Mládež: Nepodařený vstup do nového roku

Letošní první souhrn mládežnických výsledků za poslední dva týdny je tu. A bohužel nezačne příliš optimisticky. Juniorům se start do nového roku vůbec nepodařil a výhoda dvou domácích zápasů vyšla bodově naprázdno. Nepomohl jim ani střelecký úspěch Marka Švece (na snímku). Podobně se ale nedařilo ani starším a mladším dorostencům. Jediní z karlovarských mladíků, kteří zaznamenali dobrý vstup do nového roku, byli hokejisté osmých, a v současnosti první tým tabulky, sedmých tříd. Jak konkrétně jednotlivé zápasy vypadaly, se dozvíte dále v článku.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Znojemští Orli 1:3 (0:0,0:0,1:3)

Branky: Kverka
Asistence: Kellner, Rohan M.
V prvním utkání po reprezentační pauze domácí nedokázali v úvodu zachytit tempo soupeře, který byl aktivnější v pohybu. Od druhé části se hra srovnala a do posledního dějství šli karlovarští s tím, že budou hrát s minimem chyb, trpělivě a počkají si na šanci. To se ale vůbec nepodařilo.

HC Energie Karlovy Vary – HC RiOkna Zlín 1:6 (0:2,1:2,0:2)

Branky:Švec
Asistence: Dlapa, Mistoler
Opět domácí nezachytili úvod utkání. Od desáté minuty první části se sice herně zvedli a částečně hru vyrovnali, což pokračovalo i v druhé části. Nicméně během utkání hloupě chybovali a soupeři doslova darovali 4 branky, a to na body s aktuálně 4. celkem tabulky nestačilo.

Extraliga staršího dorostu

BK Ml.Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 4:2(2:1,1:1,1:0)

Branky:Zadražil, Vrána
Asistence: Beran, Tomeček, Hluchý
V nepříliš pohledném utkání rozhodl o výsledku větší zápal pro hru mladoboleslavských hráčů. Přísnější měřítko ze strany hostů snesla pouze závěrečná třetina, ve které si dokázali vytvořit převahu, ale chyběla kvalita ve finální fázi, a proto zaslouženě zůstaly body na domácím ledě.

HC Eaton Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 7:0 (0:0,4:0,3:0)

Hosté byli vyrovnaným soupeřem pouze v úvodní části, ve které neproměnili své možnosti ke skórování. Druhá dvacetiminutovka začala sérií mnoha přesilovek Pardubic, ve kterých odskočily až na vedení 4:0.Energetici se herně zcela sesypali a toho využili domácí k celkově jasnému vítězství.

Extraliga mladšího dorostu

HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 2:4 (2:3, 0:1, 0:0)

Branky:Vrána, Jirušek
Asistence: Jirušek, Černý
V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, ale byl to soupeř, který odešel do šaten s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina vyzněla jednoznačně pro hosty, kdy domácí zaostávali ve všech činnostech. V poslední části hry se opět hrál bojovný hokej, ve kterém si domácí vytvořili převahu, ale bohužel tato převaha nebyla korunována brankami. Snaha o změnu skóre končila buď v prostoru hostujícího gólmana, nebo nepřesnou střelbou.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí Nad Labem 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)

Branky:Dimitrov, Rubeš
Asistence: Fencl
Hosté přijeli posíleni o maximální počet hráčů ročníku 1995 (který převážně hraje v ml.dorostu), čímž předváděli silový hokej, na který domácí hráči jen stěží reagovali.

HC Klášterec – HC Energie Karlovy Vary 3:6 (0:0, 2:2, 1:4)

Branky:2 Novák J.,Obodzynskyy,Parshakov,Fencl,Dimitrov
Asistence: 3 Novák M.,Dimitrov,Fencl,Obodzynskyy
Karlovarští osmáci nastoupili k nelehkému utkání. Soupeř pouze s 11 hráči, ale z toho pěti ročníku 1995, nebyl pro hosty vůbec jednoduchým soupeřem. Dvě třetiny se hrálo naprosto vyrovnané utkání, což ukazuje výsledek jednotlivých třetin. Ve třetí třetině ukázali hosté větší vůli po vítězství, ale i hokejovou kvalitu a několika pěknými kombinacemi strhli utkání na svou stranu. Velkou pochvalu zaslouží gólman Harakal, který v rozhodujících chvílích chytil nařízené trestné střílení.

HC Energie Karlovy Vary - HC Most 10:2 (4:1, 1:1, 5:0)

Branky:Novák J.3, Novák M 3, Parshakov 2, Dimitrov, Obodzinsky
Asistence: Novák M. 3, Dimitrij 2, Mikeš, Fencl, Červenka
Soupeř z Mostu odolával tlaku domácích pouze do poloviny první třetiny. Od té doby patřil led mladým energetikům, kteří svého soupeře jednoznačně přehrávali, což vyjádřili i brankově.

Žákovská liga starších žáků – 7. třída

HC Energie Karlovy Vary- HC Slovan Ustí n. Labem 9:3 (2:0, 2:2, 5:1)

Branky:Trofimov 3,Trapl 2, Hauzr, Smolka, Vildumetz, Baxa
Asistence: Hauzr 3, Prachař 2, Trofimov, Vildumetz, Baxa
Karlovarští opět předvedli, proč jsou první v tabulce. Nedali kvalitnímu soupeři žádnou šanci a s přehledem vyhráli. Celému týmu patří pochvala za předvedený výkon.

HC Klášterec – HC Energie Karlovy Vary 2:17 (0:7, 2:4, 0:6)

Branky:Vildumetz 6, Hauzr 3, Baxa 2, Trapl 2, Prachař, Chládek, Smolka, Homolka
Asistence: Hauzr 4,Baxa 2, Vildumetz 2,Prachař, Chládek, Beer 2, Smolka 2, Trapl, Homolka
Konečný výsledek zápasu hovoří za vše.

HC Energie Karlovy Vary – HC Most 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Branky: Kabyl, Vildumetz, Trapl, Troška, Trofimov.
Asistence: Krich, Chládek, Smolka, Hauzr, Vildumetz.
Domácí nedokázali proměnit své šance a tak po 2 třetinách se šlo do šaten za stavu 1:2. Ve třetí třetině karlovarští vsteřili v jedné minutě 2 rychlé góly a stav zápasu otočili ve svůj prospěch. Po té přidali další dva jistící góly.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Klášterec 10:1 (2:0, 4:0, 4:1)

Branky:Parshakov 3, Nídl 2, Bečka, Kunc, Zeman, Salva a Chodounský
Asistence: Parshakov 2, Bečka, Nídl, Salva, Zeman
Karlovarští měli v utkání místy až drtivou převahu a tak konečný výsledek je pro hosty ještě milosrdný.

HC Most - HC Energie Karlovy Vary 4:11 (2:6, 2:2, 0:3)

Branky:Pajk, Chodounský, Bečka, Parshakov a Šála po 2, Rozhon
Asistence: Pajk 3, Bečka 2, Rozhon, Chodounský, Salva, Zeman, Nídl a Parshakov
Ačkoliv domácí dokázali v 1.třetině ještě vyrovnat na 2:2, v zápase se postupně karlovarští hráči dokázali častěji gólově prosazovat a nakonec výrazně zvítězit.

Žákovská liga mladších žáků – 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Klášterec 9:1 (5:0, 3:1, 1:0)

Branky: Bernáth a Šik 2, Chmiel, Maloušek, Prošek, Šetek a Hoang
Asistence: Prošek 5, Bernáth, Chmiel, Šik, Tocik a Kellner
Mladíci Energie podali slušný výkon pouze v 1.třetině. Ve zbývajícím čase měli sice nadále herní převahu, ale gólově ji vyjádřit byl pro ně již problém.

HC Most - HC Energie Karlovy Vary 1:17 (1:7, 0:4,0:6)

Branky:Šetek 4, Maloušek a Doubek 3, Prošek 2, Bernáth, Chmiel, Šik, Žeravík, Hoang
Asistence: Prošek 4, Maloušek, Kellner a Doubek 2, Bernáth, Habr, Glanc, Šik
Utkání bylo od začátku jasnou záležitostí hostů, když svého soupeře převyšovali hlavně svými individuálními schopnostmi.

Západočeský regionální přebor elévů a v minihokeji – 4. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Tachov 4:4

Branky:Maloušek 2, Šťastný, Bernáth
Asistence: Šťastný, Matoušková, Kořán
Dramatické utkání mohli karlovarští rozhodnout v první i druhé třetině, ale nepodařilo se jim odskočit o více než jednu branku. Na konci druhé části si dali smolný vlastní gól a skóre se již v dalším průběhu nezměnilo.