Junioři sedmí, dorost pátý

K a r l o v y  V a r y - Do svého finiše již doběhla většina mládežnických soutěží. Karlovarští zástupci rozhodně nehráli druhé housle. Nejblíže velkému úspěchu měli dorostenci, kteří přišli o postup do vyřazovacích bojů až v posledním střetnutí sezóny. Juniorský výběr trenéra Mikuláše Antonika ztratil naděje dříve a nakonec obsadil sedmou příčku. Vydařený rok mají za sebou i žákovské týmy.

Extraliga juniorů

HC Sparta – HC Energie Karlovy Vary 2:2 (1:0, 1:0, 0:2)
Branky: Jakub Bauer, Michal Polák. Asistence: Sedláček, Ondřej Prštický, Vrba, Pražák.

Ani jednomu týmu v závěrečném utkání soutěže o nic nešlo, snad jen o výsledek a předvedou hru. A tomu také odpovídalo herní nasazení hráčů. Poklidné tempo narušila 53. minuta, kdy během 34 vteřin Karlovarští vstřelili dva góly a smazali tak náskok domácích.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: Petružálek, Sláma, Smolík. Asistence: Hájek 2, Petružálek, Schmidt, Jan Bauer.

V předešlém domácím utkání dorostenci podlehli Plzni a ztížili si závěrečný boj o postup do play-off. Tento zápas se Spartou zvládli ale výborně. Od začátku byli aktivnější, nutili se do útočení a vytvářeli si i střelecké příležitosti. Dvě dokázali využít v polovině úvodní části. Ve druhé třetině Pražané přidali, srovnali hru, ale střelecky se neprosadili. Pojistkový třetí gól vstřelil Smolík v úvodu třetí části a zbytek utkání si karlovarští mladící pohlídali.

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: Jan Bauer, Kuběna.
Asistence: Kuběna, Mrkvička.

V posledním utkání základní části dorostenecké hokejové extraligy museli chlapci Energie na ledě soupeře vyhrát. Žádný jiný výsledek je totiž do play off neposouval. Domácím ke stejnému cíli stačila i remíza, ale na tu se v hokeji hrát nedá.

V šesté minutě daroval rozhodčí domácím přesilovku a tu již po několika vteřinách využil Bílek. Naštěstí za pouhou minutu srovnal skóre kapitán Energie Bauer. Třetina pak, i přes značnou převahu Jihočechů, skončila smírně.

Nejdůležitější okamžiky zápasu nastaly hned na začátku druhé části. Nejdříve chlapci Energie rozehráli svoji první přesilovku, ale bohužel velmi nešťastně. Po sérii chyb se puku zmocnil nejlepší útočník soupeře Kuchejda a dopravil puk za záda Bendy. Po chvíli přidal třetí trefu Tripes a karlovarský muž s maskou zamířil na střídačku. Domácí si pak hlídali svůj náskok a útoky Energie se buď rozbíjely na obranném valu Budějovických, nebo vázly na nepřesné rozehrávce.

I ve třetí třetině svazovala nervozita chlapcům Energie zbytečně ruce a celkově málo stříleli. Nakonec dostali pět minut před koncem zápasu ještě jednu branku. Bojovníci však nevzdávají ani prohraná utkání, a tak poslední slovo v zápase měl Kuběna. Na zázračný zvrat to však stačit nemohlo.

Dorost Energie tedy skončil v sezóně 2003-04 na pátém místě tabulky. Vedoucí kvarteto (Sparta, Kladno, Slavia a Budějovice) postoupilo do závěrečných bojů o titul se čtveřicí týmů z moravské skupiny extraligy.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC České Budějovice 4:2 (1:0, 2:0,1:2)
Branky: Truhlář 2, Záhora, T. Rohan. Asistence: Truhlář 2, M. Rohan, T. Rohan, Přindiš, Záhora.

O osudu utkání rozhodly první dvě části, ve kterých si karlovarská devátá třída vybudovala dostatečný náskok, který umocnila další vstřelenou brankou v úvodu závěrečného dějství. Za stavu 4:0 domácí polevili a v samém závěru inkasovali dva slepené góly.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Branky: Szakal, Polák, Vondryska, T. Rohan, Topinka. Asistence: Szakal 2, Vondryska, Tollinger, Záhora.

Během celého utkání hosté kontrolovali hru. Snad jen ve druhé polovině 2. třetiny, kdy srovnali stav na 3:3, měli navrch Plzeňští. Ve třetí části ale karlovarští hráči opět přidali a dobrým výkonem patřičně završili povedenou sezónu, ve které bojovali se Slavií a Kladnem o celkovém vítězství ve skupině A žákovské ligy.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC České Budějovice 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: Mistoler.

Karlovy Vary kladly celkovému vítězi skupina A žákovské ligy po padesát minut tuhý odpor. Českobudějovičtí pak bohužel vyrovnali v početní výhodě a když potrestali hrubku v rozehrávce domácích, získali vedení. V závěru utkání domácí nevyužili dvojnásobnou přesilovou hru a v závěrečné power- play, devět vteřin před koncem, inkasovali rozhodující třetí branku. I přes prohru si velká většina mužstva zaslouží pochvalu za velice dobrou práci proti soupeři, který měl v sestavě o šest hráčů ročníku 1989 více.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Mužstvo Karlových Varů podalo bezkrevný výkon, který byl ovlivněn uspokojením z právě proběhlé sezóny nebo z faktu, že výsledek utkání již nic nezmění na celkové čtvtré příčce konečné tabulky.

Krajská liga mladších žáků – 7. třída

HC České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 9:0 (2:0, 4:0, 3:0)

Jednoznačné vítězství Českých Budějovic. Hosté se v úvodní třetině snažili, ale s přibývajícími inkasovanými góly ve druhé části na další průběh zápasu zcela rezignovali.

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: Schusser, Zápotočný. Asistence: Král.

Poslední mistrovské utkání se domácím herně nepodařilo a jakoby navázali na předcházející špatné vystoupení v Českých Budějovicích. Do zápasu nastoupili bez chuti hrát hokej, čemuž nasvědčuje konečný výsledek.

Krajská liga mladších žáků – 6. třída

HC České Budějovice - HC Enerie Karlovy Vary 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: Fišar. Asistence: Vaněk.

V prvních dvou třetinách se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém měly více šancí Karlovy Vary. Na začátku třetí části potrestali Jihočeši dvakrát hrubé chyby hostů. Přestože Karlovarští až do konce utkání dostali soupeře pod tlak a měli i vyložené šance, nedokázali je využít. Nakonec inkasovali při power play čtvrtý gól.

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 6:5 (1:0, 1:2, 3:4)
Branky: Kverka 2, Nimrichter, Fejtl, Vaněk, Červinka. Asistence: Frk, Vaněk, Funk, Tretjakov, Šteg, Nimrichter, Červinka.

V posledním utkání soutěže s lídrem tabulky podali domácí v prvních dvou třetinách výborný výkon, dobře bruslili a zaslouženě se dostali do dvoubrankového vedení. V úvodu třetího dějství se ale dopustili dvou hrubých chyb, po kterých hosté srovnali skóre a dokonce se jim podařilo vedení strhnout na svojí stranu. V době, kdy se zdálo, že karlovarští šesťáci již nedosáhnou ani na bod, zvýšenou bojovností otočili mezi 56. až 58. minutou zápas třemi góly znovu na svou stranu. Hosté ještě snížili, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Krajský přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky: Martinovský 2,Táborský,Hluchý,Vrána, Frk Asistence: Frk, Lintemer, Vrána.

Poslední utkání v soutěži, zvládli karlovarští páťáci na jedničku. Byli po všech stránkách lepším týmem a zaslouženě vyhráli.

Krajský přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: Csamango 2, Miškovský, Brodský. Asistence: Csamango, Miškovský.

Po dvě třetiny měli Karlovarští značně navrch, ale ve třetí části se obraz hry otočil a lepší byl naopak soupeř. Zaslouženě snížil na rozdíl jedné branky a měl blízko k vyrovnání. To se mu nepodařilo a v úplném závěru pojistila karlovarská čtvrtá třída dalšími dvěma brankami své vítězství.