Žáci bojovali s Plzní, dorostenci stále v roli lídra

Karlovarská mládež v uplynulém týdnu odehrála další porci náročných zápasů. Velkou radost stále dělají svým příznivcům dorostenci, kteří se hladkými výhrami udrželi na čele extraligové tabulky. Potěšily i mladší kategorie, jejichž napínavé souboje s Plzní přinesly další body do tabulky. Povedený týden prožil dorostenec Dominik Vaněk (na snímku), jenž si připsal celkem čtyři kanadské body.

Extraliga juniorů

HC Slezan Opava - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky:
Dej, Přindiš. Asistence: Budínský, Schmidt, Sláma, Záhora.
Již v osmé vteřině vstřelila Energie první gól a důležitý druhý mohla přidat v následné dvojnásobné přesilovce, ale tuto velkou příležitost nezužitkovala. Soupeř toho využil a do konce třetiny vyrovnal. Hra hostů se postupně dostávala do křeče, která vyvrcholila v závěru zápasu, v níž se Karlovarským podařilo i přes velký tlak vstřelit pouze jednu branku. Naopak dvakrát inkasovali.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: Dej, Mareček. Asistence: Schmidt.
I v tomto zápase se karlovarští mladíci potýkali s problémy v koncovce, avšak velkou bojovností a nasazením se jim podařilo vybojovat tři cenné body.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC Šumperk 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: Kverka 2, Flieger, Sýkora, Liška. Asistence: Hampl 2, Funk 2, Vaněk, Flieger, Sýkora, Fusek.
Část mužstva v týdnu postihla viróza. Přesto utkání i přes zmiňovaný limitující faktor karlovarští zvládli. Rozhodujícím momentem utkání byla proměněná dvojnásobná přesilová hra a velmi dobře zvládnutá druhá třetina utkání. Hráči zasluhují za vůli pochvalu.

HC Energie Karlovy Vary - HC Opava 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: Flieger, Hampl, Vaněk, Schusser, Vachovec. Asistence: Sýkora, Vaněk 2, Hampl 2, Fusek, Chocholáč.
Do začátku utkání nastoupil soupeř velmi sebevědomě a agresivně. Přesto i díky chybám hostujícího brankáře po úvodní části domácí vedli dvoubrankovým rozdílem. Od druhé třetiny soupeř ustoupil od svého nasazení z první části a Energie vedení ještě navýšila. Poslední část domácí kontrolovali a po zásluze získali tři body.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (1:0, 1:2, 0:0)
Branky: Troška, Urbančok. Asistence: Vrána, Kubáč.
Hosté v utkání bojovali nejen proti soupeři posíleném o některé hráče kádru dorostu, ale i proti tendenčně pískajícímu rozhodčímu (poměr vyloučených 2:10). I přes tato fakta dokázali karlovarští deváťáci obětavým výkonem a morálkou vybojovat cenný bod.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 8:2 (2:0, 2:2, 4:0)
Branky: Bečka, Csamango. Asistence: Červenka, Bečka.
Energie měla k dispozici pouze deset hráčů, kteří statečně favoritovi dvě třetiny vzdorovali. Ve druhé třetině byli dokonce lepším týmem, avšak v koncovce si počínali bez potřebného důrazu. V poslední části jim už došly síly a domácí svůj náskok postupně zvýšili až na hrozivý šestibrankový rozdíl.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 5:4 (1:0, 0:1, 4:3)
Branky: Zikmund 2, Opatrný, Vrána, Krejsa. Asistence: Ziegler 2, Vrána, Zajíček.
Karlovarští sedmáci sehráli nejlepší utkání v sezóně. Byla na nich vidět chuť do hry a větší vůle po vítězství. Pochvalu zaslouží všichni hráči za svůj přístup k utkání a odvedený výkon.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 6:6 (1:4, 3:1, 2:1)
Branky: Binias 2, Mikeš, Rubeš, Bečka, Obodzynskyy. Asistence: Rulík 2, Binias, Obodzynskyy.
První třetina se domácím moc nepovedla, ale větší bojovností a zlepšenou koncovkou nakonec vydřeli bod.

Západočeský přebor elévů - 5. třída

HC Tachov - Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: Hauzr, Vildumetz, Vodička a Hubáček. Asistence: Chládek, Jakubův, Hauzr a Vodička.
Domácí už v 1.minutě vedli, to je povzbudilo a hráli velmi dobře. Energetici však přece jen dokázali snaživého soupeře dostávat pod tlak a nakonec vydřeli zaslouženou výhru.

Západočeský přebor elévů - 4. třída

HC Tachov - Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 1:10 (0:4, 0:4, 1:2)
Branky: Bečka J. 4, Trapl 2, Hanák, Smolka, Chodounský a Rozhon. Asistence: Pajk 3, Hanák, Beer, Trapl, Rozhon.
Po celé utkání byli hosté lepší a svou převahu efektivně gólově zužitkovali.