Junioři přehráli 3:0 České Budějovice

Junioři: HC Energie - HC Mountfield 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Hráči Energie přehráli hosty díky dvěma gólům, které dali krátce po sobě a na které nedokázali hosté zareagovat a také díky skvělému výkonu brankáře Vladislava Habala (na snímku). Ten se výraznou měrou podílel na úspěchu svého mužstva a vychytal čisté konto.
Noen Extraliga Juniorů, 29. kolo, po 18.10.2010, KV Arena
České Budějovice
3:0
2:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 11.Vaněk (Andrlík, Šik), 13.Hudák (Záhora, Valeš), 45.Baar (Kverka, Půlpán) Vyloučení: 3:7 Využití: Bez využití. Diváci: 79 Střely na branku: 30:30 Průběh utkání: 3:0
Karlovy Vary: Habal (Endal) - Andrlík, Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan - Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Baar, Kverka, Záhora, Půlpán
České Budějovice: Hrubec (Bláha) - Kříž, Štěpán, Klement, Předota, Jáchym, Semrád, Kolařík - Seidl, Heřman, Marek, Sekera, Sumerauer, Švihálek, Zvoník, Ježek, Šaršok, Rousek

První třetina sice nebyla nezajímavá, ale moc hokejové krásy také nepřinesla. Oba týmy hlavně bojovaly o střední pásmo. Šance se rodily hlavně při přesilovkách. Několikrát se kolem branky hostů obtáčel Hudák, ale ani jednou neuspěl. Na druhé straně to zkoušel tvrdou ranou Marek, brankář domácích ho však vychytal. První gól přišel zhruba v polovině třetiny. Obránci hostů si neporozuměli ve středním pásmu a pustili Dominika Vaňka do samostatného úniku, který proměnil. Asi o dvě minuty později se po křídle probil Miroslav Hudák a podobně jako jeho spoluhráč Vaněk propasíroval puk pod tělěm brankáře Hrubce do sítě. Hosté pak vypadli z tempa a několik minut nebyli schopni rozumně si přihrát a zaútočit. Ke konci se ale vzchopili a připravili gólmanovi Habalovi horké chvilky. Skóre se ale do konce třetiny už nezměnilo.

Hráči hostí začali druhou třetinu velmi aktivně. Švihálek jel sám na branku, Marek zase střílel z těsné blízkosti jen do brankáře Habala. Domácí se nedokázali z tlaku vymanit, neinkasovali jen díky svému brankáři, který vychytal i pohotovou ránu Jáchyma. Domácím pomohla přesilovka pěti proti třem, kterou hráli – vytvořili si v ní několik jasných šancí. Žádnou sice neproměnili, ale nabudilo je to a hra byla potom vyrovnaná. Z dálky to zkoušel Půlpán, ale Hrubec si s jehou střelou poradil. Závěr třetiny byl hektický – oba týmy útočily a kotouč byl chvíli před jednou, chvíli před druhou brankou. Žádnému z týmů už se ale skórovat nepodařilo.

Oba týmy začaly ve třetí třetině aktivní hru s napadáním. Brzy po začátku třetiny dali domácí už třetí branku – po střele Kverky se k dorážce dostal Lukáš Baar a zvýšil na 3:0. Hosté se přesto ještě nevzdali, snažili se útočit, ale skvélého brankáře Habala se jim překonat nepovedlo. Za domácí to zkoušeli Baar nebo Vaněk, ale ani jeden neuspěl. Ke konci zápasu se hrálo hlavně ve středním pásmu, ani jeden z týmů se nedokázal prosadit před brankou. V tomto duchu se zápas i dohrál – 3:0.