Žáci úspěšní jen z poloviny, starší kategorie ztrácely

K a r l o v y  V a r y - Karlovarské mládežnické týmy neprožily zrovna radostný týden. Los jim často postavil do cesty náročného soupeře, kterému nedokázaly čelit a několikrát si dokonce odnesly vysoké porážky. Nejčastějším protivníkem byli žákům Energie plzeňští hokejisté a hned čtyřikrát to byli oni, kdo se po závěrečném hvizdu radoval z výhry v západočeském derby.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)

Zápas se mladíkům Energie vůbec nepovedl. Sparta byla lepší ve všech činnostech a zaslouženě si odvezla vítězství.

HC Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (0:0, 1:0, 1:2)
Branky: Gasparik, Kloz. Asistence: Gasparik, Sláma, Bušta.

Po nevydařeném utkání se Spartou se Karlovarští soustředili především na zodpovědnou hru v defenzívě. Domácí šťastným gólem z 57. minuty se opět ujali vedení, ale hosty inkasovaná branka nezlomila a devadesát vteřin před koncem při power-play vyrovnali.

Extraliga dorostu

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)
Branky: Majer, Novák, Topinka. M. Rohan 2, Polák, Tollinger.

Náskok soupeře z prvních dvou částí hry se hostům podařilo stáhnout až na 4:3. Bohužel čtyři minuty před koncem utkání po hrubé chybě inkasovali na rozdíl dvou branek. Při hře bez brankáře pak Sparta svoje vítězství pečetila šestou brankou.

HC Energie Karlovy Vary - HC Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branka: Majer. Asistence: Mareček, Mistoler.

Velmi laxní výkon karlovarských mladíků z prvních dvou částí zápasu se změnil až v poslední třetině, kdy soupeře zatlačili do defenzívy, ale opět je zradila koncovka. Hosté si definitivně pojistili svou výhru při power-play Energie.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Tábor 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: Schusser, Vaněk, Putyera, Flieger, Pavlů, Mareček. Asistence: Putyera 3, Vaněk 2, Šik, Fusek, Mareček.

V utkání proti soupeři, se kterým se Energii tradičně nedaří, mohli být domácí spokojeni spíše se ziskem bodů než s předvedenou hrou.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branka: Fusek.

Ospalý nástup do utkání rozhodl o konečné prohře deváťáků z Karlových Varů, kteří darovali domácím do desáté minuty úvodní třetiny tříbrankové vedení. Po oddechovém čase již byla snaha hostů o zvrat v utkání marná.

Liga starších žáků - 8. třída

8. třída HC Energie Karlovy Vary - HC Tábor 8:4 (4:1, 0:0, 4:3)
Branky: Frank 4, Hampl, Zavodan, Tretjakov, Lužanský. Asistence: Hampl 3, Frank, Zavodan, Lužanský.

Úvod utkání patřil domácím, kteří se brzy dostali do tříbrankového vedení. V dalším průběhu zápasu soupeře nepodcenili a zaslouženě vyhráli.

HC Lasslberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: Baar, Fejtl. Asistence: Fišar, Baar.

Ve vyrovnaném utkání rozhodla šťastná branka soupeře v poslední třetině.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Tábor - HC Energie Karlovy Vary 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: Červenka 2, Táborský 2, Matas, Formánek. Asistence: Liška 2, Miškovský 2.

Hosté přijeli pouze s dvanácti hráči, ale v utkání podali mimořádně disciplinovaný výkon, který byl založen na kvalitní defenzivní činnosti všech hráčů s rychlým přechodem do útoku. Všichni hráči podřídili své dovednosti týmovému úspěchu, za což sklidili od trenérů slova chvály.

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasslsberger Plzeň 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Hosté přijeli převážně s hráči ročníku 92, a to se projevilo v jejich fyzické převaze. I přes tento handicap se karlovarští sedmáci soupeře nezalekli a odehráli vyrovnané utkání, bohužel bez brankového efektu.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Tábor - HC Energie Karlovy Vary 2:8 (0:1, 0:3, 2:4)
Branky: Šaling 3, Bečka 2, Brodský, Grundler, Duda. Asistence: Bečka 2, Šaling, Brodský.

Od druhé třetiny kontrolovali hru karlovarští mladíci a svého soupeře převyšovali ve všech herních činnostech. O produktivitu se staral především útok Brodský - Šaling - Bečka, který zaznamenal šest branek.

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasslsberger Plzeň 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)
Branky: Brodský. Asistence: Bečka.

Po první vyrovnané třetině ovládli hru hosté a byli jednoznačně lepším týmem.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 13:1 (2:0, 7:1, 4:0)
Branka: Klíma. Asistence: Zajíček.

S rostoucím skóre stoupalo i odhodlání a nadšení domácích a naopak, odevzdanost a bezradnost Karlových Varů se prohlubovala. Utkání se tak změnilo v exhibici vítězného celku a Karlovarští zaslouženě ostudně vysoko prohráli.

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 4:11 ( 0:3, 3:4, 1:4)
Branky: Rubeš 3, Řezníček 3, Švec, Červenka, Buchar, Michálek, Fencl. Asistence: Řezníček 2, Kodl, Bláha, Červenka, Rubeš.

Důrazná obrana domácích dělala karlovarským hráčům z počátku zápasu potíže. S přibývajícím časem se nakonec střelecky začali prosazovat a výsledkem bylo jasné vítězství.