Když se vyhraje, nějaká svačinka pro kluky tam je, říká o zápasech proti bývalému mužstvu Vojtěch Polák

Začínal v Karlových Varech, pak odešel do zámoří a zahrál si i několik utkání za Dallas Stars, pak následovala opět americká AHL a následně návrat domů. Karlovarské Energii pomohl poprvé do play off a stal se z něj vicemistr extraligy. Pak následoval přesun do Třince, kde hraje již třetí sezonu. A nemůže si stěžovat. Oceláři momentálně okupují první místo tabulky a předvádí pěkný, už ne tak obranný, hokej. Za Třinec nastoupil i v utkání právě proti svým bývalým spoluhráčům a karlovarským divákům mohl spolu s celým mužstvem pouze oči pro pláč. Třinec však nakonec se třemi body přes celou republiky nejede.
V první třetině nevěděli Třinečtí, kde jim hlava stojí. Karlovarským hráčům nechyběl pohyb a Ocelářům zatápěli co jen to šlo. Nakonec však vstřelili jen jednu branku. Třinec utkání dokázal otočit a nechybělo mnoho a mohl se radovat ze třech bodů. Sedm vteřin před koncem však přišlo vyrovnání a v nájezdech i prémiový bod pro Západočechy. “Utkání bylo v našich rukách, kdy jsme sedm vteřin před koncem dostali gól na 2:2. Dneska jsme polovinu zápasu, možná dvě třetiny nehráli vůbec dobře. Pak se to trochu zlepšilo. Efektivita byla celkem slušná, vedli jsme 2:1, ale pak jsme udělali chybu a to se nesmí stávat,“ říká o ztrátě dvou bodů třinecký Vojtěch Polák.

Zvláště první třetina vyšla výborně energetikům. Na třineckou branku posílali jednu střelu za druhou. „Měli jsme špatný pohyb a Vary dobře bruslily. Dneska můžeme jen děkovat Peterovi, že tam nepadlo více branek. Hráli jsme hrozně a osobně si myslím, že jsme si ani nezasloužili zvítězit.“

Třinec je momentálně prvním mužstvem extraligy. Díky svému útoku a výborné obětavé obraně je právě tam, kde je. Třinec je tam, kde dříve nebýval. “Je tu výborná banda a hrajeme jako kapela. Musíme se jen vzpamatovat z tohoto vítězství. V neděli se hraje znovu.“

Jméno Vojta Polák dříve skandovali diváci v Karlových Varech. Diváci, kde Polák začínal s hokejem. Doba je jiná, Polák nastupuje za Třinec, ale na Karlovy Vary nezapomněl. Vždycky řeknu, že když vyhrajeme, tak je tam nějaká svačinka pro kluky. Je to ale třetím rokem, co jsem pryč z Varů a beru to jako každý jiný zápas. Snažím se pro tým udělat maximum, bohužel se to dnes nepovedlo.“