Výsledky mládeže: Starší dorostenci si drží třetí příčku

Junioři se po slibném vstupu do MHL ocitli v krizi, starší dorostenci se drží herního nadprůměru a patří jim třetí pozice ve skupině západ. V posledních zápasech se moc nedaří mladším dorostencům. Výsledky ostatních kategorií shrnujeme v článku.

Extraliga staršího dorostu

9. kolo – 4. října

HC Energie - HC Verva Litvínov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: Priškin, Rubeš
Asistence: Osmík, Dimitrov
Podkrušnohorské derby nabídlo více emocí než pohledného hokeje. O zisku bodů pro Energii rozhodla lepší disciplína týmu a využití dvou přesilových her.

10. kolo – 6. října

HC Sparta Praha – HC Energie 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Energetici nastoupili ve značně nekompletní sestavě, neboť vinou nemocí a zranění se museli obejít bez několika klíčových hráčů. Laciné branky z úvodu utkání navíc dodaly klid na hole Pražanů, kteří měli po celých šedesát minut utkání pod kontrolou, a tak hosté odjeli z hlavního města s debaklem.

11. kolo – 11. října

HC Energie – HC Letci Letňany 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: Osmík, Molnár, Beránek
Asistence: Priškin, Gorčík, Rubeš
Na karlovarském ledě bylo k vidění urputné utkání, v němž se domácím příliš herně nedařilo. Tři body energetici získali hlavně díky enormnímu úsilí vloženému do utkání. Zajímavostí zápasu jsou dvě branky, které Karlovarští vstřelili ve vlastním oslabení.

12. kolo – 13. října

HC Škoda Plzeň – HC Energie 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)
Branky: Beránek (2), Petrov, Hroch, Osmík
Asistence: Osmík (2), Hroch, Rubeš, Klíma
Dorostenci nastoupili na ledě suveréního lídra tabulky, který ztratil doposud jediný bod právě v minulém vzájemném souboji. Škoda šla ve druhé části do vedení 2:0, hosté však nerezignovali, zvýšili aktivitu a ještě do přestávky srovnali stav utkání. Ve třetí části Karlovarští podali mimořádně kvalitní kolektivní výkon a připravili tak Plzni první porážku v letošní sezóně.

13. kolo - 19. října

Rytíři Kladno – HC Energie 5:1 (1:0, 0:0, 4:1)
Branky: Rubeš
V utkání dostali energetici lekci z produktivity. Dvě třetiny byli hosté aktivnější, ale jejich útočné snahy končily na výborném brankáři domácích Vladařovi, který skutečně vládl v brankovišti. Ve třetí části hry Kladenští převážili výsledek na svou stranu, když využili sérii přesilových her.

HC Energie – Piráti Chomutov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: Beránek (2)
Asistence: Rubeš
Karlovarští předvedli ve vyrovnaném utkání mimořádně obětavý výkon. Útoky Pirátů dokázali zachytávat už ve středním pásmu a sami přecházeli do protiútoků. Vytvořili si velké množství přečíslení dva na jednoho, kde jim pak chybělo kvalitnější řešení při jejich zakončení. Přesto utkání dotáhli do vítězného konce.

Extraliga mladšího dorostu

8. kolo – 14. října

HC Slavia Praha - HC Energie 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Branky: Salajka, Pastier, Trapl
Asistence: Vodička, Svoboda
Po první vyrovnané třetině se od druhé části začali prosazovat domácí, kteří si vypracovali rozhodující náskok, který si i přes snahu hostů pohlídali.

10. kolo – 18. října

HC Hvězda Praha – HC Energie 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

11. kolo – 21. října

HC Energie – IHC Písek 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)

Liga starších žáků ročník 1999/2000

6. Října - 5. kolo

HC Tachov / Mar. Lázně – HC Energie (2000) 4:4 (0:2, 2:3, 1:0)
Branky: Zdeněk, Cankov, Zázvorka, Bubeliny
Asistence: Zdeněk, Kořán, Vávra
Hosté vstoupili do utkání aktivně a v první třetině si vypracovali dvoubrankový náskok. Prakticky v celém utkání herně dominovali, ale dvě slepené branky na konci druhé třetiny vrátily domácí do hry. Poslední třetina byla ovlivněna nepřesnými výroky rozhodčích, ze kterých profitovalo domácí družstvo, kterému se podařilo vstřelit vyrovnávací branku.

6. kolo – 13. října

HC Energie (2000) - HC Klášterec (1999/2000) 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Branky: Jiskra (2), Šťastný (2), Pašek
Asistence: Rozhon (2), Šťastný, Jiskra
Domácí měli utkání od začátku do konce pod kontrolou. Soupeře pouštěli do šancí jen sporadicky a zaslouženě vyhráli.

Piráti Chomutov (2000) – HC Energie (2000) 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: Bubeliny, Pašek, Zázvorka
Asistence: Jiskra (3)
Hosté vstoupili do utkání aktivně, ale od začátku se jim nedařilo proměňovat vypracované příležitosti, zejména koncovka byla nepřesná a nedůrazná. Domácí vytěžili z minima maximum a utkání v posledních 6. minutách zdramatizovali vstřelením dvou branek. I přes drtivou střeleckou převahu v poměru 57:11 vyhráli Karlovarští jen 3:2.

8. třída

7. kolo - 10. Října

HC Energie – HC Verva Litvínov 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)<{r> Branky: Halberštát, Šik, 2x Bečka, Přibyl, Prošek, Habr Asistence : Bernáth, Halberštát, Šetek, Nídl Domácí byli po celý zápas lepším týmem, ale střelecky se začali prosazovat až od druhé části. Na vysoké výhře se podíleli všichni hráči i oba gólmani.

8. kolo – 13. října

Rytíři Kladno – HC Energie 0:13 (0:4, 0:4, 0:5)
Branky: Nídl, Halberštát (3), Prošek (3), Bečka (4), Kellner, Maloušek
Asistence: Glanc, Prošek, Koco, Chmiel, Šik (2), Halberštát
Jak již samotný výsledek napovídá, šlo o jednoznačnou záležitost mladíků Energie.

9. kolo – 20. října

HC Energie – Piráti Chomutov 7:5 (4:1, 1:1, 2:3)
Branky: Bečka (2), Prošek (2), Přibyl, Chval, Halberštát
Asistence: Nídl (3), Chmiel, Halberštát, Glanc
První třetina se povedla Energie parádně a vyhrála ji o 3 góly, což bylo rozhodující pro další vývoj zápasu. Chomutov byl houževnatý soupeř a měl výborný pohyb, ale domácím se podařilo v důležitých pasážích utkání udržet organizaci hry.

6. třída

HC Energie - HC Verva Litvínov 9:3 (1:0, 5:1, 3:2)
Branky: Matoušek (2), Mašek (2), Hadáček (2), Raim (2), Hnízdil
Asistence: Bártl (2), Matoušek
Ze strany domácího družstva to bylo povedené utkání, když především díky lepšímu pohybu soupeře často přehrávali a dokázali svoji převahu zúročit i brankami.

Rytíři Kladno – HC Energie 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: Mašek, Braný a Horváth
Hráči Energie, ačkoli vyhráli, se proti houževnatě bránícímu soupeři po celé utkání herně trápili.

HC Energie – Piráti Chomutov 7:4 (2:1, 2:0, 3:3)
Branky: Matoušek (2), Lafek, Poizl, Mašek, Hnízdil
Asistence: Braný
Karlovarští hráči vedli v polovině utkání 4:1, avšak hosté svou bojovností dokázali utkání ve třetí části zdramatizovat. Konečný výsledek je ale za průběh celého utkání spravedlivý.

7. kolo – 13. října

HC Energie (2002) - HC Klášterec nad Ohří (2001/02) 11:4 (6:1, 3:1, 2:2)
Branky: Korčmaroš 4, Mareček 3, Černý, Pohanka, Vondráček R. a Kisliuk
Asistence: Binias 2, Korčmaroš 2
Domácí Energie měla velmi dobrou úvodní třetinu, ve které dala základ vysoké výhře.

8. kolo - 14. října

Piráti Chomutov (2002) - HC Energie (2002) 4:18 (1:7, 1:6, 2:5)
Branky: Korčmaroš a Mareček 4, Smolka a Remeš 3, Pohanka, Vondráček R., Vondráček B., Stangar
Asistence: Korčmaroš 3, Smolka a Remeš
Hosté potvrdili svou současnou výbornou formu a své další utkání zvládli nad očekávání dobře a vysoko zvítězili.

Minihokej: Krajská soutěž žáků ročníků 2003/2004