Mládež: Žáci během reprezentační přestávky nezaháleli

Uplynulý týden se v hokejovém prostředí nesl ve znamení reprezentační přestávky, během které se na chvíli zastavily naplno rozjeté elitní soutěže juniorů a dorostenců. Jinak tomu však bylo v kategorii žákovských tříd, na jejichž hráče čekalo během posledních dní hned několik utkání. O tom, jak se jim v těchto zápasech vedlo, si můžete přečíst v našem týdenním souhrnu mládežnického hokeje.

Výsledky 8. - 12. února

Žákovská liga starších žáků ročníků 2002

22. kolo – 9. února (dohrávka)

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: Černý, Korčmaroš, Bílek
Asistence: Binias, Bílek, Sapoušek, Černý
Velmi pohledné a rychlé utkání ztratili domácí ve třetí třetině. Hráči Energie vytvořili laciné individuální chyby, které soupeř nekompromisně potrestal a strhl tak utkání na svou stranu.

Žákovská liga mladších žáků ročníků 2004

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 5:7 (0:0, 3:4, 2:3)
Branky: Hofmann 2, Bošek, Czingel, Zolnaj
Asistence: Czingel, Hofmann, Zahraj, Zolnaj
V nepříliš pohledném utkání se z vítězství po zásluze radovali hosté, kteří karlovarské také výrazně přestříleli. Více ze hry měli domácí jen v úvodní části, poté jim však snad i vinou náročného víkendu došly síly. Jedinými pozitivy byla efektivita v koncovce domácích a výkon brankáře Nechvátala.

24. kolo – 13. února - (dohrávka)

HC Energie Karlovy Vary – HC Stadion Litoměřice 7:5 (5:2, 1:1, 1:2)
Branky: Dvořák 2, Mareš 2, Bubeliny, Rymon
Asistence: Rymon 2, Bubeliny
Do zápasu vtrhli domácí s enormním nasazením a v úvodních deseti minutách hosty prakticky nepustili z jejich obranného pásma. Výsledkem bylo vedení 3:0 po pouhých sedmi minutách. V jedenácté minutě však hosté po hrubé chybě domácí obrany skórovali a od tohoto okamžiku začali karlovarští bojovat především se svou psychikou. Utkání plné tvrdých střetů a nečistých zákroků naštěstí domácí zvládli "ubojovat" a po delší době si tak připsali velmi cenné body.

Žákovská liga starších žáků ročníků 2002/2003 – nadstavba A

8. kolo – 14. února

HC Energie Karlovy Vary (03) - HC Slovan Ústí nad Labem (03/02) 4:7 (2:2, 0:3, 2:2)
Branky: Krnáč 2, Sapoušek, Vondráček R.
Asistence: Remeš 3, Černý, Vondráček R.
Silný tým z Ústí měl několik hráčů ročníku 2002, kteří svým výkonem, fyzickou a herní vyspělostí převyšovali ostatní na hřišti a v podstatě se postarali o všechny branky hostů. Pro Karlovarské to nicméně bylo kvalitní utkání hrané ve vysokém tempu, se kterým měli někteří hráči značné problémy a ve hře zaostávali. Za bojovný výkon je však nelze nepochválit.

Žákovská liga mladších žáků ročníků 2004/2005 – nadstavba A

8. kolo – 7. února

Branky:Král 2, Schöberl, Zich
Asistence: Kolář, Král, Polák
V několika posledních utkáních dokázali nejmladší zástupci HC Energie v žákovských soutěžích svého soupeře přebruslit i přestřílet. Výjimkou nebyl ani duel s druhým týmem celkového pořadí skupiny G z Ústí nad Labem. Velkou slabinou však byla i tentokrát tristní koncovka, především nedůraz v této důležité herní činnosti. I přes velký nápor během závěrečné hry bez brankáře tak domácí nakonec na vítězství nedosáhli.

Krajská liga přípravek - 4. třída

13. února

HC Čerti Ostrov - HC Energie Karlovy Vary 5:16 (2:5, 3:6, 0:5)
Branky: Mikeš 7, Hynek 4, Gregor 2, Poizl, Sošnikov, Šťastný

Minihokej - 3. třída

13. února

Levá

HC Čerti Ostrov - HC Energie Karlovy Vary 2:26 (1:6, 0:8, 1:12)
Branky: Heller 2, Pačíska 2, Nosek 2, Velinská 5, Fišer 4, Berger, Keprta 5, Roštejnský 5

Pravá

HC Čerti Ostrov - HC Energie Karlovy Vary 3:31 (2:10, 0:9, 1:12)
Branky: Bachmann, Naď 9, Kalous 6, Pfeilerová 2, Šoupal 6, Ostalskiy, Vitner, Hudík 4, Fialová.

Program utkání 15. - 21. února

Mladší dorost: 18.2. 18:00 HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary

21.2. 12:30 Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary

Krajská liga starších žáků - 8. třída: 20.2. 13:30 Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary

Krajská liga mladších žáků - 6. třída: 20.2. 11:30 Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary

Krajská liga mladších žáků - 5. třída: 20.2. 12:15 HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Louny

Krajská liga přípravek - 4. třída: 20.2. 11:15 HC Stadion Cheb - HC Energie Karlovy Vary

Minihokej - 3. třída: 20.2. 09:45 HC Stadion Cheb - HC Energie Karlovy Vary