Mladíci body ztratili, přesto domácí série neporazitelnosti trvají

K a r l o v y  V a r y - Ani jedno utkání karlovarských juniorů na vlastním ledě vítěze neurčilo. Po pondělní remíze s Litvínovem ztratili mladíci vítězství nad Slavií až v závěrečných vteřinách. Zatímco junioři doma prohráli naposledy v polovině prosince, série úspěchů dorostu sahá ještě dále. Od začátku listopadu neztratil výběr trenéra Bednáře mezi vlastními mantinely ani bod. První ztráta přišla až v duelu se silným Kladnem. Buldoci si bod zajistili až využitím závěrečné hry bez brankáře. Nejen v tomto utkání se blýsknul kapitán týmu Jan Bauer.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Chemopetrol Litvínov 2:2 (0:2, 2:0, 0:0)
Branky: Pražák, Jakub Bauer. Asistence: Jakub Bauer, Kocek, Pražák.

Litvínovská juniorka vedená trenérem Beránkem hraje v této sezoně velmi dobře a její pohoda se ukázala i v první třetině, ve které dvěma pěknými góly získala vedení. Domácí se ve druhé části zlepšili, drželi se Severočechy krok a dokonce srovnali dvěma přesilovkovými góly skóre. V bezbrankovém závěrečném dějství mohli oba soupeři strhnout výhru na svoji stranu, ale brankáři už byli bezchybní.

HC Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 8:3 (2:1, 5:0, 1:2)
Branky: Hamerle, M. Polák, Gellner. Asistence: Bušta 2, Tašner, Tomáška.

Po vyrovnané první třetině, v níž domácí využili o jednu šanci víc než Karlovarští, přišla střelecká smršť ve druhé části. V ní hosté nedokázali čelit brankovému přídělu, čímž přišli o možnost na severu Čech uhrát bodový výsledek.

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 3:3 (1:1, 1:0 1:2)
Branky: Hamerle, M. Polák, Bušta. Asistence: Bušta 2, Chyba, Pražák Štourač, Hamerle.

Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří se brzy ujali vedení. Karlovy Vary se však favorita nezalekly a v polovině třetiny vyrovnaly. Poslední dobré výsledky Karlovarských jsou na jejich hře znát a pocítili to i slávisté. Ve druhé části aktivní domácí svůj dobrý výkon okořenili vedoucím gólem. Začátek třetí třetiny opět vyšel hostům, kteří rychle vyrovnali. Radost na karlovarskou střídačku vrátil po 52. vteřinách Bušta. S blížícím se koncem utkání vytvářela Slavia stále větší tlak, ale dobře pracující defenzivu domácích nemohli překonat. Štěstí se k Pražanům nakonec přeci jen otočilo čelem, když 15 vteřin před koncem zápasu srovnali v power play.

K výhře chybělo 15 vteřin – reportáž ze zápasu (Marek Mikeš)

Extraliga dorostu

HC Chemopetrol Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: Jan Bauer 3, Kuběna. Asistence: Petružálek 2, Kuběna, Smolík, Bauer, Mašek.

Začátek zápasu tentokrát vyšel lépe litvínovským mladíkům a od 11. minuty vedli gólem Schöna. Velké chvíle kapitána Energie Jana Bauera pak přišly v polovině zápasu, kdy během dvou minut sebral domácím vítr z plachet. Teprve až na začátku třetiny třetí se chemikům podařilo vyrovnat. Chlapci Energie si ale na závěr zápasu schovali smrtící úder. Kuběna potřetí rozvlnil síť za Fousovými zády. Domácí pak samozřejmě chtěli zachránit alespoň bod. Po oddechovém čase odvolali brankáře, ale štěstí jim tentokrát nepřálo. Naopak Bauer poslal puk do prázdné brány a završil tak svůj první letošní hattrick.

HC Energie Karlovy Vary – HC Rabat Kladno 2:2 (1:0, 1:1, 0:1)
Branky: Zmeškal, Jan Bauer. Asistence: Kuběna 2, Jan Bauer.

Na výkonu kladenských dorostenců bylo znát, že figurují na druhém místě průběžné ligové tabulky. Výborně technicky vybavení hráči dobře bruslili a neustále se nabízeli do šancí. Záda jim navíc kryl výborný gólman Pavelec, na kterém si vylámala zuby ve zdánlivě stoprocentních šancích celá řada domácích střelců. V první třetině se nakonec ujala jako jediná střela Zmeškala. Předtím však kladenskou obranu značně rozhodilo duo Kuběna - Bauer, které i nadále hýřilo aktivitou. Po další akci mohl zvýšit právě prvně jmenovaný. Nepříliš vydařenou střelu do brankáře však do vrátil sítě až Bauer. Dvoubrankové vedení vydrželo Energii až do poloviny zápasu. Kladenský tým neustále burcovaný trenéry stále zvyšoval obrátky. Po mnoha závarech se nakonec do karlovarské branky přece jen trefil ve 33. minutě Ibl. Od té chvíle chlapci Energie odolávali enormnímu tlaku Kladeňáků, ale vydrželi až do poslední minuty zápasu. Kladno pak využilo poslední možnosti jak zvrátit nepříznivý stav. Po oddechovém čase odvolalo brankáře. Ke smůle nejen domácího gólmana Závorky kladenský Stieler trefil naprosto přesně.

Dorost: Konec domácí série přišel až v samém závěru – reportáž ze zápasu (Karel Psohlavec)

HC Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: Štryncl. Asistence: Kalousek, Račanský.

Domácím vyšel začátek, ujali se vedení gólem z přesilovky. Zápas pak pokračoval vcelku podle pravidel, ale zvláštní začátek poznamenal ještě zvláštnější závěr. Ve snaze zvrátit nepříznivý vývoj utkání se chlapci Energie tlačili stále více do útočného pásma. Bílí Tygři se pak pod silným tlakem bránili často jen za cenu faulů. Zde však rozhodčí Neťuka nereagoval a trestal až následné bitky, takže hokej v podstatě skončil v 50. minutě.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 0:2 (0:2, 0:0 ,0:0)

Plzeňané předčili domácí v úvodu utkání a již po deseti minutách vedli 2:0. Zbylé dvě třetiny odehrála karlovarská devátá třída velmi dobře herně, bohužel její koncovka byla ostudná. Při třech nastřelených tyčích chyběla i trocha štěstí. Hráčům v žádném případě nelze upřít vůli po vítězství. Na negativním výsledku se podepsala také marodka, se kterou tým laboroval celý týden.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 2:2 (0:1,1:1,1:0)
Branky: Tašner,Tomeček. Asistence: Sýkora, Mistoler.

Utkání prokázalo velkou vůli domácí osmé třídy po úspěchu a to i v momentě, kdy se úplně nedařilo. Za to patří hráčům poděkování. Bohužel ukázalo se i to, že se někteří hráči nedokáží odevzdat ve prospěch mužstva a to celkový projev týmu sráží.

Krajská liga mladších žáků – 7. třída

HC Lasselsberger Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 5:1 ( 0:0, 2:0, 3:1 )
Branky: Mohl. Asistence: Král.

V první třetině dokázali energetici s domácími držet krok. Po inkasování dvou branek ve druhém dějství přestali bojovat, začali být bojácní a toho soupeř v třetí části využil k jasnému vítězství.

Krajská liga mladších žáků – 6. třída

HC Lasselsberger Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

V utkání byli domácí od počátku lepším týmem především v bruslení a střelbě. Přestože hosté měli několik brankových příležitostí, vyšli střelecky naprázdno.

Krajský přebor elévů - 5. třída

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: Frk, Vrána, Hluchý. Asistence: Martinovský, Frk.

Hosté rozhodli o vítězství ve druhé polovině utkání, ve které dokázali využít svých šancí lépe než domácí.

Krajský přebor elévů - 4. třída

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Branky: Miškovský 3. Asistence: Svoboda 2, Bouda.

Brzké ranní vstávání po páté hodině a následující dvouhodinová cesta se podepsaly na výkonu hostů v úvodních dvou třetinách zápasu. Zlepšení ve třetí třetině přineslo snížení, ale ne vyrovnání, přestože si chlapci řadu šancí vypracovali.