Starší kategorie úspěšné napůl, žáci měli náročný program

Opravdu nabitý program stál před mládežnickými kategoriemi v uplynulém týdnu. Většina týmů odehrála dva zápasy. Junioři potvrdili lepší formu a v domácím prostředí otočili i zásluhou dvou bodů Tomáše Rohana (na snímku) bitvu s Třincem, dorostenci uspěli se stejným soupeřem dokonce na jeho ledě. Stoprocentní byli žáci osmé třídy, bodovaly i další kategorie.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Branky: Vaněk, Topinka, Rohan T., Majer. Asistence: Hudák, Rohan T., Vachovec, Mareček.
Karlovarští začali zápas aktivně, měli převahu, ale i smůlu v koncovce, kdy v první třetině nastřelili dvakrát tyč třinecké branky. Po přestávce se přesunula aktivita na hole hostů, kteří byli ve druhé části hry jasně lepším týmem, což dokázali vyjádřit i brankově. I v úvodu závěrečné dvacetiminutovky měli Oceláři hru pod kontrolou a nic nenasvědčovalo obratu ve skóre. Ve 47. minutě domácí snížili a získali na svou stranu psychickou výhodu. Najednou začali vyhrávat osobní souboje, byli dříve u odražených kotoučů a podařilo se jim otočit zdánlivě prohraný zápas.

HC Energie Karlovy Vary – HC Havířov Panthers 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Domácí se střetli s výborně organizovaným mužstvem, které velmi dobře bránilo střední pásmo a pouštělo energetiky jen do minima střeleckých příležitostí. Teprve ve třetí třetině se karlovarští mladíci dostali do soustavnějšího tlaku, avšak své příležitosti nedokázali proměnit. Z pohledu celého utkání je vítězství Havířova zasloužené.

Extraliga dorostu

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: Troška, Sýkora, Kverka. Asistence: Záhora 2, Kubáč.
Na úzkém kluzišti Západočeši podali zodpovědný výkon založený na maximální jednoduchosti. Hráči Energie se v průběhu utkání neskutečně semkli, soupeře navíc prakticky nepustili do vážnější brankové příležitosti a zaslouženě zvítězili.

HC Havířov Panthers – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: Kubáč, Kverka. Asistence: Kverka, Tomeček.
Do sobotního zápasu vstoupili Karlovarští velmi dobře a otevřeli skóre zápasu. Bohužel následovala vlna vyloučení na jejich straně, čímž se domácí dostali do tlaku, ze kterého se jim podařilo srovnat stav. Do vedení šli havířovští dorostenci po individuální chybě hostujícího hráče. Ve druhé části probíhal boj o každý kousek ledu. Do poslední části šli Západočeši se záměrem hrát trpělivě a počkat si na šanci k vyrovnání, a ta také přišla. Bohužel branku vstřelili v době, kdy po další hrubé individuální chybě prohrávali již o dvě branky. Závěrečná power - play přinesla šance na srovnání, což by bylo i spravedlivé, ale nepodařilo se.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
Branky: Svoboda 2, Csamango 2, Bečka, Zikmund. Asistence: Brodský 2, Šaling 2, Bečka, Vrána J.
Hosté měli po většinu času hru plně pod kontrolou. Problémem jim byla pouze zhuštěná obrana soupeře, který se celé utkání soustředil převážně na defenzívu. Po vstřelení pátého gólu se Karlovaráci přizpůsobili hře domácích a začali hrát hodně neurovnaný hokej.

HC Energie Karlovy Vary – HC Klášterec 1:4 (0:3,1:0,0:1) Branka: Brodský. Asistence: Csamango.
Domácí nastupovali do utkání jako dosud neporažené mužstvo. Roli favorita však vůbec nezvládlo a lehkovážným až profesorským výkonem v první třetině nabídli nadšeně bojujícím hostům luxusní tříbrankový náskok. Od druhé třetiny se sice hrálo většinou pouze v obranném pásmu hostů, ale na hokejky domácích sedla logicky křeč. Klášterečtí, přestože byli dovednostně horší, dali hráčům Energie užitečnou lekci v bojovnosti, odhodlání a zápalu pro hru. Karlovarští tak z hlediska hráčského vývoje dostali "výchovnou facku" v pravý čas.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Branky: Klíma 2, Ziegler. Asistence: Jirušek 2, Ziegler.
Osmáci Energie byli po celý zápas jednoznačně lepším týmem, avšak jejich problém byl opět v koncovce. Neschopnost proměnit stoprocentní šance nakonec vyznělo těsným a vydřeným vítězstvím. Pochvalu zaslouží gólman Fečo, který své mužstvo několika skvělými zákroky v závěru třetí třetiny podržel.

HC Energie Karlovy Vary - HC Klášterec 11:1 (6:0, 4:0, 1:1)
Branky: Krejsa 3, Kalčík 2, Ziegler 2, Petrov 2, Klíma, Vrána. Asistence: Suchý 3, Kalčík 3, Vrána 3, Opatrný, Krejsa, Pokorrný.
Energetici vzali zápas pevně do svých rukou od prvního vhazování. Měli dobrý pohyb, nasazení a skvělou kombinací svého soupeře jednoznačně drtili. Tentokrát nezklamali ani koncovce a své vypracované šance proměnili ve vysoké vítězství.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – SK Kadaň 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)
Branky: Vodička, Bečka. Asistence: Rubeš, Sus, Obodzynskyy.
Karlovarští sehráli nepovedené utkání. Od poloviny utkání soupeři viditelně nestačili a nakonec mohou být vděčni za bod.

HC Klášterec – HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: Bečka 2, Mikeš, Obodzynskyy. Asistence: Binias, Bečka, Červenka, Mikeš.
Hosté měli po celé utkání navrch. Výsledek o čtyři branky neodpovídal poměru sil na ledě a měl být daleko výraznější.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary – SK Kadaň 8:1 (1:1, 3:0, 4:0)
Branky: Vildumetz 4, Hauzr 2, Chládek, Kabyl. Asistence: Hubáček 2, Smolka 2, Küblbeck, Prachař, Krich.
Domácí se nedokázali prosadit v první části, kdy předvedli neurovnaný výkon. V dalších dvou třetinách již našli herní rytmus a soupeře jasně přehrávali.

HC Klášterec – HC Energie Karlovy Vary 2:7 (0:2, 2:3, 0:2)
Branky: Hubáček 4, Vodička 2, Hauzr. Asistence: Hauzr 4, Prachař 2, Hubáček 2.
I přes absenci několika opor hosté odehráli duel bez větších komplikací s milosrdným výsledkem pro domácí.

Západočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 9:6 (1:3, 4:1, 4:2)
Branky: Vidumetz a Bečka 3, Smolka 2, Beer. Asistence: Smolka 2, Trofimov, Chodounský, Bečka, Vildumetz, Rozhon.
Domácí prohrávali již 0:3, ač byli jasně lepší. Od 2. třetiny své šance začali proměňovat a nakonec po zásluze vyhráli.

Západočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 2:2 (2:2, 0:0, 0:0)
Branky: Parshakov a Salva. Asistence: Nídl.
Čtyřicet pět minut vyrovnaného, ale kvalitního hokeje, skončilo zaslouženou dělbou bodů.