Přehled výsledků mládeže: Úspěšní malí energetici míří do nadstavbových částí

S koncem ledna přicházejí i konce prvních částí žákovských lig a malí energetici si nemají rozhodně na co stěžovat. Vždyť hned třem kategoriím ze čtyř patří v tabulce místo na samotném výsluní. Úplně nejlépe si vedli osmáci pod vedením Miroslava Hornicha (na snímku). Jeho svěřenci nedovolili soupeřům ani jedinkrát bodovat a nekompromisně skončili první. Porážku ochutnali pouze sedmáci, a to hned dvakrát, i tak jim ale patří velmi pěkné třetí místo. Výsledky ostatních kategorií, včetně souhrnných tabulek žáků před nadstavbou, shrnujeme v článku.

Extraliga juniorů

Pondělí, 17. ledna

HC Energie - HC Plzeň 1929 2:3 pr. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: Hudák, Sýkora.
Asistence: Hudák, Schusser.
Díky brankám Daniela Záhory a Miroslava Hudáka energetici dokázali alespoň srovnat náskok indiánů a dovést poslední utkání první části sezony do prodloužení. V něm už ale kralovala Plzeň. Svěřenci Karla Mlejnka tak vyklidili pozice mezi šesti nejlepšími a o play off se poperou s šesti dalšími soupeři ze skupiny B.

Extraliga staršího dorostu

Pátek, 21. ledna

HC Energie - HC Letci Letňany 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)
Branky: Koblasa, Táborský, Matyáš, Winkler, Zadražil.
Asistence: Zadražil 2, Winkler, Bečka, Tomeček, Gombár.
Energetici vstoupili do utkání lehkovážně a lépe bruslící hosté po dvou třetinách vedli jednobrankovým rozdílem. Karlovarští vstoupili do závěrečné části s pozměněnou sestavou a naprosto odlišným herním projevem. Agresivitou, výborným pohybem a úspěšností v osobních soubojích zcela změnili dění na ledě. Pražský tým se z vlastního obranného pásma dostával pouze sporadicky a domácí třemi brankami výsledek otočili.

Sobota, 22. ledna

HC Energie - IHC Písek 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: Táborský 2, Csamango, Koblasa.
Asistence: Koblasa, Winkler, Gorčík, Hroch, Zadražil.
Opticky vyrovnaný průběh nabídla pouze první třetina. Od druhé části měli domácí utkání jednoznačně pod kontrolou a byli lepší ve všech činnostech. Karlovarští nemohou být spokojeni s kvalitou koncovky, protože značné množství příležitostí zůstalo neproměněno. Ojedinělé šance hostů pochytal jistý brankář Fečo, a tak se z šesté výhry v řadě radovali domácí.

Extraliga mladšího dorostu

Neděle, 23. ledna

HC Energie - HC Plzeň 1929 2:3 pr. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: Vrána, Hroch.
Asistence: Zikmund.
Duel dvou prvních týmů tabulky se hrál v karlovarské hale. Obě mužstva předvedla líbivý hokej s mírnou převahou domácích, ale ti byli málo gólově efektivní, a tak se do dvoubrankového vedení dostali hosté. Domácí velkou vůlí dokázali srovnat, ale v prodloužení, po souhře několika náhod, rozhodla Plzeň o zisku bonusového druhého bodu.

Žákovská liga starších žáků

8. třída

HC Energie - HC Baník Sokolov 14:0 (4:0, 4:0, 6:0)
Branky: Čejka 4, Hubáček 2, Svoboda 2, Vodička 2, Salajka, Janata, Baxa, Binias.
Pohled na výsledek jasně vypovídá o poměru sil na ledě. Karlovarští neměli v derby sebemenší problém a po celé utkání měli velkou převahu.
12.Teplice2210002170:3072
Osmáci odehráli první část zcela suverénně a bez ztráty jediného bodu. Ke zdolání energetiků měl nejblíže Chomutov, jenž osmáci porazili jen o gól. Největší masakr naopak převedli v Teplicích, které deklasovali naprosto jednoznačně výsledkem 31:1.

7. třída

HC Energie - HC Baník Sokolov 8:5 (3:2, 2:1, 3:2)
Branky: Vildumetz 3, Trapl 3, Salva, Bečka.
Oslabení domácí se proti velmi bojovnému protivníkovi docela zapotili, a to i díky poměrně vysokému počtu individuálních chyb, které Sokolovští následně trestali. Celkově byla ale výhra domácích zasloužená.
12.Kláštěrec nad Ohří2200002236:2580
Sedmákům zůstaly na kontě dvě prohry, a jako jediní tak ochutnali hořkost porážky. Na první místo o malý chloupek nestačili, nicméně i tak dosáhli na velmi dobrou třetí příčku. I oni dosáhli nejvyšší výhry proti Teplicím, které porazili 27:2.

Žákovská liga mladších žáků

6. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: Habr, Nídl, Parshakov a Prošek.
Asistence: Bernáth a Šetek.
Hosté si vytvářeli v první třetině tlak, avšak byl planý a bez náležitého zakončení. Na začátku druhé třetiny se domácí dvěma slepenými góly ujali vedení 2:1. Teprve tento stav vyprovokoval energetiky ještě k většímu zvýšení tlaku, kterým získali až drtivou převahu, a ta nakonec vedla k vyrovnání. Rozhodnutí přinesla závěrečná část, ve které Karlovarští využili svých hokejových kvalit k výhře.