Žraloci obrali Pardubice o první bod

Do města koní, perníku a od letošního září i sledge hokeje odcestoval karlovarský tým ke svému prvnímu utkání venku v sezóně. Nově založený pardubický klub prošel úvodními třemi zápasy bez ztráty kytičky, teprve až Žraloci sebrali "Mustangům" bod. Po 45 minutách panoval nerozhodný stav 2:2, o své výhře rozhodli domácí až v sedmé sérii samostatných nájezdů. Karlovarští ale díky zisku zůstávají v postupové čtyřce průběžné tabulky.

SHK Pardubice - SKV Sharks Karlovy Vary 3:2 sn. (1:1, 1:0, 0:1)

Branky: 8. Motyčka (P. Kubeš), 18. P. Kubeš (Michalec), rozhodující nájezd Kvoch - 14. Očenášek (Hrbek), 33. Nejedlý. Rozhodčí: Hollerová, Tomandl. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:1. Diváci: 2. Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Hráno 22. října 2011 v Pardubicích.

Pardubice: Drahý - P. Kubeš, Kvoch, V. Buhr, Obořil, Štěpják, Michalec, J. Kubeš, Hýbner, Motyčka, Kolek, R. Buhr.

Karlovy Vary: Bozděk (na nájezdy B. Mach) - J. Berger, Hrbek, Jeřábek, Janko, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý.

Oba soupeři na nic nečekali a hned v první minutě zahrozili. P. Kubeš prověřil Bozděka po ledě, na druhé straně ujel do brejku Forgo, ale z úhlu přestřelil Drahého branku. Po úderném začátku se na led snesl relativní klid. Ten byl ukončen v 8. minutě, kdy hosté nepokryli prostor před brankou a David Motyčka v poloze ležícího střelce usměrnil za Bozděkova záda přihrávku z rohu.

Hned po rozehrání se stejný hráč ocitl znovu sám u vzdálenější tyče, ale svůj pád tentokrát v gól neproměnil. Chladnokrevně si nevedl ani J. Kubeš, který před odkrytou brankou nezpracoval puk. Žraloci se z krátkého tlaku oklepali a převzali iniciativu. Šance dlouho nepřicházely, až ve 13. minutě vysunul J. Berger Forga, ten ale dojel příliš blízko a Drahý nadvakrát situaci uhasil. Podobně úspěšný už domácí gólman nebyl o další minutu později, kdy Hrbkův pokus od levého mantinelu usměrnil za brankovou čáru clonící Petr Očenášek.

Pardubice si vedení vzaly zpátky krátce po začátku druhé třetiny. V končící 18. minutě dostal Pavel Kubeš dost prostoru a zamířil přesně nad Bozděkovo rameno. Stejně jako v první části se domácí po své trefě usadili v útoku, ale víc než jednu střelu P. Kubeše z dlouhého závaru nevytěžili. Směr hry se znovu otočil, ve vyložených šancích vyrovnat však selhali J. Berger a Forgo.

Hosté mohli zahozených šancí litovat, kdyby Motyčka předvedl lepší práci s kotoučem. Jenže urostlý pardubický útočník ve 27. minutě málo vídané volnosti před brankou nevyužil. Množství tutovek v prostřední třetině odzvonil 50 sekund před sirénou J. Berger dalekonosnou bombou do Drahého tyče.

Žraloci se po úpravě ledu pustili zhurta za vyrovnáním. Okamžitě po buly ve středovém kruhu ujel Forgo a tvrdě střílel do lapačky. Karlovarskou snahu podpořila jediná přesilovka utkání. Drahý v ní nejprve vychytal Hrbka, ale jeho spoluhráči se nechali unést a bleskový nájezd tří na nikoho proměnil střelou o tyč Luboš Nejedlý.

Jak na zvonkohře si museli připadat brankáři na přelomu 35. a 36. minuty. Nejprve orazítkoval tyč Kvoch, na opačné straně ho ranou do břevna napodobil J. Berger. Zbytek základní hrací doby ovládl karlovarský nápor. Špičkový zákrok vytáhl Drahý proti Hrbkovi ve 38. minutě a uchránil nerozhodný stav. Pardubice zvedly hlavy až v samotném závěru, samostatným nájezdům už ale nic nezabránilo.

Do karlovarské branky zasedl prostorově výraznější Bohumír Mach a prožil dramatické rozhodující chvíle. Oba týmy měly mečbol, ale nakonec rozhodl až v sedmé sérii Tomáš Kvoch o tom, že bod navíc zůstal v Pardubicích.