Konec sezóny pro karlovarskou mládež

Tak je to tu. Pro některé mládežnické kategorie úspěšná, pro některé méně úspěšná sezona končí. V dnešním posledním souhrnu herního týdne této sezony Vás čekají výsledky dohrávaných zápasů, i úplně posledních utkání. Někteří mladí hráči, zvláště deváťáci a šesťáci, se rozloučili se sezonou jak se patří, ovšem jiní takové štěstí neměli. Za zmínku stojí určitě mužstvo páté třídy, které již druhý rok dokázalo nemožné. Vyhrát všech 56 utkání sezony! Ti společně se čtvrťáky bojují právě v těchto dnech na mistrovství republiky. Jak se vedlo zníměným, ale i jiným mládežníkům minulý týden, se dočtete dále v článku.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

SK Kadaň – HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: Zikmund, Csamango, Bečka, Svoboda, Flegl
Asistence: Svoboda 2, Csamango
Poslední mistrovské utkání odehráli karlovarští proti soupeři, který vsadil na destrukci a hrozil z náhodných situací. Tento způsob hry činil hostům nemalé problémy a k tomu, aby mladí hráči Energie získali dva body, museli vynaložit značné úsilí.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

SK Kadaň – HC Energie Karlovy Vary 6:5 (1:3, 3:0, 2:2)
Branky: Petrov 3, Ziegler, Klíma
Asistence: Ševc
Rozlučkové utkání sezony odehrálo mužstvo mladých energetiků na led papírově slabšího soupeře. Po té, co Karlovarští v průběhu 1. třetiny vedli 3:0, nic nenasvědčovalo skutečnosti, že by nakonec mohli odejít z ledu poraženi. Po ostudném výkonu v následujících dvou třetinách soupeř nakonec utkání otočil a připravil tak hostům nemilé překvapení na závěr sezóny.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie K.Vary – HC Klášterec: 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Branky: Vildumetz 2, Trapl, Hubáček, Hauzr, Kožej
Asistence: Jakubův 2, Troška, Hauzr, Kabyl
Po dvou víkendových zápasech čekal mladé Karlovaráky po dni odpočinku další težké utkání. V dohrávce prosincového kola se vyrovnali s únavou náročného programu i se hrou soupeře velmi dobře a vybojovali další vítězství.

HC Stadion Teplice – HC Energie K.Vary 2:11 (1:6, 1:3, 0:2)
Branky: Smolka 3, Vildumetz 2, Hauzr 2, Trapl 2, Krich, Hubáček
Asistence: Vildumetz 3, Hauzr 3, Prachař 2, Smolka 2, Jakubův, Šesták, Hubáček, Trapl
Utkání se jednoznačně vyvíjelo pro karlovarské, kteří si s chutí zastříleli.

Západočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie K. Vary 2:13 (1:4, 0:3, 1:6)
Branky: Trapl a Vildumetz 4, Trofimov 3, Pajk a Kunc
Asistence: Vildumetz a Pajk 3, Smojka 2, Chládek, Hanák, Trofimov a Trapl
Hosté i ve svém posledním soutěžním utkání vysoko vyhráli, když svého soupeře jasně přehrávali a prokázali i v tomto utkání svoji suverenitu v regionu. Svědčí o tom, že v posledních dvou sezónách všech 56 utkání vyhráli!

Západočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Lasseleberger Plzeň - HC Energie K. Vary 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Branky: Parshakov a Zeman
Asistence: Salva, Glanc Š.
Karlovarským hráčům se utkání nepovedlo, přestože si vytvořili více šancí a jasně svého soupeře přestříleli. Svoji převahu nedokázali vyjádřit brankami a proto zvítězili šťastnější domácí.