Souhrn výsledků mládeže: Blíží se vyřazovací boje

Hned dvě nejstarší mládežnické kategorie čekají na rozhodující část sezony. Junioři pod vedením Karla Mlejnka (na snímku) mají před sebou poslední dva zápasy, které mnoho napoví o tom, zda postoupí do vyřazovacích bojů přímo, nebo ještě zabojují v předkole. Starší dorostenci už ve čtvrtek v pravé poledne sehrají úvodní zápas osmifinále na ledě Liberce. Rozhodující slovo padne už v sobotní odvetě hrané v Karlových Varech, která začíná úderem čtvrté hodiny.

34. kolo (25. ledna)

PSG Zlín - HC Energie 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: Kverka (2)
Nahrávky: Harkabus, Šik

33. kolo (26. ledna)

HC Mountfield České Budějovice - HC Energie 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: Tomeček, Švec, Kverka, Koblasa
Nahrávky: Harkabus (2), Kverka, Valeš
Jihočeši se sice jako první ujali vedení, ale mladí energetici čtyřmi přesnými zásahy luxusně obrátili vývoj utkání ve svůj prospěch. Vítěznou brankou se blýskl kanonýr Jaromír Kverka.

35. kolo (2. února)

HC Olomouc - HC Energie 3:4 sn. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: Klíma L. (2), Harkabus, Koblasa
Nahrávky: Zadražil, Troška, Tomeček, Vrána
V utkání, ve kterém se oba týmy přetahovaly ve vedení, nakonec rozhodly pro o zisku dvou bodů pro Západočechy samostatné nájezdy.

36. kolo (3. února)

HC Znojemští Orli - HC Energie 2:8 (1:4, 1:3, 0:1)
Branky: Klíma L. (2), Zadražil (2), Vrána, Koblasa, Troška, Kverka Nahrávky: Půlpán (3), Klíma L., Gombár, Koblasa, Zadražil, Harkabus, Kverka V repríze loňského finále měl duel k finálovým bojům hodně daleko. Úřadující juniorský mistr je letos outsiderem soutěže a kandidátem sestupu. Energie porazila domácí vysokým rozdílem a potvrdila povinnost zisku tří bodů.

37. kolo (16. února)

HC Kometa Brno – HC Energie 2:1 sn. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
Branky: Klíma L.
Utkání bylo velmi vyrovnané a ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Bod navíc brali domácí, kteří rozhodli v páté sérii samostatných nájezdů.

38. kolo (22. února)

HC Vítkovice Steel - HC Energie 3:4 sn. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: Funk, Klíma, Tomeček, rozhodující nájezd Harkabus
Nahrávky: Kverka, Troška

39. kolo (23. února)

HC Oceláři Třinec - HC Energie 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: Troška, Švec
Nahrávky: Funk, Švec, Baar, Troška

40. kolo (25. února)

HC Energie - Rytíři Kladno 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky: Tomeček (2), Klíma, Kverka, Kubáč, Gorčík
Nahrávky: Harkabus (3), Kverka, Tomeček, Habal, Gorčík, Vrána, Novák
Karlovarští mladíci nedali Kladnu šanci a bez problémů vyhráli. Energetici soupeře předčili v koncovce i v organizaci obrany. Na výhře se významně podílel Vojtěch Tomeček, který vstřelil 2 góly a na jeden přihrál.

41. kolo (1. března)

HC Slavia Praha - HC Energie 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: Půlpán
Nahrávky: Schusser, Zadražil
Domácí si za výkon v utkání 3 body zasloužili, a to i přesto, že v závěrečné power-play sahali Karlovarští po vyrovnání.

42. kolo (3. března)

HC Energie - HC Sparta Praha 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)
Branky: Klíma (3), Gombár, Vrána, Harkabus, Zadražil
Nahrávky: Půlpán (3), Urbančok, Troška, Zadražil, Vrána, Gombár, Schusser
Důležitým momentem utkání byl úvod závěrečné části, kdy domácí velmi dobře vyřešili rychlé protiútoky, čímž odskočili na konečných 6:1, a zaslouženě zvítězili.

9. kolo (3. února)

HC Oceláři Třinec - HC Energie 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: Zikmund, Vrána, Molnár
Nahrávky: Vaněk (2), Gorčík, Bečka
Karlovarští byli v úvodu utkání aktivnějším mužstvem a šli zaslouženě do vedení. Poté se však dopustili individuálních chyb v rozehrávce ve svém obranném pásmu, což soupeř nekompromisně potrestal. Oceláři byli v opticky naprosto vyrovnaném utkání jednoznačně efektivnějším týmem v koncovce, a tak brali všechny body.

10. kolo (4. února)

HC Vítkovice Steel - HC Energie 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: Vrána (2)
Nahrávky: Priškin, Bečka, Šafář
Aktivní hra, pozorná obrana a využití dvou přesilových her lze označit za základ nečekaného zisku tří bodů na ledě jednoho z hlavních favoritů soutěže. Karlovarští odehráli utkání s obrovským nasazením, a proto u nich v šatně mohla po šedesáti minutách propuknout upřímná radost z vítězství.

11. kolo (17. února)

HC Energie - HC VCES Hradec Králové 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: Zikmund, Bečka, Vrána
Nahrávky: Gorčík (2), Hroch, Šafář, Sturma
Energetici byli v obraně nedůslední až lehkovážní a celkově hra byla ze jejich strany chaotická. Navíc v koncovce zaostali za hosty, kteří byli maximálně produktivní a zaslouženě vyhráli.

12. kolo (18. února)

HC Energie - Bílí Tygři Liberec 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: Zikmund (2), Bečka, Rubeš
Nahrávky: Michálek, Priškin, Gorčík, Zikmund, Petrov, Čápek, Michálek
Den a noc, tak by se dal popsat výkon Západočechů oproti předcházejícímu zápasu. V obraně byli důslední, hráči plnili to, co jim trenéři naordinovali, a dobrý výkon podpořil spolehlivý Fečo v brance.

13. kolo (24. února)

PSG Zlín - HC Energie 3:2 pr. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: Klíma, Zikmund
Nahrávky: Rubeš, Priškin

14. kolo (25. února)

HC Kometa Brno - HC Energie 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
Branky: Bečka, Zikmund
Nahrávky: Zikmund, Vrána, Bečka, Michálek
Zraněními a dalšími absenci oslabená sestava staršího dorostu z víkendového dvojutkání na Moravě přivezla jediný bod za prohru v prodloužení ve Zlíně. Vyrovnávací branku na 2:2 zařídil Ladislav Zikmund.

15. kolo (2. března)

HC Energie - IHC Písek 7:8 pr. (1:2, 2:3, 4:2 - 0:1)
Branky: Vrána (2), Csamango (2), Bečka, Gorčík (pen.), Klíma
Nahrávky: Molnár (2), Bečka, Vrána, Veverka, Priškin, Csamango, Vaněk, Ziegler, Jirušek
Celkem 15 gólů bylo k vidění v tomto utkání, rozhodčí nařídili tři trestná střílení a v zápase se představili všichni čtyři brankáři. Energie nikdy v utkání nevedla, ale ani tak se mladíci nevzdali a bojovali až do poslední minuty utkání. Domácí dokonce prohrávali o tři branky, ale i s tím si svěřenci Václava Eismanna poradili, ale v prodloužení nakonec bonusový bod získali Jihočeši.

16. kolo (3. března)

HC Energie - HC Mountfield České Budějovice 3:4 pr. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: Rubeš, Molnár, Jirušek.
Nahrávky: Klíma, Rubeš, Priškin.
Starší dorostenci nepředvedli v posledním zápase soutěže proti Českým Budějovicím nijak oslnivý výkon. Selhávali hlavně v koncovce, kdy několikrát v zápase trefili brankovou konstrukci. Přesto v závěru třetí třetiny dotáhli dvougólový náskok soupeře, ale v prodloužení bod navíc získali hosté.

V osmifinále play off se energetici střetnou s Libercem, se kterým se nejprve střetnou ve čtvrtek na jeho ledě a odvetu odehrají v sobotu 10. března v KV Areně.

20. kolo (5. února)

HC Energie (1999) - HC Baník Most (SŽ) 8:3 (3:0, 3:3, 2:0)
Branky: Bečka (3), Šik (2), Habr, Šetek, Prošek
Nahrávky: Bečka (3), Šik (2), Bernáth, Hoang, Čechlovský
Domácím podali v první třetině velmi dobrý výkon a zaslouženě vedli 3:0. Ve druhé třetině se hra srovnala, ale v poslední části Karlovarští opět herně soupeře převyšovali.

21. kolo (12. února)

HC Verva Litvínov (1999) - HC Energie (1999) 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Branky: Maloušek, Bečka, Hoang
Nahrávky: Šik, Prošek
Obě družstva se po dvě třetiny přetahovala o vedení, nakonec se rozhodovalo ve třetině třetí, když karlovarští hráči šli do vedení o dvě branky. Na to již domácí nedokázal odpovědět.

22. kolo (15. února)

HC Energie - HC Draci Bílina

23. kolo (17. února)

HC Energie (1999) - HC Slovan Ústečtí Lvi (1999) 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)
Branky: Maloušek (2), Tocik, Kratochvíl, Bernáth
Nahrávky: Chmiel, Šik, Bečka, Glanc
Karlovarští měli od prvního střídání, kdy se ujali vedení, celé utkání víceméně ve své moci.

24. kolo (25. února)

HC Energie - HC Klášterec nad Ohří 6:3

25. kolo (3. března)

HC Energie (99) - HC Tachov / Mariánské Lázně 8:3 (5:0, 2:1, 1:2)
Branky: Parshakov (3), Přibyl, Tocik, Šetek, Hoang, Habr
Nahrávky: Habr (2), Kellner, Bernáth, Přibyl, Maloušek, Tocik
O vysoké výhře domácích se rozhodlo už v první třetině. I v dalším průběhu měli hráči Energie více ze hry, ale střelecky se již tak neprosazovali.

HC Energie – Piráti Chomutov 9:4
Branky: Cankov (3), Zdeněk (2), Ptáček (2), Bubeliny (2)
Nahrávky: Jiskra (2), Šťastný (2), Novotný, Rozhon, Matoušková
Domácí dlouho nemohli odskočit hostům do vícebrankového vedení i přesto, že se hra odehrávala převážně v obranném pásmu Chomutova. Doslova branková exploze nastala 3 minuty před koncem utkání, kdy se Karlovarským v tomto časovém úseku podařilo vstřelit 5 branek a potvrdili tak svou herní převahu.

HC Energie – HC Slovan Ústečtí Lvi 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky: Ptáček, Zdeněk, Zázvorka, Kořán
Nahrávky: Novotný (2), Doubek, Šťastný
Velmi vyrovnané, ale pouze průměrné utkání rozhodl lépe chytající domácí brankář.

HC Energie - PZ Kladno 13:2 (2:1, 7:1, 4:0) Branky: Jiskra (3), Maloušek (3), Šik (2), Bernáth (2), Prošek, Zdeněk, Pašek
Nahrávky: Prošek (4), Maloušek (3), Šik, Šťastný, Jiskra
Domácí byli lepší ve všech ohledech a především v koncovce velmi efektivní. I defenzíva Energie byla velmi dobrá a Kladnu nedala moc šancí skórovat.

HC Energie – HC Děčín 11:1 (2:0, 5:1, 4:0)
Branky: Novotný (3), Jiskra (2), Zázvorka (2), Pašek, Kořán, Šťastný, Matoušková
Nahrávky: Šťastný (4), Novotný (2), Jiskra (2), Zdeněk (2), Cankov, Ptáček, Zázvorka, Pašek, Hlaváček, Jílek
Se slabším protivníkem předvedli domácí pouze průměrný výkon. Výsledek mohl skončit daleko větším rozdílem, ale nedůraz v zakončení byl pro Karlovarské největším soupeřem.

HC Energie - HC Stadion Litoměřice 14:1

HC Hvězda Praha – HC Energie 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)
Branky: Novotný, Cankov
Nahrávky: Zdeněk, Rozhon
Karlovarští velmi dobrým a obětavým výkonem s vedoucím mužstvem soutěže drželi krok dvě třetiny, ale v posledním dějství dokázali domácí proměnit několik svých šancí a potvrdili kvality nejúspěšnějšího týmu ročníku 2000.