Dorost ukončil moravské tažení kanonádou

K a r l o v y  V a r y - Dvě poslední utkání s týmy moravské skupiny měli v uplynulém týdnu na programu karlovarští dorostenci. A zvládli je báječně! Kometa Brno i Třebíč se musely smířit s osmibrankovými debakly. Velkou měrou se na úspěších svého týmu podíleli mistr přesných přihrávek Libor Dudek a ostřelovač Sláma. Vedlo se i juniorskému týmu, který se odvezl všechny body z Brna a jeden si připsal i za remízu s Jihlavou. Do bojů zasáhly také všechny ostatní mládežnické výběry HC Energie.

Extraliga juniorů

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: Sedláček, Zaťovič, Kocek, Sedláček. Asistence: Jakub Bauer 2,Gasperik, Jan Bauer, Kloz.

Výborný nástup do utkání rychle zajistil Karlovarským uklidňující náskok. Koncentrovaný výkon po celé utkání nedal soupeři šanci na jakýkoli bodový zisk.

HC Energie Karlovy Vary – HC Dukla Jihlava 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)
Branky: Hlubuček. Asistence: Gasparik, Hamerle.

Jihlavští se i se třinácti hráči v poli semkli a podali maximálně bojovný výkon. Domácí hráči podcenili začátek utkání, ve kterém nedodrželi stanovenou taktiku a potom se již těžko prosazovali proti houževnatému soupeři.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
Branky: Smolík 3, Sláma 2, Boguský, Budínský, Rohan. Asistence: Dudek 2, Budínský 2, Satora 2, Novák, Kellner.

Od úvodních minut zápasu měli karlovarští mladíci hru ve své moci, soupeři téměř nic nedovolili a vyrovnaným výkonem ve všech třetinách jasně zvítězili.

HC Horácká Slavia Třebíč - HC Energie Karlovy Vary 1:8 (1:5, 0:1, 0:2)
Branky: Sláma 3, Dudek, Zmeškal, Budínský, Topinka, Satora. Asistence: Dudek 4, Záhora 2, Sláma 2, T. Polák, Satora.

O výsledku rozhodla první třetina, ve které si energetici vytvořili dostatečný brankový náskok. Po zbytek utkání hru i bezzubého soupeře s přehledem kontrolovali.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – IHC Písek 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: Hudák, Ryžuk, Osladil, Mistoler. Asistence: Chocholáč, Hudák, Chodounský.

Utkání začali domácí s velkým nasazení, ale díky nepřesnostem v kombinaci byl stav po úvodní třetině pouze 2:1. Ve druhé části se skóre nezměnilo, ač šancí na obou stranách bylo dost. V poslední dvacetiminutovce se Karlovarští zlepšili, vstřelili dvě branky, prodloužili si vítěznou sérii a zároveň získali důležité dva body.

HC Energie Karlovy Vary – HC Rabat Kladno 4:4 (0:1, 2:1, 2:2)
Branky: Zíka, Hudák, Chocholáč, Kroupa. Asistence: Chaljavin 2, Chodounský, Hudák, Rohan.

V úvodu utkání o první místo tabulky tým z Kladna předčil domácí rychlostí i kombinací a stav 0:1 po první třetině odpovídal obrazu hry. Hráči Energie ve druhé části postupně srovnali hru a dvěma brankami otočili vývoj utkání. Brankový náskok si energetici drželi do závěrečných minut, ale tlak soupeře sílil a v 56. minutě dvěma slepenými góly otočili hráči Kladna stav utkání ve svůj prospěch. Vidina ztráty dvou bodů semkla karlovarské mladíky, ti se vrhli na závěrečnou zteč a dokázali vyrovnat na konečných 4:4. Dělba bodů byla spravedlivým hodnocením zápasu.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Rabat Kladno – HC Energie Karlovy Vary 0:5 (0:4, 0:0, 0:1)
Branky: Kverka, Hampl, Vachovec, Frank, Fejtl. Asistence: Frank 2, Vaněk 2.

Karlovarský tým rozhodl o osudu utkání v první třetině, kdy si nátlakovou hrou vytvářel střelecké příležitosti, které dokázal efektivně zakončovat. Ve druhé a třetí třetině se tempo hry zpomalilo a výsledkem byla už jen jediná branka v síti domácích.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Rabat Kladno – HC Energie Karlovy Vary 6:5 (2:4, 1:1, 3:0)
Branky: Frk 2, Formánek, Táborský, Martinovský. Asistence: Hluchý, Táborský, Troška.

V utkání plném výsledkových zvratů neudrželi karlovarští žáci tříbrankové vedení, které si vypracovali v první části. Body pak ztratili ve třetí třetině díky propustné defenzívě a špatnému pohybu hráčů.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - SK Kadaň 10:0 ( 3:0, 2:0, 5:0)
Branky: Urbančok 3, Csamango 2, Duda, Kádě, Bouda, Šaling, Čoudek. Asistence: Čoudek, Duda, Šaling, Csamango, Havlíček, Kádě, Červenka.

Karlovarští podali velmi dobrý výkon, a když hosté v poslední třetině zcela rezignovali, propracovali se tak k nečekaně vysokému vítězství.

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - SK Kadaň 6:3 (0:1, 2:2, 4:0)
Branky: Vrána 3, Klíma 2, Opatrný. Asistence: Vrána 2, Černý, Hanák.

Ještě 20 minut před koncem zápasu prohrávaly Karlovy Vary 0:3, když nebyly schopni využít svých gólových šancí. První kotouč v síti hostů však zvedl víru ve vítězství. Utkání nakonec vrcholilo až exhibičním výkonem karlovarských hráčů.

Severočeský regionální přebor v minihokeji - 3. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Chemopetrol Litvínov 19:6
Branky: Vrána 6, Rubeš 4, Červenka 3, Michálek 2, Mikeš, Fencl, Schovánek, Bláha.

HC Energie Karlovy Vary – HC Chemopetrol Litvínov 8:1
Branky: Bečka 2, Binias, Hauzr, Troška, Smolka, Trapl, Sus.