Co říkají o druhém zápase statistiky?

Hokej se hraje na góly. Tuto krutou pravdu poznali energetici v posledním duelu proti Třinci. Vytvořili si více šancí a téměř třikrát přestříleli svého soupeře. Nejlépe toto okomentoval trenér Zdeněk Venera: "Soupeř potrestá chybu gólem. Nám ale soupeř musí udělat 15 chyb, abychom ten gól dali." Jak vypadal zápas z pohledu statistik, na to se nyní můžete podívat. Nejvíce střel v karlovarských barvách například vyprodukoval Ondřej Němec, který Čechmánka zaměstnal hned pětkrát.

Střely na branku

1.třetina: 12:4.
Nejčastější střelec: Skladaný 3, Dobroň 3 – Tomas 2.
Bez úspěšných střelců.

2.třetina: 16:6
Nejčastější střelec: Kraft 4 – Štefanka 3.
Úspěšní střelci: Koštál, Skuhravý – Štefanka.

3.třetina: 12:6
Nejčastější střelec: Kumstát 3 – Štefanka 2.
Úspěšní střelci: bez střelce – Štefanka, Korhoň.

Celý zápas: 40:16.
Tři nejčastější střelci: Štefanka (TRI) 6 střel, Němec a Skuhravý (oba KVA) 5 střel.

Postřeh: Karlovy Vary jasně přestřílely Třinec. Ani to jim však nestačilo k vítězství. Oba nejčastější střelci se prosadili a Juraj Štefanka, který střílel nejčastěji vstřelil dokonce 2 góly. Zajímavostí je, že varský bek Ondřej Němec byl mezi třemi nejčastějšími střelci čímž výrazně překonal mnoho útočníků.

1.Třetina: 7:11.
Nejčastější hráč na vhazování: Skuhravý 8 – Polanský 10.
Nejvíc výher v buly: Skuhravý 5 – Polanský 5, Štefanka 5.

2.třetina: 15:8
Nejčastější hráč na vhazování: Kraft 11 – Polanský 9.
Nejvíc výher v buly: Kraft 7 – Štefanka 3.

3.třetina: 15:1
Nejčastější hráč na vhazování: Skuhravý 7 – Štefanka 8.
Nejvíc výher v buly: Skuhravý 6 – Štefanka 1.

Celý zápas: 37:20.
Nejčastější hráč na vhazování: Skuhravý 22, Kraft 21 – Polanský 21, Štefanka 20.
Nejvíc výher v buly: Skuhravý 16 – Štefanka 7.

Postřeh: Karlovy Vary jasně dominovaly i v buly s výjimkou první třetiny. Nejlepší hráči obou týmů na vhazování se proti sobě postavili sedmkrát. Jejich duely vyhrál Václav Skuhravý v poměru 5:2. A právě jedna z těchto dvou vyhraných vhazování Juraje Štefanky byla jediným Třince v poslední třetině. Shodou okolností to byla hned úvodní buly třetí části hry.