Mládež: Dařilo se mladším hokejistům

I uplynulých deset dní bylo ve znamení mládežnického hokeje. Lépe si tentokrát vedli mladší hokejisté našeho klubu, kteří zaznamenali několik velmi dobrých výsledků. Za zmínku určitě stojí čtrnáctigólový příspěvek Matěje Mikeše v utkání minihokeje 2. tříd, který stihl za 45 minut hrubého času. Nedařilo se naopak hráčům mladšího dorostu, kteří čekají na bodový zisk již tři utkání. Více informací o zápasech a kompletní výsledkový servis naleznete v článku.

Výsledky mládeže v období 20. – 29. října

Extraliga mladšího dorostu

12. kolo - 26. října 2014

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: Slabý
Karlovarští se stále potýkají s efektivitou v zakončení mnoho šancí na to, aby dosáhli vstřelení branky. Zápas se Spartou toho byl jasným příkladem, kdy zejména ve druhé třetině měli dostatek brankových příležitostí, ale nebyly vyřešeny správně (zbrklost, razance, lehkovážnost, špatná orientace v před brankovém prostoru). Proto na jeden gól v zápase s týmem jako je Sparta je velmi složité dosáhnout na body.

13. kolo - 29. října 2014

HC Energie Karlovy Vary - HC Piráti Chomutov 1:9 (1:2, 0:3, 0:4)
Asistence: Prošek
V utkání s Chomutovem domácím nevyšlo vůbec nic a ostudný výsledek 1:9 v je toho jasným důkazem.

Liga starších žáků ročníku 2001

10. kolo – 26. října

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 6:3 (2:1,2:0,2:2)
Branky: Novotný, Křemen, Zdenek
Asistence: Rozhon 2, Achmedbekov
Velice kvalitní utkání z obou stran. V první části utkání měli hosté převahu, kterou se jim nepodařilo vyjádřit gólově. Soupeř byl přesnější a důraznější v koncovce, což nakonec utkání rozhodlo. Přesto karlovarští zaslouží pochvalu za předvedenou hru a obětavost na ledě suverénní Sparty, která ještě neztratila ani bod.

11. kolo – 27. října

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:4 (2:2,1:1,1:1)
Branky: Hadáček, Rozhon, Křemen, Novotný
Asistence: Korčmaroš, Poizl, Novotný, Uxa, Křemen
Vyrovnané utkání se odehrávalo ve vysokém tempu. Hosté hráli v oslabení 14 minut aniž by inkasovali, což bylo v zápase pozitivní. Negativní byl výkon rozhodčích, kteří karlovarským neuznali dvě branky. I proto zápas nakonec skončil nerozhodně.

12. kolo – 29. října

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 2:6 (0:1, 1:3,1:2)
Branky: Novotný 2
Asistence: Zdenek 2
Zatím nejhorší výkon v sezoně, ve kterém nepomohl ani jeden gólman. Soupeř domácí zaskočil vysokým nasazením a velice dobře mu vycházela hlavně koncovka. Ani opory týmu neměly svůj den, i proto porážka je nečekaná. Navíc pro energetiky to bylo další těžké utkání, když během devíti dnů odehráli pět těžkých zápasů.

Liga starších žáků ročníků 2001/2002

10. kolo – 25. října

HC Stadion Cheb (01/02) - HC Energie Karlovy Vary (02) 3:11 (2:3, 0:3, 1:5)
Branky: Benda 2, Vondráček Robin 2, Bártl, Mareček, Bílek, Pohanka, Matoušek, Kisliuk, Bečka,
Asistence: Mareček 2, Pohanka 2, Matoušek 2, Benda, Bílek, Stangar
Konečné skóre sice dokládá jednoznačnou převahu hostujícího týmu, nicméně vinou žalostné koncovky se mladí energetici sami připravili o daleko větší brankový rozdíl.

6. kolo – 27. října

HC Energie Karlovy Vary - HC Klášterec n. O. 13:0 (5:0, 4:0, 4:0)
Branky: Matoušek 4, Bílek 3, Mareček 2, Vondráček Rob. 2, Benda, Kisliuk
Asistence: Kisliuk 3, Pohanka 2, Mareček 2, Matoušek 2, Stangar 2, Ševčík 2, Vondráček Ben.
Domácí měli od počátku utkání jasnou převahu, nicméně na každou branku se vinou neefektivity v zakončení museli na góly velmi nadřít a připravili se tak o mnohem vyšší vítězství.

Liga mladších žáků ročníku 2003

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 3:4 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: Rymon 2, Sapoušek, Krnáč
Asistence: März 2, Sapoušek, Rymon
Jak tomu se Spartou bývá, jednalo se o hokej dvou velice vyspělých týmů, kde o napínavé momenty není nouze. O vítězství rozhodují maličkosti a jednou takovou bylo větší odhodlání Karlovarských společně s velmi dobrým týmovým výkonem. Jedinou kaňkou na tomto kvalitním utkání bylo zranění jednoho z domácích hráčů.

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:6 (1:1, 1:4, 3:1)
Branky: Rymon 2, Sapoušek, Černý, Zolnaj, Remeš
Asistence: Fuksa, Černý, Galla, März
Do podkrušnohorského derby vstoupili lépe domácí, kteří chvíli po úvodním hvizdu využili první brejkovou situaci. Hosté se však nezalekli a trpelivě si vytvářeli brankové příležitosti. Ve druhé třetině se jim podařilo odskočit až na rozdíl 4 branek, ale rozhodčí nepřesnými výroky vrátil domácí do hry. Z minima se Litvínovu podařilo vytěžit maximum, ale na srovnání skóre to nestačilo. Ač se to dle výsledku nezdá, hosté měli utkání po celou dobu pod kontrolou.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)
Branky: Sapoušek 4, Remeš 2, Rymon, Černý
Asistence: Rymon 2, März, Galla, Kukačka, Remeš, Černý, Svoboda, Skuhravý
Energie vstoupila do utkání hladově a v šesté minutě již vedla 3:0. Od té doby hráči polevili a výkon zlepšili až ve třetí třetině. Dojem z utkání kazí počet zbytečných vyloučení na domácí straně.

Liga starších žáků ročníků 2003/2004

HC Stadion Cheb (03/04) - HC Energie Karlovy Vary (04) 6: 0 (0:1, 0:3, 0:2)
Oproti prvnímu vzájemnému měření sil bylo u karlovarských hráčů vidět zlepšení především v individuálních dovednostech, ve kterých staršího soupeře často předčili, jenže doslova nulové bylo proměňování gólových příležitostí. Domácí byli daleko vyzrálejší především po taktické stránce, což se odrazilo na konečném výsledku.

Minihokej 3. tříd – ročník 2006

Turnaj 25. října

HC Rebel Nejdek - HC Energie Karlovy Vary 2:28
Branky:
Chromek David 5, Hlaváček Tadeáš 4, Gregor Tadeáš 4, Kolář Michal 4, Teterja Jan 3, David Petr 3, Skuhravý Jakub 3, Holoubek Karel, Šťastný Jakub.

Minihokej 2. tříd - ročník 2007

Turnaj 26. října

Levá

HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 14:3
Branky: Matěj Mikeš 5, David Poizl 4, Marek Heller 2, Jiří Malý, Jan Šoupal Jan Hruška

Pravá:

HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov 5:6
Branky: Ondřej Pačíska 3, Miroslav Naď, Matěj Berger

Levá

HC Energie Karlovy Vary – HC Tachov/Mar. Lázně 31:6
Branky: Matěj Mikeš 14, Denis Keprta 2, David Poizl 7, Jiří Malý 4, Jan Hruška 4