Mládež: Že by malá vzpruha?

Výsledky z předchozího kola mládežnického hokeje nebyly nijak výrazné. Po posledním kole, které proběhlo o víkendu, to vypadá, že se hoši opět pomalu vracejí do starých kolejí. Juniorům se podařilo vyhrát oba dva zápasy, dorostenci vyhráli jedno utkání a druhé těsně prohráli po samostatných nájezdech. Střelecky se dařilo především Jakubu Marečkovi, který juniorům pomohl gólem v každém zápase. Starší i mladší žáci si odnášejí po jednom vítězství a jedné prohře. Snad už byla smůla vybrána a bude jen a jen lépe.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Steel 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: Záhora, Mareček, Topinka. Asistence: Rohan T., Chaljavin, Zmeškal, Sláma.
Oba celky předvedly rychlý a bojový výkon. Po předchozích porážkách měli domácí lehce rozpačitý začátek, ale po zvýšení vedení na 2:0 se uklidnili. Soupeř sice rychle odpověděl, ovšem obětavým a pozorným bráněním energetici těsný náskok nepustili a při závěrečné power play hostů výhru střelou do prázdné ještě potvrdili.

HC Energie Karlovy Vary – HC Sareza Ostrava 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: Dej, Mareček, Kellner, Sláma. Asistence: Dej 2x, Mareček, Přindiš, Topinka.
První třetina Energii nevyšla. Přestože měla trvalou převahu, nebyla v koncovce přesná. Hosté využili přesilovou hru. Od druhé části domácí ještě více přitlačili hosty na jejich polovinu a vynutili si řadu přesilových her, kdy jednu z nich využili. Herní převaha ze strany Energie pokračovala i v poslední části a třemi brankami, jednou v power play, získala důležité tři body.

Extraliga dorostu

HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary 3:2 SN (1:1,1:1,0:0 – 1:0)
Branky: Hampl, Flieger. Asistence: Fusek, Vachovec.
Po sérii porážek chtěli Karlovarští v ČEZ Aréně bodovat, což se jim po velmi slušném a koncentrovaném výkonu podařilo. Z průběhu utkání mrzí inkasovaný druhý gól při přesilovce Energie, kdy po hrubé chybě v útočném pásmu domácí samostatný únik proměnili. Samostatné nájezdy bohužel tentokrát hostům nevyšly, ale cíl pro toto utkání si splnili.

HC Sareza Ostrava - HC Energie Karlovy Vary 0:5 (0:1,0:1,0:3)
Branky: Putyera 2, Chocholáč, Baaar, Sýkora. Asistence: Kverka 2, Vaněk 2, Fusek, Baar, Flieger, Sýkora.
Páteční dobrý výkon potvrdili Západočeši i na ledě Sarezy. Po celé utkání soupeře nepustili do vážnějšího ohrožení vlastní branky a naopak každou třetinu své konto vstřelených branek navyšovali a po zásluze zvítězili. Za vydolované čtyři body na ostravských ledech si mužstvo zaslouží pochvalu.

24. Ostrava            20  38:79  11
Junioři i dorostenci si v následujícím týdnu užijí reprezentační přestávku a do bojů o extraligové body se opět vydají 16. listopadu.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (4:1, 1:1,0:1)
Branky: Tomeček, Frk, Kubáč. Asistence: Vrána, Tomeček, Kubáč.
Oba týmy předvedly vynikající utkání. Lépe do něj vstoupili domácí a do desáté minuty byli lepším mužstvem. Směr zápasu určily laciné branky, které hosté inkasovali a domácí odskočili až na hrozivých 5:1. Karlovarští však nesložili zbraně a dokázali snížit na dvoubrankový rozdíl, jenže další šance energetiků zůstaly nevyužity a radost ze zisku bodů zůstala v Praze.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:5 (0:0,1:3, 0:2)
Branky: Brodský 2, Bouda, Duda, Svoboda. Asistence: Bečka 2, Brodský, Flegl, Šaling.
Karlovarští byli na slávisty dobře připraveni, dařilo se jim eliminovat největší přednost soupeře, kterou je kombinační hra. Západočeši předvedli kvalitní organizaci hry a sami vyráželi ze zabezpečené obrany do rychlých protiútoků, které úspěšně řešili, což jim přineslo plný bodový zisk.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)
Branky: Zikmund, Klíma, Vrána, Krejsa. Asistence: Zikmund 2, Klíma, Černý.
Karlovarská „sedmička“ měla výborný vstup do zápasu a získala dvougólový náskok. Ve druhé třetině se obraz hry otočil a vyrovnání ze strany hostů bylo spravedlivé. Poslední třetina měla vyrovnaný průběh se šťastným koncem pro Energii.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)
Branky: Bečka, Obodzynskyy. Asistence: Fencl 2.
Domácí s lídrem soutěže předvedli výborný výkon, za který se i přes porážku nemusí stydět. Dobře bruslili, kombinovali a bojovali, jenže hosté byli lepší v koncovce a to rozhodlo.

Západočeský přebor elévů - 5. třída

HC Meteor Třemošná - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branka: Bečka.
Asistence: Binias.
Ve velice kvalitním, pohledném a dramatickém utkání se o vítězi rozhodlo v polovině 3.třetiny.

Západočeský přebor elévů - 4. třída

HC Meteor Třemošná - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: Trapl 4, Smolka. Asistence: Václav 2, Bečka, Rozhon.
Hráči Energie sehráli poprvé ve své soutěži vyrovnanější utkání. Domácím svitla naděje na překvapení ještě na začátku 3. třetiny, když snížili na 2:3. Závěr utkání však patřil hostům.

Západočeský přebor v minihokeji - 3. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Mariánské Lázně 9:0 Branky: Zeman 4, Přibyl 2, Nídl, Salva, Tocik.

Západočeský přebor v minihokeji - 2. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Mariánské Lázně 9:2 Branky: Rozhon 2,Novotný 2, Doubek, Šik, Bartoš, Prošek, Maloušek.

HC Energie Karlovy Vary - HC Tachov 7:4 Branky: Novotný 2, Prošek 3, Maloušek 2.