Mládež: Mladší dorost drží druhou příčku

Hokejisté karlovarského mladšího dorostu odehráli v uplynulém týdnu další dvě utkání a krátce před koncem nadstavbové části své soutěže stále drží druhou příčku za suverénním lídrem z Plzně, k čemuž pomohly i dva cenné výsledky se soupeři ze středu Čech. Své zápasy však měli na programu i hráči žákovských kategorií. O tom jak se jim vedlo, se můžete dočíst v našem článku.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu - nadstavba A

31. kolo – 4. února

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:2 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: Šik

32. kolo – 4. února

HC Energie Karlovy Vary - HC Rytíři Kladno 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
Branky: Šik 3, Maydl, Klejna, Novotný
Asistence: Ptáček 2, Pištěk 2, Prošek, Tamáš, Šťastný
Domácí sehráli velmi povedené utkání, ve kterém měli celých šedesát minut velmi dobrý pohyb, a který v předešlých utkáních hodně postrádali. Prakticky až na pár výjimek se energetikům dařilo hrát aktivně a soupeře tak dostávat pod velký tlak. Trenéři po utkání byli spokojeni nejenom s výsledkem, ale i s předvedenou hrou.

Žákovská liga starších žáků ročníků 2002

29. kolo – 6. února

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: Binias, Bílek
Asistence: Remeš, Korčmaroš, Sapoušek
Dva nejlepší týmy této skupiny žákovské ligy přivítal zimní stadion v Litvínově. Domácí v první části Karlovarské přehrávali, ale skóre bylo díky velmi dobře chytajícímu Bednářovi vyrovnané. Hosté vyrovnali hru, ale stále se nedostávali do tolika brankových příležitostí jako Litvínov. Na začátku třetí třetiny se podařilo Severočechům vstřelit branku, a i přes snahu hostů vyrovnat, si domácí utkání pohlídali a z brejků další dvě branky přidali. Utkání kazilo jen nepřesné rozhodování rozhodčích ve prospěch domácích, kteří však byli v celém průběhu lepším týmem a zaslouženě vyhráli.

30. kolo – 7. února

HC Energie Karlovy Vary – HC Rytíři Kladno 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky: Benda, Binias, Korčmaroš, Sapoušek, Remeš, Matoušek
Asistence: Binias 2, Smolka, Bílek, Sapoušek, Remeš, Mareček
Po sobotním náročném utkání v Litvínově čekalo na Energii další utkání. Únava se mírně projevila na pohybu, ale zejména koncovka byla tím, co mladé energetiky trápilo v celém průběhu utkání. Nakonec se jim podařilo několikrát překonat dobře chytajícího brankáře a zaslouženě zvítězit.

Žákovská liga mladších žáků ročníků 2004

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: Mareš
Asistence: Dvorožňák, Vican
K poslednímu utkání s Litvínovem zajížděli karlovarští vinou nemocí ve velmi zdecimované sestavě s jedenácti hráči do pole a jedním brankářem. I přes porážku však odehráli nadprůměrný duel plný bojovnosti, díky které dokázali domácí přestřílet, nicméně trestuhodně zahazovali jednu šanci za druhou, čímž se sami připravili o spravedlivější výsledek.

HC Energie Karlovy Vary – HC Rytíři Kladno 3:6 (0:1, 3:1, 0:4)
Branky: Czingel, Dvořák, Mareš
Asistence: Czingel, Galla, Zolnaj
Především díky fatálnímu selhání v závěrečné části se domácí připravili o cenný skalp zcela suverénního lídra celé soutěže. Na začátku druhé třetiny karlovarští prohrávali 0:2, ale díky enormní bojovnosti dokázali třemi brankami utkání otočit. Nutno podotknout, že v závěru chyběly síly, protože den předtím odehráli energetici na dvě pětky těžký zápas v Litvínově. V obou duelech podali všichni hráči dobrý výkon, skvěle zachytal brankář Nechvátal, v obraně ho pak výborným výkonem doplnil Galla.