Jedinečné superfinále! Žraloci skončili druzí a zahrají si o zlato

Dlouhodobá část České sledge hokejové ligy se naplnila. V jejím posledním kole potřebovali karlovarští sledge hokejisté dva body k jistotě postupu do superfinále a na moravském výjezdu splnili misi vrchovatě. Stoprocentní bodový zisk ze Studénky i Olomouce stačil na pohodlné druhé místo, jen tři body za vítězem základní části Zlínem. A právě na jeho ledě se strhne boj o zlaté medaile - superfinále na jediný zápas je na programu v neděli 20. března od 10 hodin. Už nyní ale Žraloci vylepšili třetí místo z loňské sezóny a budou útočit na sledge hokejový trůn!

HC Sledge Studénka - SKV Sharks Karlovy Vary 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)

Branky: 9. Hornich (Flis), 37. Flis - 2. Berger (M. Geier), 16. Hrbek (Berger, M. Geier), 20. M. Geier, 27. M. Geier (Berger), 36. M. Geier (Hrbek), 36. Schneider (Berger), 43. M. Geier (Hrbek, Wágner). Rozhodčí: Rapák. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváků: 26.

Studénka: M. Kudela - Kudrna, V. Kudela, Hornich, Flis, Mlčák, Filipowski, Chodurek, Staněk, Kartosz, Prostředník, Žák.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Wágner, Berger, M. Geier, Schneider, Haas, Janko, Kovářík.

Na cestu za potvrzením účasti v superfinále se Žraloci vydali záhy, už v čase 1:50 dorazil při ponechané výhodě puk za záda Martina Kudely Jiří Berger. Poté se dlouho hrálo bez šancí, až se v 9. minutě prosadil nebráněný Martin Hornich a vyrovnal. Brance sice předcházel ofsajd, jeden rozhodčí ale neměl šanci situaci správně posoudit. Karlovarští se za stavu 1:1 dostali do několika zajímavých příležitostí, ale Studénka dobře bránila a pod větší tlak se nedostávala.

Teprve druhá třetina přinesla výraznější převahu lázeňského týmu. Trpělivou hrou se do palebné pozice mezi kruhy dostal bek Miroslav Hrbek a krátce po něm využil Staňkovy chyby v rozehrávce Michal Geier. Prvotřídní zákrok předvedl domácí brankář ve 23. minutě proti přečíslení tří na jednoho zakončené Schneiderem. Ve 27. minutě by ale musel být čaroděj, aby zlikvidoval Bergerův průnik dokonaný Michalem Geierem. Žraloci již s klidem odehráli i následné oslabení o jednoho muže.

Karlovarský kapitán zvyšoval individuální akcí i na 1:5 a hned po rozehrání prošla do sítě také nepovedená střela Marka Schneidera. Gólově bohatou minutu zakončil úspěšným pokusem přes bránícího Hrbka Sylwester Flis. Ten se ocitl ještě v jedné obrovské šanci, ale zcela sám před Machem na 3:6 nesnížil. Naopak v samotném závěru ještě Michal Geier z úhlu potvrdil vysokou výhru i postup Sharks do superfinále.

SOHO Olomoučtí Kohouti - SKV Sharks Karlovy Vary 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Branky: 45. Horký (Novák) - 3. M. Geier, 13. Berger (Wágner), 18. Schneider (Berger), 19. M. Geier (Wágner), 27. Berger (Hrbek). Rozhodčí: Cik, Novotný. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváků: 25.

Olomouc: Hulín (od 16. Černoch) - K. Veselý, Keller, Novák, Rozkopal, Brix, Horký, Jedlička, Radim Mikuš, Prášil.

Karlovy Vary: Mach - Hrbek, Wágner, M. Geier, Berger, Kovářík, Haas, Schneider.

V Olomouci již nemohl výsledek s postavením týmů v tabulce zahýbat, přesto měl zápas speciální nádech. Příjezd Žraloků na stadion sledovala fronta několika set lidí čekajících na vstupenky na play-off extraligy, nikdo z nich si ale cestu do útrob na rozloučení s kariérou olomoucké brankářské ikony Libora Hulína nenašel. Matador brankoviště s reprezentačními zkušenostmi letošní sezónu již odkoučoval na střídačce, ale v posledním kole se rozhodl oficiálně uzavřít patnáctiletou hráčskou kariéru a nastoupil do první třetiny.

V ní předvedl několik zákroků světové úrovně a ukázal, že brankářské řemeslo nezapomněl. Zejména zásah proti Geierovu sólu ze 6. minuty by ozdobil i paralympijský sestřih. I přes nespornou kvalitu muže s maskou se karlovarští hráči dvakrát prosadili. Michal Geier vyslal nechytatelnou skákavou střelu ve 3. minutě a o deset minut později vyjádřil tlak hostů přízemní střelou Jiří Berger.

V první přestávce olomoucký klub poděkoval svému dlouholetému gólmanovi a potřást pravicí přišel i kolega Branislav Konrád z A-týmu. Na další průběh utkání se pak do brankoviště posadil Michal Černoch.

A měl spoustu práce. Sharks zvýraznili převahu a Schneider, Geier a Berger postupně navýšili skóre až na 0:5. Zároveň Černoch vychytal několik velkých šancí, včetně trestného střílení ze 26. minuty. Jeho provedení se sice ujal Schneider, ale nedovolený zákrok hození hokejkou byl veden proti pronikajícímu Kováříkovi.

V poslední třetině se Žraloci i díky dalším povedeným kouskům Michala Černocha střelecky neprosadili. Ačkoliv karlovarský tlak byl v této periodě nejvýraznější, Olomoučané zaznamenali čestný úspěch. Na samém začátku poslední minuty si Mach v nevinné situaci srazil puk za brankovou čáru a gól byl připsán Martinovi Horkému.

Výsledky 10. kola České sledge hokejové ligy

Pardubice - Vídeň 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Sparta Praha - České Budějovice 5:0 kontumace
Studénka - Karlovy Vary 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)
Olomouc - Litvínov 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Studénka - Litvínov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Olomouc - Karlovy Vary 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Pardubice - České Budějovice 5:0 kontumace
Sparta Praha - Vídeň 11:0 (5:0, 4:0, 2:0)

Zápasy o medaile

Superfinále: Zlín - Karlovy Vary (neděle 20. března, 10:00, PSG aréna Zlín)
O třetí místo: Sparta Praha - Pardubice (sobota 19. března, 10:00, ZS Neratovice)

Poznámka: hraje se na jedno utkání. V případě nerozhodného výsledku po 45 minutách základní hrací doby následuje prodloužení 5 minut hrané čtyři proti čtyřem s náhlou smrtí. V případě nerozhodného výsledku i po prodloužení následují tři série samostatných nájezdů a dále po jednom nájezdu do rozhodnutí.