Junioři v čele extraligové tabulky!

K a r l o v y  V a r y - Velikého úspěchu se dočkala nejstarší mládežnická kategorie HC Energie. Poprvé v historii se junioři pod taktovkou Mikuláše Antonika po úvodní čtvrtině dostali na vedoucí pozici v tabulce. Pomohla jim k tomu domácí výhra nad Bílými Tygry - dalšími aspiranty na nejvyšší mety. Naopak v bezbrankovém západočeském derby byli v penaltách šťastnější Plzeňští. V článku naleznete také výsledky dorostenců a dalších mládežnických kategorií.

Extraliga juniorů – 10. a 11. kolo

HC Energie Karlovy Vary – HC Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: Baran, Bauer. Asistence: Brňák, Zucker, Kuběna, Sláma.
V duelu dvou týmů z popředí tabulky se podařilo Energii přestát úvodní nápor soupeře, hru postupně vyrovnat a ve druhé třetině vstřelit dva góly. V závěrečné části pak obětavým a zodpovědným přístupem Karlovarští výsledek uhlídali a ziskem tří bodů se bodově vedoucímu Liberci vyrovnali.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 1:0sn. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Ve vyrovnaném a velice rychlém utkání dominovali na obou stranách brankáři. Domácí vedení bývalým karlovarským trenérem Radimem Rulíkem se snažili agresivní nátlakovou hrou strhnout vedení na svoji stranu, hosté zase hrozili z brejkových úniků, ale žádný neproměnili. V samostatných nájezdech měli domácí větší štěstí. Získaný bod Energii posunul poprvé v historii po 1. čtvrtině na vedoucí místo v tabulce!

Extraliga dorostu – 10. a 11. kolo

Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Branky: Putyera, Fusek. Asistence: Šaling. Trenéři dorostu Energie mají již od 5. kola stále problémy se složením sestavy. Po řadě zraněních prochází v těchto dnech jejich šatnou viróza, která do utkání nepustila brankáře Hrušku a jednu celou útočnou formaci. Přesto ostatní hráče kádru lze pochválit za bojovnost, se kterou utkání odehráli. O lepší výsledek a zřejmě i body, se hosté připravili vlastními hrubými individuálními chybami.

HC Energie Karlovy Vary – HC Lasselsberger Plzeň 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: Putyera, Ryžuk, Tomeček. Asistence: Chaljavin 2, Mistoler, Kellner, Ryžuk.
V posledním utkání první čtvrtiny předvedli mladíci Energie asi nejlepší herní projev od začátku sezóny. Navíc se jim podařilo eliminovat největší zbraň soupeře, přesilové hry. Za odvedenou práci v celém utkání si tři body zcela po právu zasloužili.

Žákovská liga starších žáků – 9. třída – 8. kolo

HC Slavie Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: Vachovec 2, Frk. Asistence: Záhora 2, Sýkora.
V utkání vynikající úrovně se Karlovarští obdivuhodně zvedli, když dokázali otočit z nepříznivého skóre 2:0 pro domácí. Hosté ukázali vynikající morálku, a proto se zaslouženě radovali ze zisku cenných bodů.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída – 8. kolo

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branka: Urbančok.
Karlovarští nastoupili do duelu se silným domácím týmem oslabeni o nemocné a zraněné hráče, přesto se ujali v úvodu zápasu vedení. Slavia ale postupně získávala převahu, její hráči lépe bruslili a v první třetině výsledek ještě převážili na svoji stranu. Jejich konečná výhra byla zasloužená.

Žákovská liga mladších žáků

Utkání 6. a 7. tříd HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha byla přeložena na 29. října.

Západočeský regionální přebor elévů – 5. třída – 4. kolo

HC Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 5:4 (2:1, 2:3, 1:0)
Branky: Mikeš 2, Křehký, Binias. Asistence: Rulík, Křehký, Mikeš.
Karlovarští si nedokázali poradit se dvěma výbornými hráči domácích, kteří nakonec zařídili jejich překvapující výhru.

Západočeský regionální přebor elévů – 4. třída – 4. kolo

HC Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 0:11 (0:4, 0:2, 0:5)
Branky: Trapl 4, Troška 2, Hubáček 2, Liška, Hauzr, Šesták. Asistence: Prachař 2, Liška, Hauzr, Šesták, Vildumetz.
Hosté byli po všech stránkách lepší a zaslouženě vysoko zvítězili.