Mladíci úspěšní jen napůl

K a r l o v y  V a r y - Dva body z prvních dvou utkání s moravskými celky získaly juniorské i dorostenecké výběry HC Energie. Zatímco starší kategorie remizovala s Prostějovem i v Havířově, dorost plně uspěl v Olomouci, na domácí půdě se ale musel sklonit před uměním ostravských hráčů. V obou střetnutích mířil do černého Pavel Kuběna (na snímku). Nejvýraznější vítězství týdne si připsala šestá třída, která deklasovala Kladno 18:1. Pěti góly stál u povedeného zápasu Michal Vachovec, jeho spoluhráč Fejtl se na úspěchu podílel šesti kanadskými body.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - HC Prostějov 2:2 (1:0 1:2, 0:0)
Branky: Linduška, Chyba. Asistence: Nový, Bušta, Hamerle. Vyloučení: 4:10, bez využití.

Do druhé fáze základní části juniorské extraligy, ve které se budou mladíci střetávat pouze s moravskými celky, vstoupila karlovarská Energie na domácím ledě soubojem s Prostějovem. A úvod to nebyl vůbec špatný, Karlovarští se ujali vedení a po celou první třetinu si udržovali mírnou převahu. Na začátku druhé části však hosté výsledek otočili. Na hokejky domácích se snesla mírná nervozita, a přestože se jim podařilo ještě do konce druhé části vyrovnat, neklid ze sebe nesetřásli ani v závěrečném dějství. K výhře nepomohly ani tři dvojnásobné početní výhody.

Junioři začali moravskou zkoušku remízou - reportáž ze zápasu (Karel Psohlavec)

HC Havířov - HC Energie Karlovy Vary 3:3 (2:2, 1:0, 0:1)
Branky: Nový, Mudra, Bušta. Asistence: Tomáška 2, Linduška, Tašner, Hamerle.

Pouze jeden bod vyválčili junioři na ledě předposledního Havířova. Remízu zajistil v poslední části hry přesnou trefou Lukáš Bušta.

Extraliga dorostu

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: Štryncl, Dudek, Kuběna, Sláma. Asistence: Dudek 2, Kuběna 2, Sláma. Vyloučení: 2:6, bez využití.

První zápas na Moravě dopadl pro karlovarské dorostence dobře, což je velmi důležité pro další sebevědomí hráčů. Rozhodující momenty se odehrávaly na konci první a na začátku druhé třetiny. Energie se nejdříve chopila vedení, ale Olomouc již v desáté vteřině druhé třetiny vyrovnala. Dudek za dalších 11 sekund vrátil vedení opět na stranu Energie a převahu hostí potvrdil za další dvě minuty Pavel Kuběna. Své první moravské vítězství si už mladíci pohlídali.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sareza Ostrava 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Branky: Pfistr, Sláma, Kuběna. Asistence: Račanský, Dudek, Hartman, Šryncl. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

Hra Ostravy je založena na brejcích a kombinaci prvního útoku. Toto trenéři marně svým svěřencům před utkáním několikrát připomínali. Jak se totiž později ukázalo, samostatné úniky utkání skutečně rozhodly. Energetici zahájili zápas mohutným náporem, měli řadu šancí, které buď sami spálili, nebo se při nich vyznamenal ostravský gólman Picek. Pak Sareza využila hned svoji první přesilovku a to už hru Karlových Varů poněkud poznamenalo. Jejich nápor poněkud zeslábl, několikrát i se štěstím odolaly smrtícím únikům dvojice Svačina, Dušek. Před koncem třetiny se tato dvojice přeci jen prosadila. Ve druhé části se domácí hráči pokusili o zvrat, ale stále měli obrovské výpadky v obraně. Svačina už ve druhé minutě, navíc při vlastním oslabení, prostřelil Závorku. Zanedlouho varský gólman úspěšně čelil trestnému střílení. Když Sláma před koncem třetiny snížil na rozdíl jediného gólu, ožily i naděje Energie. Za pouhou minutu však Sareza opět kontrovala. I ve třetím dějství Západočeši neustále dobývali ostravskou branku a opět snížili na rozdíl jediného gólu. Moravané se zoufale bránili, často i za cenu faulů, ale vyrovnávací gól do jejich brány nepadl. V 58. minutě ukončila utrpení ostravská mladá naděje Fojtík.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branka: T. Rohan. Asistence: Polák.

V utkání o první místo drželi Karlovarští se soupeřem krok po dvě třetiny. Bohužel v momentě, kdy sahali po vyrovnání, byli dvakrát posláni do oslabení, čehož soupeř využil k zvýšení náskoku na 4:1, což prakticky rozhodlo. Porážka v Kladně byla pro devátou třídu vůbec prvním neúspěchem v celé soutěži.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Neplodná koncovka osmé karlovarské třídy rozhodla o tom, že oba body získali domácí. Karlovarští zahodili minimálně čtyři stoprocentní příležitosti. Naopak Kladno s efektivitou potíže nemělo, a proto zaslouženě zvítězilo.

Krajská liga mladších žáků - 7. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Branky: Balšán, Zápotočný, Schussaer, Pavlů, Chodounský. Asistence: Šaling, Chodounský, Schusser, Balšán.

V dohrávaném zápase se karlovarská "sedmička" na plzeňském ledě představila ve výborném světle a po zásluze si odvezla cenné vítězství. Výsledek i předvedená hra je o to více potěšující, že v minulých týdnech tým sužovala rozsáhlá marodka a dlouhodobě nemůže nastupovat v kompletním složení.

HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 10:5 (6:1, 3:2, 1:2)
Branky: Chodounský 3, Holba 2, Jan Šaling 2, Pavlů, Balšán, Král. Asistence: Pavlů 3, Balšán 2, Chodounský 2, Schusser 2, Zápotočný 2, Jan Šaling.

O výsledku se rozhodlo už v první třetině. Domácím se podařilo vstřelit rychlé, pro soupeře trochu nešťastné góly, čímž dostali zápas pod kontrolou.

Krajská liga mladších žáků - 6. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 7:3 (0:1, 3:1, 4:1)
Branky: Fejtl, Baar, Vedral. Asistence: Vachovec, Frank, Kverka, Nimrichter.

Do poloviny zápasu byli hosté lepším týmem, proti doposud neporaženému celku si vypracovali šance na zvýšení jednobrankového náskoku. Přesně zamířit se bohužel nepodařilo a naopak, po hrubých chybách karlovarské obrany domácí otočili utkání ve svůj prospěch. Do konce druhé třetiny Karlovy Vary sice ještě snížily na 2:3, ale hned na začátku třetí části inkasovaly během jedné minuty dva rychlé góly. Plzeňští tak odskočili až na 5:2 a do konce utkání vývoj kontrolovali.

HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 18:1 (8:1, 6:0, 3:0)
Branky: Vachovec 5, Frank 3, Baar 2, Fejtl 2, Nimrichter 2, Funk 2, Vaněk, Frk. Asistence: Fejtl 4, Frank 2, Kostroun 2, Kverka, Funk, Schopf, Vedral, Hluchý, Vachovec, Draxal.

O osudu utkání rozhodla první třetina, která byla, hlavně z hlediska produktivity, mimořádně vydařená a na domácích hráčích byl znát hlad po gólech. Skóre neustále narůstalo až do rekordního výsledku. Díky jasnému vývoji do hry mohlo zasáhnout všech 19 nominovaných hráčů.

Krajský přebor elévů - 5. třída

HC Klášterec nad Ohří - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: Vrána, Formánek. Asistence: Táborský, Frk.

Karlovarští měli po celé utkání jasnou převahu, ale nedokázali ji vyjádřit více než dvěma góly. Stoupající dobrou formu potvrdil brankář Mouček, který si čisté konto určitě zasloužil. Za výkon si celé mužstvo vysloužilo nejen od trenérů velkou pochvalu.

Krajský přebor elévů - 4. třída

HC Klášterec nad Ohří - HC Energie Karlovy Vary 3:7 ( 1:2, 0:4, 2:1)
Branky: Košťál 2, Šaling 2, Svoboda 2, Brodský. Asistence: Csamango, Černý, Urbančok, Šaling, Brodský.

Skóre postupně narůstalo až do stavu 1:6 po dvou třetinách. V závěrečném dějství se u karlovarských hráčů vytratila koncentrace, čímž dovolili domácím snížit na přijatelný rozdíl.