Mládež: Po pauze opět na plný plyn

K a r l o v y  V a r y - Juniorům a dorostencům Energie skončila reprezentační pauza a na řadu přišla první střetnutí s moravskými soupeři. Lépe se zadařilo juniorům, ti i s pomocí dvou kanadských bodů Víta Budínského přehráli Sarezu Ostrava a den poté bezbrankově remizovali s Vítkovicemi. Dorostencům zápasy venku nevyšly dle jejich předtsav a s prázdnou odjížděli jak z Opavy, tak i z Vítkovic. Tradičně vám přinášíme i výsledky všech ostatních mládežnických kategorií.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Sareza Ostrava 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: Bušta 3x, Šnajdr, Budínský. Asistence: Hamerle 2x, Budínský, Schmidt, Štourač, Jakubal, Kuběna, Sedláček, Kloz.
Hráči Energie plnili taktické úkoly trenérů během utkání velice pečlivě. Hráli maximálně ukázněně a disciplinovaně, jak v útočné, tak i v obranné fázi hry. K této činnosti ještě přidali produktivitu v důležitých okamžicích zápasu a zcela zaslouženě vyhráli.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)
V zápase, kde dominovaly obrany a skvělí byli oba brankáři, moc gólových příležitostí k vidění nebylo. V závěru mohli pomýšlet na vítězství Karlovarští, ale štěstí jim nepřálo, když v 19. minutě Kuběna trefil břevno. Dělba bodů byla ale spravedlivým vyjádřením dění na ledě.

Extraliga dorostu

HC Slezan Opava – HC Energie Karlovy Vary 6:3 (2:1,0:2,4:0)
Branky: Topinka, Mareček, Majer. Asistence: T. Rohan, Polák, Ryžuk.
Katastrofální vstup do utkání měli hosté. Než se po dlouhé cestě rozkoukali, ve 4. minutě prohrávali 2:0. Ve druhé třetině se obraz hry otočil a otočilo se i skóre ve prospěch karlovarských dorostenců. V poslední části ale vyrobili dva zbytečné fauly mimo vlastní obranné pásmo a soupeř obě vyloučení potrestal. V závěru při velké snaze o vyrovnání přišla hrubá individuální chyba, po které domácí udělali rozhodující krok k vítězství.

HC Vítkovice Steel - HC Energie K. Vary 3:2 (2:1,1:0,0:1)
Branky: Mareček 2x. Asistence: Polák, Mistoler.
Druhý den po utkání v Opavě nastoupil dorost Energie v Ostravě. Domácí měli na soupisce kromě jednoho hráče jen hráče staršího „druhého“ ročníku. Díky tomu měli Vítkovice převahu výškovou i silovou, kdy všechny souboje hrály na hranici (možná i za hranicí) faulu, což Karlovarským moc nesedělo. Přesto hosté odvedli výkon na zřejmě nejvyšší možné úrovni, které jsou v současnosti schopni dosáhnout. Možná jim chyběla i trocha toho pověstného sportovního štěstí v závěrečné power play, kdy měli opravdu kousek od vyrovnávající branky.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky: Vachovec 3, Vaněk, Putyera, Flieger. Asistence: Putyera 2, Flieger 2, Vachovec, Hampl.
Více něž vydařená odveta za porážku 5:1 v Plzni se podařila Karlovarským na domácím ledě. Velmi dobrý kolektivní výkon ozdobili prví nulou na kontě domácího brankáře V. Habala.

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: Funk, Vaněk, Putyera, Flieger. Asistence: Funk, Schopf.
Čtvrté utkání v posledních sedmi dnech si vybralo svou daň ve třetí třetině, kdy únava a z ní plynoucí nepřesnosti na holích karlovarských hráčů dovolily domácímu celku vyrovnat. Hosté však nesložili zbraně, sáhli si na dno svých sil a svoji touhu po vítězství přetavili do dalších dvou bodů.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Soupeř přijel v silné sestavě, předváděl dobrou kombinační hru a zaslouženě vyhrál.

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:0, 1:2, 1:3)
Branky: Kverka 2, Frk 2, Baar, Lažanský. Asistence: Hluchý 3, Baar 2, Tretjakov.
Po bezbrankové první třetině vstřelili karlovarští „osmáci“ svojí pílí a chutí po vítězství v prostřední části dvě branky a získali vedení. Ve třetí třetině pak kolektivní hrou své vedení ještě navýšili k přesvědčivému vítězství.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 7:1 (4:0, 2:1, 1:0)
Branka: Vrána.
Karlovarští ve zdecimované sestavě nebyli fyzicky vyspělým domácím hráčům schopni konkurovat. Jedině dvojice L. Vrána a M. Gombár předvedla solidní výkon.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky: Formánek, Kadlečík, Gombár, Vrána, Brodský, Táborský. Asistence: Táborský 2, Brodský 2, Červenka, Kovářík, Gombár.
Domácí „sedmáci“ odehráli utkání s velkým nasazením, kdy si dobrým pohybem po celé ploše a aktivní hrou vytvářeli brankové příležitosti.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Zápas, ve kterém šlo o první místo v tabulce, se vyznačoval vyrovnaných průběhem. Karlovarští byli dosud neporažené Plzni vyrovnaným soupeřem. Utkání se rozhodlo v předbrankových prostorech, kde byli domácí důraznější.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branka: Bečka. Asistence: Šaling.
Domácí předvedli bezkrevný výkon postrádající nasazení, a proto se zaslouženě radoval soupeř.

Regionální severočeský přebor elévů - 5. třída

SK Kadaň - HC Energie Karlovy Vary
Zápas byl kvůli nemoci hráčů Karlových Varů odložen.

HC Energie Karlovy Vary - HC Chemopetrol Litvínov 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Branky: Bečka 2, Klíma 2, Krejsa. Asistence: Krejsa 2, Klíma.
Po hrubé chybě domácí obrany vedl Litvínov po první třetině 1:0. V polovině utkání však domácí dvěma góly výsledek otočili a nakonec utkání dovedli do zaslouženého vítězství.

Regionální severočeský přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Chemopetrol Litvínov 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: Obodzynskyy, Mikeš, Červenka. Asistence: Mikeš, Rubeš, Řezníček.
Už ve 4. minutě vedli domácí 2:0, a když v prostřední části přidali další branku, jakoby se tímto stavem uspokojili. Toho dokázali Litvínovští využít a ve 3.třetině utkání zdramatizovali.