Mladé pušky recept na sparťany nenalezly

K a r l o v y  V a r y - Jediná branka stačila juniorům a dorostu pražské Sparty na to, aby si v duelech s karlovarskou Energií připsali plné bodové zisky. Těsnou porážku odčinili junioři výhrou v poměru 5:3 nad Českými Budějovicemi v sobotním souboji na domácím ledě. V průběhu týdne byla také oznámena nominace na utkání reprezentačních výběrů mládežnických kategorií. Vedle Vojtěcha Poláka a Tomáše Štryncla oblékne dres České republiky také střelec dvou branek z utkání s Jihočechy Tomáš Chyba (na snímku).
Sehráním osmnácti kol, ve kterých se karlovarští junioři a dorostenci utkávali pouze se soupeři ze západní poloviny republiky, přichází na řadu druhá fáze základní části. V následujících dvaceti zápasech totiž budou energetici měřit síly pouze s moravskými celky. Již ve čtvrtek přijedou na zimní stadion do Dolní Kamenné předvést své umění junioři Prostějova. Ve stejný den cestují dorostenci do Olomouce ke střetnutí s místní Morou.

Začátkem listopadu nečeká reprezentační přestávka pouze hráče Tipsport extraligy. Ukázat se světu budou chtít i hokejisté všech mladších věkových kategorií. Mezi vyvolenými je i několik nadějí HC Energie.

Na turnaj čtyř ve Finsku nominoval podle očekávání trenér týmu do dvaceti let Alois Hadamczik Vojtěcha Poláka. Pro dvacítku je turnaj v Mikkeli, která hostí i nadcházející světový šampionát juniorské kategorie, poslední prověrkou před touto vrcholnou akcí.

Tři přípravná utkání s výběrem Finska odehraje v dresu týmu do 19 let karlovarský útočník Tomáš Chyba. Na svou šanci mezi osmnáctiletými bude čekat jako náhradník Jakub Bauer. Nominace týmu do 17 let na přátelská utkání ve Finsku ukrývá dvě známá jména. Své místo má však jisté pouze obránce Tomáš Štryncl. Ondřej Mašek zatím figuruje jen na seznamu náhradníků.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
Branky: Bušta 2, Chyba 2, Bauer. Asistence: Mudra 2, Nový, Tomaška, Vrba, Kocek, Hlubuček, Hamerle, Chyba. Vyloučení: 5:9. Rozhodčí: Rejthar - Zvěřina, Šmíd.

Hosté se ujali vedení na začátku zápasu a až do devatenácté minuty drželi Energii v patřičné vzdálenosti od své branky. Pak ale během jedné minuty inkasovali dvě branky a jejich obranný systém se na čas zcela zhroutil. Jihočechům nepomohla ani přestávka, protože již v polovině 22. minuty prohrávali 1:4. Karlovarští mohli přidat pátý gól do poloodkryté branky, tu ale minuli. Z protiútoku hosté snížili, ožili a když v poslední minutě prostřední části snížili až na rozdíl jediné branky, slibovala třetí třetina velké drama. Domácí hráči svým velkým nasazením a bojovností nedovolili soupeři skórovat a střelou do prázdné branky čtyři vteřiny před koncem zpečetili důležité vítězství.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Vyloučení: 5:5, Rozhodčí: Bolina - Pokorný, Marek.

O fotbalovém výsledku se rozhodlo v polovině utkání. Karlovarští dřeli, ale nedokázali překonat brankáře Sparty ani v sólových nájezdech.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Vyloučení: 4:4. Bez využití. Rozhodčí: Vilt - Hynčica a Šerý.

Ve vyrovnaném zápase rozhodly chyby. Karlovarští dorostenci udělali jednu navíc dvě minuty před koncem a proto prohráli. Výborný výkon předvedl v domácí svatyni gólman Tomáš Závorka.

Ani skvělý Závorka body dorostencům nezajistil - reportáž ze zápasu (Karel Psohlavec)

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branka: Bauer. Asistence: Kuběna. Vyloučení: 5:5. Rozhodčí: Dragoun - Blažek, Knor.

Dorostenci odehráli na ledě Českých Budějovic další smolné utkání, ve kterém rozhodla jen jedna přesná střela navíc. Tým se v současné době trápí střelecky a potvrdilo se to i na jihu Čech. Přestože se Energie ujala vedení, nedokázala přidat druhý gól, což ji stálo body. Domácí využili karlovarské zaspání na začátku třetí třetiny, kdy v rozmezí 57 vteřin otočili výsledek ve svůj prospěch.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - Slavia Praha 4:4 (0:2,1:2, 3:0)
Branky: Truhlář 3, Majer.

Po náročném střetnutí s Plzní nebyl na výkon karlovarské "devítky" v prvních dvou třetinách příliš příjemný pohled. Hráči působili unaveným dojmem, ale i rychlý sled těžkých utkání po sobě do přípravy na kategorii dorostu neodmyslitelně patří. V poslední třetině se již po několikáté projevila vnitřní síla mužstva. Dva zásahy domácích v oslabení snížili vedení Slavie na rozdíl jediné branky. Když Karlovy Vary pouhých jedenáct vteřin před koncem zápasu vyrovnaly, odvrátily první porážku v soutěži. Mužstvu za předvedený výkon v poslední části patří velké uznání.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlvovy Vary - Slavia Praha 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Do souboje vstoupili domácí velmi ležérně a již po 35 vteřinách prohrávali. V poslední minutě úvodní třetiny pak inkasovali ještě v oslabení. Druhá třetina se odehrávala pod taktovkou mladých karlovarských hokejistů, bohužel ani z těch nejvyloženějších šancí nedokázali hostujícího brankáře překonat. Nevyužité šance provázely tým i v poslední třetině. I přes porážku byl výkon domácích dobrý, ale tentokrát všechno zhatily ony nevyužité příležitosti.

Krajská liga mladších žáků - 7. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 1:1, 0:1)
Branka: Schusser. Asistence: Vachovec.
Po bojovném utkání, kde byl výkon na obou stranách vyrovnaný, se nám v závěru utkání nepodařilo vyrovnat ani s šesti hráči bez brankáře.

Krajská liga mladších žáků - 6. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 9:3 (3:2, 3:0, 3:1)
Branky: Fejtl 2, Vaněk. Asistence: Frk, Fejtl, Vaněk.

Karlovarští "šesťáci" podali jeden z nejhorších výkonů v sezóně. Hned od počátku umožnili soupeři svým nedůrazem a špatným pohybem získat rozhodující náskok. Přestože se hostům podařilo na konci první třetiny snížit na 3:2 , hrubými chybami umožnili slávistům nastřílet další góly. Karlovarští tak utrpěli nejhorší porážku v soutěži.

Krajský přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kadaň 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)
Branky: Frk 3, Vrána. Asistence: Táborský, Kovařík.

Hrálo se jako na houpačce. V páté minutě domácí prohrávali 0:2, za další tři minuty bylo ale vyrovnáno! Karlovarští chlapci poté zlepšenou hrou utkání dovedli k vítězství. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží útočník Frk a gólman Mouček.

Krajský přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kadaň 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: Brodský, Šaling, Csamango. Asistence: Košťál, Brodský.

Ve vyrovnaném duelu rozhodl o cenném vítězství výborný výkon domácího brankaře Patrika Kaisera, kterému pomohl k vychytané nule i zlepšený pohyb hráčů v obranné hře.

Minihokej - 3. třída

HC Baník Most - HC Energie Karlovy Vary 9:4 (2:1, 0:3, 5:0, 2:0)
Branky: Tichý 2, Dům, Pavlík.

Minihokej se hraje v jedné třetině kluziště se čtyřmi hráči v poli. Zápas je rozdělen do čtyř částí.

O osudu utkání rozhodla třetí čtvrtina, ve které se karlovarští hráči soustředili více na výkon rozhodčího než na hru.