Také mládež trápí produktivita

K a r l o v y  V a r y - Nejen hokejisté prvního týmu HC Energie mají největší problémy se zakončením vypracovaných šancí. Stejně potíže trápí i trenéry většiny mládežnických celků. Junioři sice ve čtvrtek porazili silný Třinec, sobotní utkání se však svěřencům Mikuláše Antonika (na snímku) na opavském ledě už tak skvěle nevyvedlo. Bez bodového zisku ukončili týden dorostenci. Střelecky se dařilo čtvrté třídě, která vyprovodila soupeře z Mariánských Lázní s debaklem 12:4. Plným půltuctem branek a dvojicí přesných finálních přihrávek navrch se na výsledku podílel Štěpán Csamango.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)
První utkání po reprezentační přestávce přeměnili karlovarští junioři v nevídanou přestřelku. Dlouho jim zdatně sekundovali i hosté z Třince. Výborně sehrané přesilovky, dobrý pohyb, důraz a chuť zvítězit měli nakonec silnější domácí borci. Skvělou partii sehrál autor dvou přesných zásahů Martin Vrba, tři body za gól a dvě asistence si připsal Tomáš Chyba.

Branky: 2. Michal Polák (Mudra, Nový), 18. Hamerle (Chyba), 32. Chyba (Hamerle), 35. Bušta (Chyba, Loučka), 41. Vrba (Lojek, Prštický), 44. Vrba (Kocek, Tomaška) - 7. Bendík (Krywda), 17. Daneček (Blatoň), 39. Byrtus (Sabela, Řípa), 54. Daneček (Hebar). Rozhodčí: Rejthar - Zvěřina, Brejcha. Vyloučení: 6:5, navíc Matzke 5 + TKU. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 69.

Junioři přestříleli silný Třinec – reportáž ze zápasu (Karel Psohlavec)

HC Slezan Opava – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: Michal Polák. Asistence: Bauer, Nový.

Junioři nedokázali zopakovat výkon, jenž předvedli proti Třinci. Jak výsledek napovídá, především koncovka byla žalostná. A když se k tomu přidaly chyby v defenzívě, vítězství domácích bylo zasloužené.

Extraliga dorostu

HC Hamé Zlín – HC Energie Karlovy Vary 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branka: Hájek (Žmolík).

Přestože to tak na první pohled nevypadá, Karlovarští byli dvě třetiny hokejově lepším týmem, ovšem zradila je tradiční slabina - koncovka. „Využít alespoň polovinu šancí, minimálně bod jsme si odvezli. Zlín nás po rychlých brejcích trestal za naše chyby a to rozhodlo,“ popsal krátce utkání kouč Vladimír Bednář.

HC Minor Přerov – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: Kuběna, Hartman. Asistence: Sláma, Kalousek. Vyloučení: 4:3, bez využití. Rozhodčí: Hradil – Sigmund, Novotný.

V Přerově chtěli karlovarští dorostenci zapomenout na svůj předchozí výkon a do soupeře se hned od začátku zápasu doslova zakousli. Optická převaha jim ovšem nebyla nic platná, neustále se totiž trefovali do nejrůznějších částí výstroje domácího gólmana Lukáše Šrámka. Když Přerovští zjistili, že ofenzíva Energie bude i nadále bezzubá, trochu se osmělili a v polovině zápasu několikrát vystřelili. Do kabin pak odcházeli s dvoubrankovým náskokem. S tím se ovšem Energie nehodlala smířit. Trenéři znovu zamíchali se sestavou a hned ve třetí minutě poslední části prostřelil Šrámka Pavel Kuběna. Dvoubrankový náskok vrátil domácím Hampl, ale jinak domácí museli odolávat neustálému náporu Energie. Dvě minuty před sirénou se konečně ujala dorážka Hartmana a trenéři Bednář s Bláhou se ještě pokusili o hru bez brankáře. Nervozita ovšem přece jen příliš svazovala hráčům Karlových Varů ruce, a tak se domácí mohli radovat ze zisku dvou bodů.

Liga starších žáků - 9. třída

Kralupy nad Vltavou - HC Energie Karlovy Vary 4:0 (0:1, 0:1, 0:2)
Poslední celek tabulky se díky volnému termínu v dorostenecké lize posílil o osm hráčů, včetně gólmana hostujícího ze Sparty, který v utkání podal vynikající výkon. I přes jasnou převahu hostů dokonale zmařil všechna snažení v karlovarské koncovce a největší měrou se podílel na nečekané výhře Kralup. Domácí také těžili z velmi benevolentního metru, který pro střetnutí zvolil hlavní rozhodčí. Pochopitelně, že se na porážce podíleli nejvíce karlovarští hráči, kteří nedokázali využít ani nejvyloženější šance. Poslední dvě branky pak inkasovali ve dvojnásobném oslabení dvě minuty před koncem.

HC Energie Karlovy Vary – IHC Písek 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
Branky: Klcso 2, Bruštík, Záhora, Rohan T. Asistence: Klcso, Majer, Křivka, Rohan T., Petrásek.

Po středeční porážce odvedli deváťáci solidní výkon. Utkání si zkomplikovali hrubou individuální chybou na počátku prostřední třetiny. Dva body si zajistili až dvěma zásahy v začínající závěrečné části.

Liga starších žáků - 8. třída

Kralupy nad Vltavou - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: Kellner 2, Mistoler. Asistence: Balšan, Kellner, Chodounský.

Stejně jako jejich starší kolegové, i osmá třída má velké potíže s proměňováním šancí. Zbytečná nedisciplinovanost v obraně zavinila obě inkasované branky, přesto měli energetici po celý duel jasnou herní převahu a zaslouženě vyhráli.

HC Energie Karlovy Vary – IHC Písek 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Branky: Všetečka 3, Mistoler, Zíka, Hodek. Asistence: Hodek 2, Chodounský, Všetečka, Čaniga, Šaling.

Bleskovým vstupem do utkání, kdy již po šesti minutách vedli 2:0, a kombinačně slušným výkonem si domácí prakticky již po dvou třetinách zajistili vítězství.

Krajská liga mladších žáků – 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - Kralupy nad Vltavou 6:5 (2:4, 3:1, 1:0)
Branky: Vachovec 4, Frank 2. Asistence: Schopf, Frank, Král, Černý.

Sedmá třída nastoupila proti kvalitnímu soupeři a po třech hrubých chybách v první třetině od osmé minuty prohrávala už 0:3. Přesto Západočeši nepřestali bojovat a dokázali se soupeřem držet krok. V samotném závěru zápasu si pak zajistili mohutnou ofenzívou další dva cenné body do tabulky. Všem hráčům je třeba vyslovit dík za kvalitně odehraný zápas.

IHC Písek - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: Balšán 2, Frank. Asistence: Šik, Schusser, Holba.

Za velkou bojovnost od začátku utkání až do poslední minuty si Karlovarští zaslouženě přivezli dva body z hřiště soupeře.

Krajská liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - Kralupy nad Vltavou 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Branky: Fejtl 3, Baar, Nimrichter. Asistence: Vaněk 2, Funk, Kverka, Frk.

Karlovarští šesťáci se opět potýkali s nedůrazným a nepřesným zakončováním, kterým se připravili o mnohem výraznější vítězství.

IHC Písek - HC Energie Karlovy Vary 6:6 ( 1:1, 4:2, 1:3)
Branky: Kverka 3, Vaněk, Baar, Tretjakov. Asistence: Baar 3, Fejtl, Vaněk, Frk, Nimrichter, Fišar.

Po vyrovnané první třetině si domácí ve druhé třetině vypracovali výrazný náskok 5:1. Utkání se mohlo zdát ztracené. Zvýšeným důrazem před brankou soupeře a velkou bojovností se však varským šesťákům podařilo v poslední třetině vyrovnat, nakonec mohli i zvítězit.

Krajský přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Mariánské Lázně 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Branky: Táborský 2, Frk, Formánek, Vrána, Hluchý,Troška. Asistence: Hluchý, Liška, Vrána, Kovařík.

Výsledek je lepší nežli předvedená hra. Poté, co se dostali do rychlého vedení, karlovarští hokejisté polevili a nechali soupeře hru vyrovnat. Zlepšeným výkonem ve druhé polovině střetnutí dostali rivala z druhých západočeských lázní opět do tlak. Vynikající výkon předvedl brankář Mouček.

Krajský přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Mariánské Lázně 12:4 (5:2, 2:1, 5:1)
Branky: Csamango 6, Červenka, Svoboda, Čoudek, Košťál, Havlíček, Zajíček Asistence: Csamango 2, Svoboda, Čoudek, Šaling M.

Oboustranná snaha o útočnou hru vyhovovala více domácím, kteří tak měli možnost do otevřené obrany vstřelit svůj rekordní počet gólů.

Soutěž přípravek – 3. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Louny 10:2 (5:0, 1:0, 1:0, 3:2)
Branky: Klíma 3, Zajíček 2, Černý 2, Krejsa, Bečka, Michálek. Asistence: Krejsa 2, Bažata, Bečka, Hanák, Michálek, Klíma.