V KV Areně se konal Energie Cup 99

Poslední březnový den se v tréninkové hale konal turnaj hráčů narozených v roce 1999 a mladších. Karlovarský tým nakonec skončil na druhém místě, triumfoval kanadský výběr Canadian Explorers 1999. Na ledě KV Areny se představila i Mladá Boleslav a Slavia Praha. Energie se může pochlubit tím, že její hráči získali ocenění pro nejlepšího brankáře i útočníka. Získali je Gaston Fuksa a Filip Bernáth.

Hrací systém

V základní části odehrál každý tým tři zápasy, z nichž každé trvalo patnáct minut. Za vítězství braly týmy dva body, za remízu jeden. Výběry, které skončily na 3. a 4. místě si poté zahrály o bronz. První dva týmy se střetly ve finále. V play-off se hrálo 2 x 15 minut, po nichž v případě remízového stavu následovaly samostatné nájezdy.

Konečné pořadí

1. Canadian Explorers 1999
2. HC Energie Karlovy Vary
3. BK Mladá Boleslav
4. HC Slavia Praha

Obě utkání ve vyřazovací části byla velmi vyrovnaná, v obou se v základní hrací době o vítězích nerozhodlo, a tak došlo na samostatné nájezdy - finálové utkání až do šesté série.