Dorost bezchybný, ostatní mladící rovněž bodovali

K a r l o v y  V a r y - Zdá se, že příklady táhnou. Na dobré výkony prvního mužstva HC Energie v minulém týdnu navázaly i mládežnické kategorie. Výborně se vedlo dorostu, který se třemi vítězstvími vyšvihl na třetí místo tabulky. Polovinu branek svého týmu zařídil přesnými přihrávkami Libor Dudek. Starším žákovským kategoriím se do cesty postavila pražská Kobra, ale stejně jako Jihočeši z Písku, příliš úspěšná nebyla. Nejmladší třídy si poradili s Chomutovem.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Bílí Tygři Liberec 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
Branky: Karpíšek, Pražák, Jakub Bauer. Asistence: Jan Bauer 2, Pražák, Gasparik, Kuběna, Sedláček.

Zápas s druhým týmem tabulky zahájili domácí skvěle, když v první minutě prostřelil hostující brankáře Karpíšek. Karlovarští získali na herní jistotě, ze které je nevyvedla ani laciná vyrovnávací branka hostů, na kterou dokázali ještě v závěru třetiny odpovědět. I úvod prostřední části byl ze strany domácích povedený, ale další zbytečný zásah Liberce tým rozložil. Hráči přestali plnit základní herní pokyny, hráli velice lehkovážně, za což je soupeř potrestal. Velkou šanci vrátit vedení na svoji stranu měli karlovarští mladíci v úvodu třetí třetiny, kdy hráli dvojnásobnou přesilovku, ale tu pojali velice ledabyle a soupeř, ač ve třech, skóroval. Stejným způsobem naložili energetici i s další dvojnásobnou výhodou, ve které inkasovali pátý gól a v následné přesilovce i šestý.

HC Energie Karlovy Vary - HC Chemopetrol Litvínov 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)
Branky: Bušta, Petružálek. Asistence: Gasparik, Kalousek, Račanský.

Po velmi špatné první třetině, poznamenané nepovedeným koncem předchozího zápasu s Libercem, se hosté dostali do vedení. Do druhé části udělali trenéři velké korektury v sestavě, mužstvo rázem chytilo neskutečně bojovnou náladu a chuť otočit nepříznivý vývoj střetnutí. Tým nezlomila ani nešťastná branka na začátku poslední třetiny, dál bojoval a zaslouženě vyrovnal. V součastné situaci je remíza velmi cenná.

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)
Branky: Hamerle, Jan Bauer. Asistence: Kuběna, Hamerle, Karpíšek.

Od začátku souboje se Jihočeši pustili do hostů s obrovským nasazením a úsilím rozhodnout zápas už v první třetině. To se jim však nepovedlo, Karlovarští postupně hru vyrovnali a začali si i oni vytvářet střelecké příležitosti. Přestože České Budějovice svoji druhou branku vstřelily těsně před koncem druhá části, nebyl v týmu hostů jediný hráč, který by nevěřil ve vyrovnání. To přišlo dokonce ve vlastním oslabení. Mužstvo se opět přesvědčilo o tom, že velkým nasazením a bojovností se dá uhrát dobrý výsledek.

Extraligu dorostu

HC Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: Budínský, Schmidt, Šnajdr. Asistence: Dudek 2, Polák.

Po dvou vysokých porážkách s největšími favority soutěže potřebovali karlovarští hokejisté nějaký ten bod přivézt. Proto nastoupili od samého úvodu utkání, poprvé od počátku soutěže, na tři kompletní formace. Využitou přesilovkou domácích sice prohrávali, ale podařilo se jim vyrovnat do konce první části, což pro vývoj utkání bylo z jejich strany nejdůležitější. Ve zbytku utkání pak byli lepším týmem a zaslouženě si odvezli dva body.

HC Chemopetrol Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: Smolík, Šnajdr. Asistence: Ozom, Dudek, Topinka.

Mimo posledních deseti minut utkání, kdy soupeř stáhl sestavu na dvě formace, odehráli energetici velmi slušné utkání. Bohužel ke konci zápasu se začali Karlovarští obávat o zisk obou bodů a důvodem tohoto strachu bylo neproměňování i těch nejvyloženějších šancí..

HC Energie Karlovy Vary - HC Moeller Pardubice 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) Branky: 9: Smolík (Budínský), 20. Zmeškal (Budínský), 36. Smolík (Dudek).

Do každé třetiny zápasu vstopupili aktivněji hosté, ale byli to domácí, kterým se dařilo skórovat. Dvě branky Energie vstřelil Jindřich Smolík. Pardubice sice v závěru třetí části velmi usilovaly aspoň o zkorigování stavu, ale domácí brankář Benda jim víc, než jednu branku z druhé třetiny nedovolil.

Liga starších žáků – 9. třída

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky: Kellner 2, Osladil, Mistoler, Chocholáč, Kurz. Asistence: Chodounský, Netík, Říha, Chaljavin.

Hosté z Karlových Varů nastoupili do utkání ve vysokém nasazení, ke kterému přidali bojovnost, díky níž se už v 6. minutě trefil přesnou střelou Kellner. Obraz hry se po úvodní brance příliš nezměnil, odhodlání karlovarského týmu sice přineslo vysoké procento nepřesných a zbrklých přihrávek, ale v nasazení nepolevil. Do konce třetiny stačili Západočeši přidat ještě druhou branku a do kabiny odcházeli s dvoubrankovým vedením. Od druhé třetiny byla hra zcela v moci karlovarských žáků, kteří domácím nic nedovolili, o čemž svědčí pouze deset střel na brankáře Petráska, který je s jistotou kryl a když přidali v dalších dvou třetinách po dvou brankách, vítězství bylo zcela přesvědčivé.

HC Energie Karlovy Vary – IHC Písek 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)
Branky: Mistoler 3, Kellner 2, Hudák, Chocholáč. Asistence: Kellner.

Domácí hráči se do svého protivníka pustili již od první minuty, soupeř s obtížemi odolával tlaku a výsledkem bylo dvougólové vedení už v 8. minutě zápasu. Tlak Energie neustával, ale v 18. minutě snížili Písečtí po chybě při střídání. Týmem to nezatřáslo a ještě v téže minutě pohotovou střelou zvyšoval Kellner. Vstup do druhé třetiny se opět vydařil lépe karlovarským mladíkům a ve 24. minutě byl již stav 5:1. Obraz hry se již do konce nezměnil, soupeři nelze upřít snahu a bojovnost, ale když se dostal do blízkosti domácí branky, tým podrželi brankáři. Karlovarští v závěru pečetili svou výhru dalšími dvěma góly.

Liga starších žáků – 8. třída

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: Schusser 3, Vaněk 2, Frank. Asistence: Schusser 2, Frank 2, Hampl, Balšan, Pavlů.

V utkání bylo zcela v rukou karlovarských hráčů, kteří jasně svého soupeře přehrávali. Škoda jen, že nedokázali udržet koncentraci až do konce utkání a zcela zbytečně, těsně před koncem, inkasovali.

HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 4:4 (0:2, 4:2, 0:0)
Branky: Vaněk, Frank, Šaling, Schusser. Asistence: Šik 2, Vaněk, Šaling, Schusser.

První polovina utkání, tak jako minulý zápas doma, energetikům opět nevyšla. Teprve za nepříznivého stavu 1:4 se osmáci vyburcovali k bojovnějšímu výkonu, ale na dokonalý zvrat v utkání to již bohužel nestačilo.

Liga mladších žáků – 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: Fejtl 2, Baar. Asistence: Kverka, Frank, Vachovec.

Ve vyrovnaném utkání proti fyzicky vyspělému soupeři si domácí „sedmáci“ během čtyřiceti minut vytvořili dvoubrankový náskok, který zodpovědným výkonem v poslední části udrželi.

IHC Písek – HC Energie Karlovy Vary 0:9 (0:3, 0:3, 0:3)
Branky: Frank 3, Baar 2, Tretjakov, Vachovec, Schopf, Kverka. Asistence: Frank 3, Kverka 2, Baar, Fišar, Fejtl, Schopf.

Klíčovým okamžikem utkání se stala poslední minuta první třetiny, ve které karlovarští hráči během deseti vteřin vstřelili dvě branky. Góly do šatny změnily do té doby vyrovnané utkání v jednoznačnou záležitost hostů.

Liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Kobra Praha 9:2 (4:2, 2:0, 3:0)
Branky: Frk 3, Vrána 2, Miškovský 2, Táborský, Formánek. Asistence: Táborský 3, Červenka 2, Martinovský 2, Vrána 2.

Po vyrovnané první desetiminutovce se aktivita postupně přesunula na hokejky domácích, kteří si dobrým pohybem vytvářeli brankové příležitosti. Střelecky se dařilo první pětce Troška, Gombár, Táborský-Vrána-Frk, která zaznamenala celkem šest branek.

IHC Písek – HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Branky: Gombár, Frk, Táborský, Kovařík. Asistence: Frk, Vrána, Táborský.

Úvod utkání patřil domácím, kteří se brzy dostali do vedení. S přibývajícími minutami získali převahu karlovarští šesťáci, ale brzdila je tradiční bolest – koncovka. Přesto dokázali energetici zodpovědným přístupem v obraně pohlídat proti kvalitnímu soupeři dva body. Za výkon a nasazení lze pochválit všechny hráče.

Severočeský regionální přebor elévů - 5.třída

KLH Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 4:5 (1:2, 0:1, 3:2)
Branky: Csamango 2, Červenka, Brodský, Svoboda. Asistence: Bouda, Miškovský, Šaling, Brodský.

Do poloviny utkání karlovarští hráči ovládali hru, pak ale domácí vytěžili z minima šancí maximum, ožili a závěr patřil jim.

Severočeský regionální přebor elévů - 4.třída

KLH Chomutov - HC Karlovy Vary 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: Krejsa 2, Zajíček a Černý Asistence: Krejsa, Zajíček a Klíma

Mladá Energie podala velmi dobrý výkon, vytvořila si velké množství šancí, avšak skvělý výkon domácího brankaře zachránil Chomutovské od vyšší prohry.