Žáci bojovali srdnatě a připsali si důležité body

Zatímco základní část juniorů a dorostu už je od posledního víkendu minulostí, mladší kategorie stále zápolí o body do svých ligových tabulek. Výborně se tentokráte dařilo takřka všem žákovskými třídám, které si i přes časté absence klíčových hráčů připsaly cenná vítězství.

Žákovská liga - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - SK Kadaň 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: Flegl, Sturma, Zikmund. Asistence: Šaling 2, Grundler, Zikmund.
Omlazené mužstvo deváťáků se proti fyzicky vyspělým hostům těžko prosazovalo, navíc se domácím nevedlo v koncovce. Chyběla potřebná pohotovost, připravenost a odhad, proto se soupeř držel celé utkání na kontakt. Energetici tak museli své body patřičně vybojovat a zůstat koncentrovaní až do závěrečné sirény.

HC Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
Branky: Flegl 2, Šaling, Zikmund. Asistence: Priškin, Bečka, Šaling.
Karlovarská devítka na ledě Kladna předvedla výborný týmový výkon. Ač hosté nastoupili ve značně oslabené sestavě, udolali domácí tím nejtěsnějším výsledkem. Pochvalu si všichni hráči za nadšený výkon plný bojovnosti a odhodlání.

Žákovská liga - 8. třída

HC Kladno - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: Řezníček, Černý, Krejsa, Kalčík. Asistence: Černý 2, Zajíček.
Kdyby mladí energetici na kladenském ledě využili alespoň zlomek šancí, jež si vypracovali ve dvou prvních třetinách, nemuseli by se o výsledek strachovat až do 50. minuty utkání, kdy se jim podařilo zvýšit své vedení na 3:1, a utkání tak následně dovést do vítězného konce.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí nad Labem 3:6 (2:4 1:1 0:1)
Branky: Obodzynskyy, Bečka, Křehký. Asistence: Mikeš, Bečka.
Proti soupeři, který v letošní sezoně ještě neztratil ani bod, energetici odehráli vcelku povedené utkaní. Ve druhé třetině snížili na rozdíl jediné branky, ale v závěru, kdy se domácí snažili o vyrovnání, soupeř opět odskočil na rozdíl dvou gólů. I přes porážku si Karlovarští zaslouží pochvalu za bojovnost, ovšem štěstí se přiklonilo více k soupeři.

HC Energie Karlovy Vary – SK Kadaň 6:3 (3:1 3:1 0:1)
Branky: Rubeš 2, Hubáček 2, Obodzynskyy, Bečka. Asistence: Rubeš, Binias, Obodzynskyy, Bečka, Křehký, Sus.
Karlovarští odehráli zápas pouze s jedenácti hráči v poli. Přesto od první minuty zápasu hře udávali tempo. Ve třetí třetině měl mírně navrch soupeř, který domácí zatlačil do jejich obraného pásma, ale neráželi na skvěle chytajícího brankáře Nguena.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí nad Labem 5:2
Branky: Vildumetz 2, Šesták 2, Smolka. Asistence: Chládek, Šesták, Prachař, Smolka 3, Vildumetz.
Mladí energetici sehráli povedené utkání, ve kterém se jim herně dařilo a obrátila se k tím i hokejová štěstěna. Výhra nad velmi silným soupeřem je velice cenná.

HC Energie Karlovy Vary - SK Kadaň 11:0 (4:0, 4:0, 3:0)
Branky: Chladek 2, Šesták 2, Trapl 2, Troška, Vildumetz, Smolka, Homolka, Kožej. Asistence: Vildumetz 3, Smolka, Hauzr 2, Krich.
Soupeř od začátku utkání nekladl žádný velký odpor, čehož domácí využili k jedenáctibrankové nadílce.

Západočeský přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Klatovy 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
Branky: Chodounský 2, Rozhon, Bečka, Smolka, Trapl. Asistence: Chládek a Pajk 2, Trapl.
Hosté se po většinu utkání urputně a houževnatě bránili. Proti takové hře se domácí velmi těžko prosazovali, přesto jejich výhra byla nakonec přesvědčivá.

Západočeský přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Klatovy 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Branky: Formánek 2, Maloušek 2, Nídl. Asistence: Prošek 2, Kellner, Maloušek.
I když domácí družstvo předvedlo pouze průměrný výkon, šlo od začátku utkání za vítězstvím, kterého zcela zaslouženě dosáhlo.