Třetí utkání z kapsy vyhání aneb Dračice poprvé prohrály

Ženy: HC Neratovice - HC Dračice Karlovy Vary 4:3. Od začátku se hrálo vyrovnané utkání, přesto Dračice neustále tahaly za pomyslný kratší konec zápasového provazu. Vždy, když se dostaly na dostřel vyrovnání, uklouzlo jim mezi prsty. Závěrečná power-play za stavu 3:4 přinesla jen nastřelenou tyč a karlovarské hokejistky tak poprvé v sezóně prohrály.
Liga žen - skupina B, 3. kolo, so 22.9.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Neratovice
4:3
2:0,1:1,1:2
Branky /asistence : KV : Wadowská 1/1, Trampotová 1/0, Trsková 1/0, Kotrbáčková Soňa 0/1, Brichová 0/1 Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Zásahy brankářek : KV - Lukešová 33 , Neratovice – 22 Průběh utkání : 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3
Neratovice: Lukešová - Kotrbáčková Ivana, Kotrbáčková Soňa – Wadowská, Hornová - Fričová Věra, Hajdová, Frková - Vaňousová, Trsková, Brichová – Trampotová, Ovsjannikovová, Tupmachová

Na led v Neratovicích nastoupily Karlovarské Dračice oslabené o nemocné hráčky Bauerovou, Pöpperlovou, Vylíčilovou, Markovou a Vrchotovou. Domácím se podařil vstup do utkání a již ve 45. sekundě se střelou tečovanou karlovarskou hráčkou ujaly vedení. Tatáž situace se opakovala i v 8. minutě, kdy střela hostí opět rozvlnila síť Lukešové. Dvoubrankové vedení si Neratovice udržely do 27. min., kdy Trsková dotlačila do sítě předchozí střelu Brichové. Snaha Dračic o vyrovnání byla marná, střely končily na tělech urputně bránících domácích nebo ve výstroji brankářky. Ve dvou případech dokonce skončily střely na tyči. Ve 38. minutě po závaru před brankou Dračic se domácím podařilo puk protlačit za záda Lukešové a bylo to opět o dvě branky.

Do třetí třetiny po drobné úpravě sestavy nastoupily Dračice se snahou změnit stav utkání. Ve 42. minutě převzala Wadowská přihrávku Soni Kotrbáčkové v obranném pásmu a odvážně vyrazila na branku soupeřek. První střelu stačila brankářka zlikvidovat, ale na opakovanou už nestačila. Tlak Dračic narůstal, ale s koncem 54. minuty se domácím podařilo, opět po závaru, dorazit puk do branky. Sílící tlak Dračic korunovala další brankou Trampotová doražením střely Wadowské. V čase 57:43 odvolal trenér Dračic brankářku, ale obrovskému tlaku domácí odolali i s příslovečným štěstím po další nastřelené tyči. Po závěrečném hvizdu se z vítězství radovaly domácí hráčky.

Hodnocení trenérů K.Varů : „V první třetině byl výkon z naší strany velice špatný. Málo jsme bruslili, špatně napadali, vázla i rozehrávka z obranné třetiny a soupeř zaslouženě po první třetině vedl. Ve druhé třetině jsme zlepšili napadání a důraz před soupeřovou bránou a hru jsme vyrovnali. Ve třetí třetině jsme začali bez začínajících hráček a soupeře jsme zatlačili do defenzívy. Závěrečnému tlaku se soupeř ubránil a zvítězil.“