Podpora mládeže

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

17.11.Úmorný boj s Jihlavou rozhodli junioři v nájezdechJIH - KVA 4:5, 17.kolo | Naďa KrásnáJUN: HC Dukla Jihlava - HC Energie Karlovy Vary 4:5sn (1:2, 1:2, 2:0 - 0:0)
Karlovarští svěřenci trenéra Arnošta sehráli velmi dramatické utkání na ledě Jihlavy. Ještě ve druhé třetině energetici vedli rozdílem tří branek, to se však do konce základní hrací doby změnilo a domácí s nimi urovnali krok. Nerozhodný stav rozhodla až sedmá série samostatných nájezdů, při níž vítězný gól vstřelil Milan Davídek (na snímku).
17.11.Dvoubrankové vedení proti Chomutovu málem nestačilo k výhřeKVA - CHM 3:2, 16.kolo | Jakub MahrSD: HC Energie - Piráti Chomutov 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
V posledním utkání 1. části extraligy staršího dorostu si energetici poradili s Piráty, i když v závěru nebyli hosté daleko od vyrovnání. Karlovarské nyní čeká 2. část, ve které budou bojovat o co nejlepší pozici pro play-off.
16.11.Pomozte dětem! Charitativní týden WSM ligy již v pondělíKlubPojďme při pondělním duelu s Českými Budějovicemi ukázat, že naše srdce bije nejen pro hokej, ale i pro dobrou věc. Právě v pondělí 20.11. startuje akce s názvem" Charitativní týden WSM ligy", do které se zapojí také karlovarská Energie.
16.11.Sametová výhra? V cestě stojí HavířovKVA - SLA 6:2, 22.kolo | Matěj HodovalKarlovarští naskočí do druhého utkání ve třech dnech. Netradičně v pátek přivítají havířovský AZet. Jak si s nepříjemným soupeřem poradí? Přijďte přímo do KV Areny, začíná se v 17:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal
15.11.Šestibranková sklizeň po reprezentační pauze. Energie bere 3 bodyKVA - SLA 6:2, 22.kolo | Jakub MahrHC Energie - HC Slavia Praha 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Energie se po reprezentační pauze ukázala nejlépe, jak mohla. O šest branek v síti tradičního soka z Prahy se postaralo 6 hráčů, a zajistili tak udržení Energie na čele tabulky i mexickou vlnu mezi třemi tisícovkami fanoušků.
15.11.Nervózní jsem byl, přiznává po premiéře ŠikKVA - SLA 6:2, 22.kolo | Matěj HodovalStředeční duel s pražskou Slavií byl velkým dnem pro Otakara Šika. Teprve sedmnáctiletý útočník nastoupil poprvé mezi dospělými, když si zahrál na pravém křídle třetí formace s Henri Tuominenem a Václavem Skuhravým. Jaké měl z premiéry dojmy?
14.11.Mládež: Béčko dorostu slaví postup, osmáci potvrdili formuDaniel Kubelka, foto Ondřej DorotReprezentační přestávka? Zapomeňte! Žákovské soutěže pokračovaly v normálním tempu i dál a přinesly zajímavé okamžiky. Páťáci až ve třináctém zápase sezony ochutnali hořkost porážky, dařilo se béčku mladšího dorostu, který si osmou výhrou sezony zajistil postup do nadstavbové skupiny. Osmáci potvrdili výbornou formu, když porazili silný Chomutov a vyhráli pátý z posledních šesti zápasů. Více v našem tradičním výsledkovém souhrnu mládeže.
14.11.Po repre pauze opět do boje, přijíždí SlaviaKVA - SLA 6:2, 22.kolo | Matěj HodovalPo více než týdnu přestávky pokračuje WSM liga 22. kolem. Energii se v KV Areně postaví pražská Slavia, kterou již svěřenci trenérů Pešouta a Marišky letos dokázali porazit. Komu více prospěla pauza? Duel začne v 17:30, neváhejte a přijďte Karlovarské podpořit i vy!
13.11.#varyvrepre: Podlipnik s Davídkem bodovali, Klejna oporou osmnáctkyDaniel KubelkaReprezentační přestávka na chvíli zastavila tuzemské ligové soutěže, hned trojice energetiků se ale rozhodně nenudila. Obránce Matic Podlipnik hájil barvy slovinské reprezentace na Turnaji čtyř národů ve Francii, další bek František Klejna vyrazil s českou osmnáctkou do Finska a útočník Milan Davídek si zahrál s národním týmem do 20 let v Rusku.
13.11.Velká premiéra! Proti Slavii se sedmnáctiletým talentem ŠikemKVA - SLA 6:2, 22.kolo | Daniel KubelkaJedna velká premiéra se chystá ve středečním duelu Energie proti pražské Slavii. Na křídle třetí formace si totiž poprvé v kariéře zahraje mezi dospělými Otakar Šik, teprve sedmnáctiletý útočník našeho klubu.
13.11.Energie hlásí změny v kádru, tři útočníci míří na hostováníKlubPo dohodě vedení klubu a trenérů A-týmu hlásí Energie změny ve složení kádru prvního mužstva. Na měsíční hostování odchází do Ústí nad Labem útočník Michal Vachovec, na stejně dlouhou dobu míří do Frýdku-Místku další dva forvardi ze širšího kádru, Tomáš Harkabus a Martin Osmík.
11.11.Zpověď: Tomáš KvapilMatěj HodovalTomáš Kvapil je odchovancem plzeňského hokeje. Čtyřiadvacetiletý obránce si ve své kariéře vyzkoušel mimo extraligy, WSM ligy a 2. ligy také juniorskou soutěž ve Švédsku. Letos odehrál sedm zápasů za druholigový Sokolov, kde vstřelil jednu branku, a tři za Energii. Představujeme vám Tomáše Kvapila!
9.11.Naším cílem je pokaždé vyhrát, motivuje trenér Jiří KovkaDavid SokolZákladní část Eliod extraligy mladšího dorostu vrcholí a energetici v posledních kolech bojují o co nejlepší umístění pro pozdější fáze soutěže. Nejen o vývoji sezony a nové spolupráci s B-týmem jsme si povídali s trenérem mladších dorostenců Jiřím Kovkou.
8.11.A-tým nabíral síly, doplnili ho nadějní juniořiDaniel KubelkaSobotní duel v Litoměřicích odstartoval pomyslnou zápasovou přestávku nabitého kolotoče WSM ligy, energetici si však ještě neodpočinuli. Od neděle až do středy je totiž čekala série náročných tréninků. Do nich se navíc zařadili i naši nadějní junioři, kteří by se v budoucnu mohli dočkat zařazení do kádru A-týmu.
7.11.O pohár Martina Erata v sobotu v KV AreněDaniel KubelkaV sobotu 11. listopadu zažije KV Arena turnaj, který svou velikostí ještě nehostila. Deset mládežnických družstev ve dvou kategoriích se na obou plochách KV Areny utká ve druhém ze série hokejových turnajů konaných pod názvem O pohár Martina Erata. Jak už název napovídá, čestným ředitelem turnaje je útočník brněnské Komety, mnohonásobný reprezentant Martin Erat. Ředitelem jednodenního klání je aktuální trenér A-týmu Energie Martin Pešout, ceny pro vítěze pak předají Václav Skuhravý a Lukáš Pech.
6.11.Mládež: Gól Bednáře, 12. výhra páťáků a úspěch na VTMDaniel KubelkaZajímavostmi hodně bohatý týden za sebou mají hráči našich mládežnických mužstev. Jednoznačně největším momentem je premiérový gól brankáře mladšího dorostu Jana Bednáře, který se prosadil v utkání proti Ústí nad Labem, kdy trefil opuštěnou klec Severočechů při jejich powerplay. Za zmínku však stojí i další výhra našich páťáků, kteří vyhráli i 12. duel v sezoně a stoprocentní jsou nadále i hráči béčka našeho mladšího dorostu. Více v našem pravidelném souhrnu mládeže.
5.11.Vladimír Sičák: Kvůli fanouškům chceme skončit prvníLTM - KVA 2:1, 21.kolo | Tomáš HálaNebyl to ideální výkon, venku to stále moc nejde, i tak ale energetici dlouho sahali alespoň po nějakém bodu. Celý zápas na soupeře spíše dotahovali, což se jim i podařilo, o vše ale nakonec přišli v poslední vteřině. Něco takového se stane jednou za čas, ačkoliv někteří v týmu, jako Vladimír Sičák, to již zažili a ví, jak se s tím vypořádat.
4.11.K bodu chyběly desetiny sekundyLTM - KVA 2:1, 21.kolo | Vít Trubička, Michal SlavíkHC Stadion Litoměřice - HC Energie 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Sobotní utkání prvnímu celku tabulky ukázalo, jak může být WSM liga zrádná. Litoměřičtí na svém ledě předvedli urputný nebojácný výkon a energetici byli rádi za vyrovnání Tomáše Rachůnka ve 49. minutě. Očekávané prodloužení se však nekonalo, domácí v posledních okamžicích základní hrací doby skórovali a rozhodčí jejich gól uznali jako regulérní. Karlovarští se tak vrací s prázdnou.
4.11.Dorostenecké derby pro energetikyPLZ - KVA 2:3, 15.kolo | Vojtěch Honzík, Michal SlavíkSD: HC Plzeň 1929 - HC Energie 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Starším dorostencům Energie se v sobotu podařilo potřetí v sezoně porazit své vrstevníky a lídry tabulky z Plzně. Utkání dvou jistých účastníků play-off rozhodli hosté dvěma brankami ve 3. třetině, domácí už jen snížili ale na body nedosáhli. Vítěznou branku vstřelil Adam Křemen (na snímku).
3.11.Junioři ztratili dvoubrankové vedení a berou jen bodKVA - OLO 3:4, 15.kolo | Jakub MahrJUN: HC Energie - HC Olomouc 3:4p (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Vlčí smečka v pátek odpoledne ztratila nadějně rozehraný zápas s Olomoucí. Domácí v KV Areně dvakrát vedli o dvě branky, soupeři se však podařilo vyrovnat a urvat druhý bod v prodloužení.
3.11.Před reprezentační přestávkou do LitoměřicLTM - KVA 2:1, 21.kolo | Matěj HodovalPo úspěšně zvládnutém čtyřboji na domácím ledě se Energie představí v Litoměřicích. Místní Stadion již jednou v sezoně dokázala porazit, podaří se ji to znovu? Pakliže dokáží energetici zvítězit za tři body, zůstanou celou reprezentační přestávku na prvním místě tabulky WSM ligy. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00.
3.11.Starší dorost utrpěl porážku od LitvínovaKVA - LIT 4:6, 17.kolo | Naďa KrásnáSDO: HC Energie - HC Litvínov 4:6 (1:1, 2:4, 1:1)
Starší dorostenci nestačili na litvínovské chemiky a po přestřelce ve druhé třetině padli rozdílem dvou branek. Během první dvacetiminutovky skóre otevřeli hosté, avšak Karlovarští stav utkání vyrovnali. Průběh celého zápasu byl velmi vyrovnaný. O vítězi rozhodla druhá perioda, kdy se Litvínovu podařilo vstřelit další čtyři branky, a podruhé v letošní sezóně tak získat tři body.
3.11.Žraloci poprvé v hlavní hale KV areny, s novými dresy a potřebou bodovatJan ChlubnaKarlovarští sledge hokejisté nevstoupili do patnácté ligové sezóny ideálně. Naposledy prohráli 0:2 na Spartě a i díky odloženému zápasu s Českými Budějovicemi se se dvěma body nacházejí až na sedmé, předposlední příčce. V dalším kole proto nutně potřebují bodovat, do cesty se jim postaví v sobotu aktuálně čtvrtí Olomoučtí Kohouti a v neděli druzí Mustangové z Pardubic. Sobotní utkání se začátkem ve 13:15 se vůbec poprvé odehraje na hlavní ledové ploše KV areny a Sharks oblečou nové tmavé dresy pro domácí zápasy. Nedělní klání startuje ve 13:00 v tradiční žraločí baště v Ostrově. Připomeňme, že díky úspěšné kvalifikaci národního týmu na zimní paralympiádu letos Českou sledge hokejovou ligu nerozhodne časově náročnější play-off, ale jediné superfinále mezi prvním a druhým celkem základní části.
2.11.Davídek: Nečekal jsem, že se k dorážce dostanuKVA - PRE 4:2, 20.kolo | Matěj HodovalKarlovarští mají za sebou sérii čtyř zápasů, ve kterých vybojovali devět bodů. V tom posledním si dokázali poradit s Přerovem. Pod čtvrtou branku se podepsal devatenáctiletý forvard Milan Davídek. Jak svůj premiérový gól v této sezoně viděl a měl by odvahu zapojit se do pěstního souboje?
2.11.Divoká třetí třetina sebrala juniorům bodyKVA - ZLN 3:6, 14.kolo | Matěj Hodoval, Jakub MahrJUN: HC Energie - Aukro Berani Zlín 3:6 (0:0, 1:1, 2:5)
Karlovarští junioři odehráli ve čtvrtek velmi vypjaté utkání. Se zlínskými Berany hráli dvě třetiny vyrovnanou hru, v té třetí však prohráli 2:5 a v KV Areně nezůstává ani bod.
1.11.Duel předních týmů Energie zvládla a dál vede tabulkuKVA - PRE 4:2, 20.kolo | David SokolHC Energie - HC Zubr Přerov 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Duel prvního a čtvrtého celku tabulky sliboval atraktivní hokej a skutečně, na své si přišli všichni příznivci ofenzivní a zároveň tvrdé hry. Energetici dokázali držet soupeře většinu utkání v obranném pásmu a postupně si vybudovali třígólový náskok. Ve třetí třetině se sice dvěma brankami podařilo Přerovu utkání zdramatizovat, nicméně Karlovarští si závěr utkání zkušeně pohlídali a vítězstvím 4:2 potvrdili roli favorita.
31.10.Mládež: Mladší dorost obral Chomutov, páťáci uhráli 11. výhruDaniel KubelkaNa jedenáct utkání už protáhli hráči naší páté třídy svou vítěznou sérii, ve čtvrtek Děčínu nasázeli takřka tři desítky branek. Mladší dorost po prohře na Kladně obral o bod silný Chomutov. Všechny výsledky mládeže z uplynulého týdne vám přináší náš pravidelný souhrn.
31.10.Zemřela legenda klubu pan Václav FreibergKlubV pondělí odpoledne před zápasem s Kladnem náš klub zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 90 let zemřela legenda našeho klubu a člen Síně slávy karlovarského hokeje pan Václav Freiberg (5.1.1927 – 29.10.2017).
31.10.Zakončení domácího čtyřboje, do cesty se staví ZubřiKVA - PRE 4:2, 20.kolo | Matěj HodovalKarlovarští mají ambice získat na domácím ledě další tři body. Na druhé straně bude ve středečním utkání stát těžký soupeř, kterého letos ještě energetici nedokázali porazit. Povede se celku trenéra Martina Pešouta udržet doma všechny tři body? Souboj s Přerovem začíná v 17:30, přijďte Karlovarské podpořit v co největším počtu!
30.10.Energie i podruhé překonala Kladno a dále vévodí celé lizeKVA - KLA 3:2, 19.kolo | Tomáš HálaHC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Tuhý boj, zápas, ve kterém bylo vše. První a druhý tým tabulky si to rozdaly v karlovarské aréně a lépe nakonec vyšli domácí, ačkoliv se toto vítězství lehce opravdu nerodilo. Hra byla celou dobu vyrovnaná, energetici dokázali odskočit akorát ve druhé třetině, kde se zápas také zlomil. Domácí mohli být více v klidu, sami si ale zápas v poslední části ztížili častými tresty. I přes to vše dokázaly Karlovy Vary Kladno porazit i podruhé v sezoně a na čele tabulky si tak zase vytvořily o něco větší náskok.