Mládež jako na horské dráze

K a r l o v y  V a r y - Střídavé výsledky si připsaly mládežnické kategorie HC Energie v soubojích se silnými soupeři v uplynulém týdnu. Dorostenci si díky výhře nad druhým Kladnem definitivně zajistili postup do vyřazovacích bojů. Junioři se sice dvěma vítězstvími z domácího ledu stále drží na poslední postupové příčce, ale o všem se rozhodne až v závěrečných kolech. V obou úspěšných domácích vystoupeních nepropustil za svá záda nejlepší brankář juniorské soutěže Ondřej Jirkův jedinou střelu. Žákovské třídy neměly snadný los, přesto si připsaly řadu cenných výsledků.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Lasselsberger Plzeň 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Branky: Chyba 2, Gasparik, Jan Bauer, Kalousek, Loučka. Asistence: Jakub Bauer 3, Kloz, Kuběna, Bušta, Hamerle, Sedláček, Štourač, Chyba.

Od domácích se čekalo vítězství, ke kterému se poctivým výkonem prostříleli a splnili tak úlohu favorita. Plzeň, která nemůže sestoupit, ani bojovat o play off, již buduje tým pro příští sezónu. Do poloviny zápasu probíhala hra poklidně, pak však nepřesnými výroky vnesl rozhodčí mezi hráče nervozitu, která na ledě přetrvala až do konce zápasu.

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branka: Sedláček. Asistence: Kloz, Bauer Jakub.

Laxním a nesoustředěným výkonem o play off bojující Karlovarští, nabídli soupeři dva body a ten toho náležitě využil, přestože nastoupil pouze se třinácti hráči v poli a jedním brankařem.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: Kocek, Kloz. Asistence: Mašek, Sedláček.

Proti suverénně prvnímu týmu juniorské extraligy nastoupili domácí hráči velice bojovně naladěni s podvědomím odčinit předchozí nezdar v Litvínově. V bojovném utkání se nedopustili závažnějších chyb a nedovolili favoritovi jakýkoli bodový zisk. Důležitou výhrou se tak karlovarští junioři opět přiblížili k vysněnému postupu mezi šest nejlepších.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC Rabat Kladno 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Branky: Záhora, Sláma, Polák, Budínský, Majer. Asistence: Dudek 2, Novák, Sláma, Budínský, Smolík.

Po bojovném výkonu proti kvalitativně zdatnějšímu soupeři, za který nastoupili čtyři hráči reprezentační sedmnáctky, zaslouženě získali dva body karlovarští mladíci. Výhrou si tak zajistili definitivní postup do vyřazovacích utkání.

HC Sparta Sparta - HC Energie Karlovy Vary 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Hostům se utkání vůbec nevydařilo. Za Spartou zaostávali ve všech herních činnostech a po zásluze si odvezli vysokou porážku.

HC Energie Karlovy Vary - HC Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: Rohan, T. Polák, Novák, Záhora. Asistence: Sláma 2, Zmeškal, Topinka, Dudek, Smolík, Schmidt.

Soupeři dali domácí šanci pouze v deseti minutách poslední třetiny, ve kterých Liberečtí vstřelili kontaktní branku, ale více jim mladí energetici nepovolili a utkání rozhodli poctivým výkonem.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC České Budějovice 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)
Branky: Tomeček, Chaljavin. Asistence: Ryžuk, Mistoler.

Domácí nezachytili nástup hostujícího celku a již v první minutě inkasovali. Karlovarští se na ledě pohybovali těžkopádně a soupeř tak ovládl ledovou plochu. Útoky se valily na domácí bránu a po chybách v defenzívě byl stav po první třetině 1:3. Ve druhé třetině se pokusili domácí otočit vývoj utkání, ale hráči Českých Budějovic je dalšími přesnými trefami definitivně srazili do kolen.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 2:10 (1:1, 1:7, 0:2)
Branky: Hudák 3, Kellner 2, Chaljavin, Ryžuk, Kurz, Mistoler, Kroupa. Asistence: Chaljavin 3, Hudák 2, Chodounský 2, Tomeček, Osladil, Jemeljanov.

Do zápasu vstoupily oba týmy s bojovností a nasazením, které jsou charakteristické pro západočeská derby. Domácí, přestože inkasovali již ve druhé minutě utkání, si vytvořili v první části obrovský tlak ale pouze jediná trefa skončila za zády karlovarského brankáře. Ve druhé třetině se karlovarští deváťáci zakousli do soupeře a předvedli fantastický výkon. Předčili plzeňské hráče rychlostí, tvrdostí a chytrou hrou jim nadělili sedm branek. Ve třetí třetině hosté hru kontrolovali a dalšími dvěma přesnými střelami donutili plzeňské „ochutnat“ karlovarskou desítku.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC České Budějovice 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Se zbytečným respektem vstoupila osmá třída do utkání s letos ještě neporaženým soupeřem. Vyrovnaná byla až závěrečná třetina. Jihočeši si však zasloužené dva body nenechali vzít.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: Vaněk, Schusser. Asistence: Hampl, Balšan.

Úvod utkání vyšel lépe hostům, kteří se ujali vedení, ale to jim vydrželo pouze minutu. S nasazením hrající domácí celek, který chtěl na domácím ledě odčinit letošní tři prohry s Energií, postupně převzal iniciativu a zaslouženě se ujal vedení. V závěrečné třetině hosté zlepšili pohyb a snížili dvoubrankové vedení na rozdíl pouhého gólu. Ve hře bez brankáře se energetikům nedařilo a Plzeň si celkem zaslouženě pojistila své letošní první vítězství ve vzájemných duelech.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Lasselsberger Plzeň 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

V duelu první Plzně s druhou Energií zaslouženě vyhráli hosté, kteří domácí jednoznačně převyšovali ve všech činnostech. Chřipkou oslabení Karlovarští pouze se dvěma pětkami nemohli kompletním hostům výrazněji konkurovat.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Lasselsberger Plzeň 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Branky: Vrána, Martinovský, Frk, Hluchý. Asistence: Martinovský, Kadlečík, Hluchý, Vrána, Frk.

Domácí nastoupili v decimované sestavě, pouze s jedenácti hráči, kteří však prokázali obrovskou vůli po vítězství a dosáhli cenné výhry proti vedoucímu celku tabulky. Vyzdvihnout jednotlivce by nebylo spravedlivé, neboť všichni podřídili své schopnosti a dovednosti týmovému úspěchu a sklidili slova chvály i od trenérů.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

SK Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)
Branky: Miškovský 2, Svoboda 2, Csamango, Urbančok. Asistence: Kádě, Duda, Urbančok, Csamango.

Karlovarské 5. třídě se utkání herně moc nevyvedlo, přesto nakonec souboj dovedla do jistého vítězství.

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

SK Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 0:8 (0:0, 0:3, 0:5)
Branky: Bečka 4, Vrána 2, Rubeš 2. Asistence: Vrána, Michálek.

Překvapivě vysoké vítězství hostů, kteří v utkání podali velmi dobrý výkon. Domácí v poslední třetině odpadli.