Den první: dorostenci bojují o hejtmanský pohár

Karlovarští dorostenci oslabení o své největší opory, které vyjely s juniorkou na turnaj do Litvínova, dokázali v první den turnaje vydřít pouze bod za prohru v nájezdech s Vítkovicemi. Nejblíže k triumfu má zatím zkušené mužstvo Salzburgu s plným počtem bodů a impozantním skóre 17:3. Turnaj pokračuje zítra od osmi hodin, kdy je na programu střetnutí Energie a Litvínova.

ONLINE změny stavu
Branky a nahrávky: 50. Formánek, 58. Konečný - 2. Schennach, 13. Schennach, 38. Schennach, 46. Schennach, 48. Koihovovi, 60. Mühlechner. Vyloučení: 6:4.

Sestavy

Energie: Rauscher - Hluchý, Matyáš, Valeš, Urbančok, Konečný, Lintemer, Troška, Vilhem, Tomeček, Zadražil, Winkler, Táborský, Kubáč, Beran, Svoboda, Bečka, Csamango, Gorčík, Závorka, Formánek.

Salzburg: Lindenhofer (od 31. Kolhauser) - Sewald, Seidel, Fritz, Waldhauser, Podlipnik, Oisaransjek, Kuralt, Schennach, Keidl, Sternat, Scgwenninger, Trummer, Koivuhovi, Schiller, Fetki, Sopder, Mühlechner.

O první branku turnaje se po nezbytném oťukávání způsobeném časnou ranní hodinou postaral hostující Schennach, když nabruslil do pásma a dva metry za modrou čarou napřáhl k přesné ráně přímo do šibenice. Rakušané se i v dalším průběhu prezentovali jako mírně aktivnější z obou soupeřů, lépe si přihrávali a předvedli i více chladnokrevnosti v zakončení. Díky té využili v dalším průběhu dvě přesilové hry, v obou případech vyšachovali karlovarskou obranu a stříleli prakticky do prázdné. V závěrečné třetině se oboustranně otevřely obrany, a domácí se tak dočkali první branky. Na zvrat už ale pomýšlet nemohli.

Slavia - Litvínov 9:3 (3:0, 5:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Kotyra (Hruška, Tomek), 14. Helmar (Jaškin), 20. Kadlec, 24. Šrámek (Trübenekr), 32. Kotyra (Tomek), 32. Tuma (Helmar, Jaškin), 35. Jaškin (Tuma), 37. Helmar (Tuma, Jaškin), 53. Tomek (Moravec), 55. Tomek (Moravec) - 24. Šrámek (Trübenekr), 36. Drůša (Řehulka, Ouřada), 60. Komma (Drůša). Rozhodčí: Kostourek. Vyloučení: 10:8, navíc Trübenekr (LIT) 10 min. + DKU za nesportovní chování.

Sestavy

Slavia: Houček, Hamal, Růžička, Štajner, Hruška, Knot, Tverďák, Novák, Nedomlel, Jaškin, Helmar, Tuma, Nejezchleb, Kadlec, Cikánek, Kotyra, Tomek, Moravec, Polter, Vacek, Janoušek.

Litvínov: Brýl, Malý, Fučík, Ejem, Kasal, Kuriljak, Brettschneider, Strejček, Řádek, Jirák, Písařík, Švarc, Mareš, Ouřada, Komma, Řehulka, Šrámek, Průša, Trübenekr, Kroupa, Malec, Růžička.

Energie - Vítkovice 3:4sn (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 1.Tomeček, 20. Závorka, 22. Tomeček - 23. Máj, 28. Němec, 50. Kubiš, rozhodující sn Walker. Rozhodčí: Kostourek. Vyloučení: 12:13. Využití: 0:1.

První třetinu vyrovnané partie mezi západem a východem republiky orámovaly branky domácích hokejistů. Hned v první minutě zaznamenal trefu Tomeček, ve dvacáté pak skóroval Závorka. Třetí branky dosáhli domácí opět na začátku další třetiny, v dalším průběhu se ale Vítkovickým podařilo snížit. Máj nejprve propálil Rauschera střelou od modré čáry, neukázněnost Energie o chvíli později trestal ve dvojnásobné přesilovce Němec. Závěrečná třetina pak přinesla velký boj s patřičnou dávkou nasazení i tvrdosti. Zesilující tlak Vítkovic nakonec vyústil ve vyrovnání. V zámku pokračujícím po přesilovce hostů propálil Rauschera od modré Kubiš. Závěrečné minuty přinesly především řadu vyloučení na obou stranách. Domácí ale neproměnili dlouhou přesilovku 5 na 3, na druhé straně se neujal ani samostatný únik Šebesty. Utkání tak skončilo až samostatnými nájezdy, ve kterých se jako jediný trefil vítkovický Walker.

Sestavy

Energie:Rauscher - Hluchý, Matyáš, Valeš, Urbančok, Konečný, Lintemer, Troška, Vilhem, Tomeček, Zadražil, Winkler, Táborský, Kubáč, Beran, Svoboda, Bečka, Csamango, Gorčík, Závorka, Formánek

Vítkovice:Bartošák - Kubis, Bail, Koziol, Odsedek, Hanulík, Cabák, Zuzaník, Kameníček, Šebesta, Mareček, Gubr, Holý, Král, Kilnar, Němec, Walker, Máj, Gelner, Plášek.

Litvínov - Salzburg 1:11 (0:4, 1:5, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Průša (Šrámek) - 6. Fetki (Ogansjek), 10. Krems (Podlipnik, Kuralt), 12. Kuralt (Podlipnik), 16. Fetki (Sternach), 29. Schiller, 31. Sindinger (Seidl), 35. Schennach (Kuralt), 39. Podlipnik (Kuralt), 40. Ogansjek (Kuralt), 42. Kuralt, 54. Seidl. Vyloučení: 4:4.

Sestavy

Litvínov: Malý (Brýl) - Ejem, Kasal, Kuriljak, Brettschneider, Strejček, Řádek, Jirák, Písařík, Švarc, Mareš, Ouřada, Komma, Řehulka, Šrámek, Průša, Trübenekr, Kroupa, Malec, Růžička.

Salzburg: Kolhauser (Lindenhofer) - Sewald, Seidel, Fritz, Waldhauser, Podlipnik, Oisaransjek, Kuralt, Schennach, Krems, Sternach, Fetki, Schweninger, Trumer, Habsburg, Schiller, Röthböck, Sindinger, Mühlechner.

Slavia - Vítkovice 4:5sn (1:0, 2:3, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Moravec (Tomek, Nedomlel), 28. Štajner (Jaškin), 38. Jaškin (Tuma, Heller), 42. Kotyra - 24. Máj (Zuzaník), 32. Gubr (Kameníček), 38. Němec (Kilnár, Walker), 55. Kozid (Kilnár), rozhodující nájezd Grubr. Vyloučení: 7:8, navíc Kameníček (VIT) 10 min.

Sestavy

Vítkovice: Bartošák - Kubis, Bail, Koziol, Odsedek, Hanulík, Cabák, Zuzaník, Kameníček, Šebesta, Mareček, Grubr, Holý, Král, Kilnar, Němec, Walker, Máj, Gelner, Plášek.