Žraloci neskórovali a o bronz budou muset bojovat v Praze

Poslední domácí utkání sledge hokejistům Karlových Varů nevyšlo. Do série o třetí místo vstoupili proti pražské Spartě porážkou 0:2 a chtějí-li obhájit loňské bronzové medaile, musí o posledním březnovém víkendu dvakrát vyhrát na ledě soupeře.

SKV Sharks Karlovy Vary - Sparta Praha sledge hokej 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 9. Dobruský (Z. Krupička, Zapletal), 41. Z. Krupička (Klíma). Rozhodčí: Fagan - Danyo, Červenka. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 50. Vývoj utkání: 0:2. Hráno 5. března 2011 v Ostrově.

Karlovy Vary: Janoušek - J. Berger, Hrbek, Nejedlý, Frous - Očenášek, Forgo, Schneider, J. Švec, Jeřábek.

Praha: Vápenka - Z. Krupička, J. Krupička, Zikmund, Dobruský, Zapletal, Žižka, Podhradský, Klíma.

Žraloci i Sparta vstoupili do utkání s chutí a své fyzické fondy vůbec nešetřili. Do prvního vážného ohrožení protivníkova brankáře se dostal domácí Nejedlý v polovině 2. minuty, jenže před odkrytou brankou promáchl prudkou přihrávku z rohu. Za hosty oplácel několika střeleckými pokusy Z. Krupička, který rozehřál Janouška v karlovarské kleci. Na začátku 9. minuty však žraločí obrana nechala bez povšimnutí Radka Dobruského, proti jehož připravené střele máchla Janouškova lapačka naprázdno, a Sparta vedla.

O necelé dvě minuty později mohl vyrovnat karlovarský kapitán Berger, který se protlačil z obrany až před Vápenku, v rozhodující chvíli ale postrádal stabilitu a zamířil vedle. Ačkoliv si do konce třetiny oba týmy střídavě vypracovaly určitý tlak, do větších šancí změnit skóre se nedostaly.

Ve druhé třetině se kupily problémy domácích s rozehrávkou a Sparta jich s chutí využívala k ohrožování Janouškovy branky. Nejblíže zvýšení byl na konci 18. minuty Z. Krupička, jenž nedokončil svou dlouhou kličku kolem brankáře. Velké nebezpečí připravil Janouškovi také střílející a několikrát dorážející Dobruský, který využil nedůrazu karlovarské obrany.

Hosté se ale neprosadili a to ani při téměř čtyřminutové přesilovce, při které se na 15 sekund překryl Nejedlého a Bergerův trest. Jednoduchou početní výhodu si v samotném závěru třetiny vyzkoušeli i Žraloci, díky rychlému přístupu protihráčů si však příležitosti k vyrovnání nevytvořili.

Po čtyřech minutách poslední části mohl uklidnit hosty dorážející Zikmund, ale Janoušek byl na místě a mohl pozorovat Jeřábkův protiútok, kterému scházelo jediné - zakončení. Domácí útočník byl ve snaze dojet do nejlepší pozice obrán o puk vracejícím se Z. Krupičkou. I tak se Žraloci usadili před Vápenkou, jenže vytěžili z tlaku jen tyč nastřelenou J. Bergerem z ostrého úhlu.

A hosté trestali. Ve 41. minutě během přesilovky vypálil po buly v útočném pásmu Zdeněk Krupička a puk se od okraje Janouškovy lapačky odrazil do branky - 0:2. V tu chvíli bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Na výsledku už nic nezměnil ani karlovarský oddechový čas a následný pokus o hru bez brankáře. Sparta zvládla první díl série o bronz lépe a k zisku cenného kovu má o krok blíž.

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Byl to zápas o jednom gólu. Mohli jsme za stavu 0:1 alespoň vyrovnat, šance jsme na to měli, ale neproměnili jsme je. Chybí nám hráči, kteří by to podrželi vepředu. Navíc jsme dneska prohráli většinu buly a měli hodně nepřesnou rozehrávku. Teď to musíme otočit v Praze!"

Karel Žižka (Praha): "Dnešní zápas jsme se rozhodli hrát jinak než se Zlínem a upustili jsme od vyloženě obranné hry. Snažili jsme se napadat ve dvou lidech, abychom zamezili hraní mezi Bergerem a Hrbkem. Částečně se nám to povedlo, ale hlavně ve druhé třetině jsem měl strach, že 1:0 nebude stačit. Kluci tam zahodili několik šancí. Potom se ale zvedli, dodrželi taktické pokyny a byli úplně jiný tým než proti Zlínu. Musím taky pochválit rozhodčí, protože pískali celou dobu dobře."

Finále Zlín - Kolín

SHK Lapp Zlín - SK Draci Kolín 1:3 (1:2, 0:0, 0:1). Stav série: 0:1.
Branky: 5. Palát (Julina) - 2. Šafránek (Novák, Kubeš), 6. Bejvl, 32. Geier (Kvoch).