Junioři na cestě k titulu, žáci završili konce svých lig

K velkému úspěchu juniorů nechybí mnoho. Na cestě napříč play-off jim velmi pomáhá produktivita Tomáše Klímy (na snímku), který byl hlavním strůjcem při zařizování finálové účasti. Ze hry naopak vypadli starší dorostenci, když v osmifinále nestačili na Vítkovice. Mladším dorostencům chybí k postupu na republikový turnaj poslední bod. Ostatní kategorie již mají konce svých lig za sebou, ale osmáci, nakonec přece jen poraženi, budou ještě pokračovat na republikovém mistrovství. Sedmákům a šesťákům patří druhá příčka a pozice lídra žákům pátých tříd.

Extraliga juniorů

1. čtvrtfinále

HC Energie - HC Vítkovice Steel 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Branky: M. Rohan (2), Kverka a Záhora.
Asistence: Kentoš a Funk.
Podrobnosti k utkání

2. čtvrtfinále

HC Vítkovice Steel - HC Energie 3:4 (1:0, 1:0, 1:4)
Branky: Šik, Schusser, Švec a Vachovec.
Asistence: Vachovec (3), Funk, Tomeček a Záhora.

Konečný stav série VIT - KVA: 0:2

1. semifinále

HC Energie - HC Sparta Praha 3:2 pr. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: T. Klíma (2) a Vaněk.
Asistence: Kverka (2), Kentoš, Vachovec, Záhora a Rohan.

2. semifinále

HC Sparta Praha - HC Energie 2:3 sn. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: T. Klíma (1 + rozhodující nájezd) a Funk.
Asistence: T. Klíma.

Konečný stav série SPA - KVA: 0:2.

Extraliga staršího dorostu

Pátek 11. března

HC Energie - HC Vagnerplast Kladno 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)
Branky: Tomeček (2), Urbančok, Hroch, Winkler a Zadražil.
Asistence: Tomeček (2), Zadražil (2), Šafář, Svoboda a L. Vrána.
Karlovarští měli po celé utkání mírnou převahu, avšak soupeř se držel ve hře díky lehkovážnému přístupu domácích k některým situacím. Zlepšený výkon v závěrečné části hry zajistil zisk všech bodů pro hráče Energie.

Sobota 12. března

KLH Chomutov - HC Energie 5:4 sn. (1:0, 3:1, 0:3)
Branky: Tomeček (2), Svoboda a L. Vrána.
Asistence: Zadražil, Novák, Bečka, Zikmund a Urbančok.
Komplikovaný přechod středního pásma a laciné branky v karlovarské síti nasměrovaly domácí tým po dvou třetinách do tříbrankového vedení. Po důrazné domluvě v šatně a změnách v sestavě se výkon hostů výrazně zlepšil. Začali předvádět přímočarý, aktivní hokej, kterým dokázali srovnat stav po šedesáti minutách. V nájezdech pak byli Chomutovští úspěšnější.

1. osmifinále

HC Energie - HC Vítkovice Steel 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: Táborský.
Asistence: L. Vrána.

2. osmifinále

HC Vítkovice Steel - HC Energie 4:3 pr. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: Tomeček, Svoboda a Zadražil.
Asistence: Csamango a Troška.

Konečný stav série VIT - KVA 2:0

Extraliga mladšího dorostu

Čtvrtek 10. března

HC Vagnerplast Kladno - HC Energie 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: Zikmund (2) a Molnár.
Asistence: Zikmund, Molnár, Veverka a Řezníček.
V úvodu utkání si vytvořili tlak hosté, ale korunovali jej pouze jednou brankou. Ve druhé části se díky hernímu výpadku Západočechů domácím podařilo otočit dvěma brankami skóre. Závěrečná třetina byla již v režii Energie, kdy bojovný a obětavý výkon celého mužstva završil dvěma góly Zikmund.

Neděle 13. března

HC Energie - KLH Chomutov 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: Petrov (3), Zikmund a Molnár.
Asistence: L. Klíma (2), Zikmund, Šafář, Řezníček a Opatrný.
Karlovaráci se mohli spolehnout na svoji oporu v bráně Jakuba Frčka. Díky jeho výkonu a střelci tří gólů Daniela Petrova se mohli domácí radovat z tříbodového vítězství. Ač jednoznačný výsledek, přesto se domácí na vítězství hodně nadřeli. Zbytečné fauly a defenzivní výpadek ve třetí třetině by se mohly v dalších bojích stát osudnými faktory.

Čtvrtek 17.března

HC Plzeň 1929 - HC Energie 4:5 sn. (1:2, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky: Opatrný (2), Hroch, Priškin a Zikmund.
Asistence: Hroch, Vrána a Klíma.
Na plzeňském ledě se hrál velmi vyrovnaný a dramatický duel. Skóre se postupně přelévalo mezi domácí a hosty. Dramatickou zápletku přinesla závěrečná třetina, ve které plzeňští hráči získali dvoubrankové vedení a zdálo se, že je již o výsledku rozhodnuto. Karlovarští se však nevdali a dokázali zlepšeným výkonem vyrovnat. V závěru ještě čelili přesilové hře soupeře, ve které se sami připravili o možnost vstřelení rozhodujícího gólu v základní hrací době, který by Energii zaručil postup na mistrovství republiky. V samostatných nájezdech se štěstí přiklonilo na stanu hostů, kteří potřebují v posledním nedělním zápase získat bod, aby se jako druhý tým skupiny kvalifikoval společně s vítěznou Plzní na turnaj, na kterém se bude bojovat o přeborníka republiky.

Žákovská liga starších žáků

8. třída

HC Energie - SK Kadaň 4:3
Branky: Baxa, Trofimov, Vodička, Šesták.
V posledním utkání finálové části žákovské ligy domácí porazili Kadaň a potvrdili vítězství ve své skupině.

Branky: Sála a Smolka.
Zápasu nechybělo nasazení se spoustou osobních soubojů. Hosté se ujali vedení, ale domácí dokázali vyrovnat, ovšem vítěznou branku se jim vstřelit nepodařilo. Konečné druhé místo je pro tuto kategorii výborným výsledkem.

6. třída

SK Kadaň - HC Energie 1:12 (0:2, 1:7, 0:3)
Branky: Bečka (3), Prošek (2), Tocik (2), Přibyl, Glanc, Bernáth, Maloušek a Habr.
Asistence: Kellner (2), Habr (2), Glanc, Bečka a Tocik.
Na začátku 2. třetiny Kadaň snížila na 1:2, ale to bylo z její strany vše. Karlovarští hráči svou herní převahu v následujícím čase zaslouženě gólově zužitkovali.

HC Energie - HC Vagnerplast Kladno 12:2 (4:2, 5:0, 3:0)
Branky: Bečka (6), Přibyl (2), Maloušek (2), Glanc a Prošek.
Asistence: Maloušek (3), Kellner (2), Přibyl a Glanc.
Domácí podcenili začátek zápasu, kdy prohrávali 1:2, postupně se ale jejich výkon rapidně zlepšil a výsledkem byl vysoký brankový příděl v brance hostů v dalším průběhu utkání.

5. třída

SK Kadaň - HC Energie 2:15 (2:3, 0:6, 0:6)
Branky: Novotný (5), Rozhon (2), Kořán (2), Cankov, Šťastný, Jiskra, Jílek, Bubeliny a Fečo.
Asistence: Rozhon (3), Šťastný (2), Vávra, Ptáček, Glanc, Doubek a Jiskra.
Domácí dokázali v úvodu z 0:2 vyrovnat na 2:2, ale to bylo vše, co jim energetici dovolili. Od 2 třetiny Severočeši nedokázali odolávat stálému tlaku hostů.

HC Energie - HC Vagnerplast Kladno 10:0 (4:0, 3:0, 3:0)
Branky: Jiskra (4), Šťastný (2), Kořán, Vávra, Novotný a Rozhon.
Asistence: Novotný (4), Ptáček (2), Jiskra (2), Rozhon, Zdeněk, Doubek.
Karlovarští svou aktivní hrou nutili soupeře k chybám, které gólově trestali a překvapivě vysoko zvítězili.

HC Tachov /Mar. Lázně "A" - HC Energie 2:11
Branky: Poizl (3), Zdeněk (3), Bubeliny (2), Novotný, Matoušek, Sahatciu.
Asistence: Zdeněk (3), Novotný, Bubeliny, Denk.
Karlovarští do utkání vlétli jako vítr a po první třetině, za stavu 6:0, bylo o výsledku utkání prakticky rozhodnuto. Soupeř se do šancí dostával sporadicky, kdy se většina zápasu odehrála v obraném pásmu domácích. Po dobrém výkonu si hosté odvážejí zasloužené vítězství.