Střídavé úspěchy mladých pušek

K a r l o v y  V a r y - Po reprezentační pauze, kterou vyplnil Krajský přebor dorostu, se opět roztočil kolotoč ligových zápasů mládežnických celků. Junioři nejdříve dovedli do vítězného konce utkání se Slavií, ale o dva dny později pouze remizovali na plzeňském ledě s domácí Keramikou. O něco hůře se dařilo dorostencům. Dvě vstřelené branky ve dvou utkáních přinesly na karlovarské konto pouze jeden bod.
Junioři

23. kolo - 14. listopadu

HC Enegie - Slavia Praha 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Branky: 5. Vrba, 23. Punčochář, 34. Tvrdek, 46. Soukup, 55. Tomaška.

Tak jako předcházející dva zápasy proti Slavii, kterou od této sezony vede náš bývalý trenér Pešout, přinesl i tento duel dramatickou podívanou s úspěšnou koncovkou pro juniory Energie. Ti dokázali dvakrát srovnat náskok soupeře a pět minut před koncem strhnout výhru na svoji stranu, když potrestali vyloučení svého dlouholetého spoluhráče Kukly, jenž před sezonou do Slavie sběhl.

24. kolo - 16. listopadu

HC Keramika Plzeň - HC Energie 4:4 (1:1, 1:0, 2:3)

Branky: 19. Bušta, 42. a 46. Pech, 57. Tvrdek.

Derby mezi juniory přineslo stejný výsledek jako úterní zápas A-mužstev. Naši prohrávali po druhé části o jeden gól, ale ve třetí se jim podařilo výsledek otočit. Když se tři minuty před koncem trefil počtvrté do domácí sítě Tvrdek, zdálo se, že dva body poputují do lázeňské metropole, nakonec se ale tak nestalo. Domácí odpověděli už po minutě vyrovnávajícím gólem.

Extraliga juniorů po 25. kole (20. 11. 2002)

10. Písek 25 2 1 22 42:141 3

Kanadské bodování juniorů (18. 11. 2002)

Dorost

HC Liberec - HC Energie 3:1 Branka: 46. Margeta.

Dorostu utkání na libereckém ledě vůbec nevyšlo a po špatném výkonu odešel zaslouženě poražen.

HC Energie - HC Slavia Praha 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)

Branka: 60. Kloz.

Slavia se ujala vedení přesně v polovině zápasu. Dobrým bráněním a kvalitním výkonem brankáře dlouho držela čisté konto. Útočná snaha energetiků byla zaslouženě korunována vyrovnávací brankou 30 vteřin před závěrečnou sirénou.

Nutella extraliga dorostu po 24. kole (18. 11. 2002)

Přebor dorostu

Mariánské Lázně - Karlovy Vary "B" 2:8 (1:1, 0:5, 1:2)

Branky: Šimčík 2, Sláma 2, Louthan 2, Zucker, Slovák.

Soupeř kladl odpor jen v první třetině, kdy vyrovnal po nesprávně nařízeném trestném střílení. Pět branek vstřelených ve druhé části utkání prakticky rozhodlo. Pozitivem jsou určitě úspěšně sehrané přesilové hry. Temnou stránkou byl výkon rozhodčího, který nejenže netrestal ostré zákroky, ale neváhal "vykonat" obscénní gesta zvednutým prostředníčkem vůči publiku.

Karlovy Vary "B" - Sokolov 1:1 (1:1, 0:0, 0:0)

Branka: Schmidt.

Ve druhém utkání přeboru Karlovarského regionu dorostu jsme proti favoritu soutěže odehráli velmi dobré utkání s množstvím šancí, které jsme bohužel neproměnili.

9.třída

Karlovy Vary - Kadaň 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: Křenek 2, Slovák 2, Zucker.

Volná sobota se negativně projevila více na Karlovarských. Soupeř využil nepovedený vstup Energie do utkání vedoucí brankou, na niž však domácí stačili ještě do konce třetiny dvakrát odpovědět. O druhé přestávce byli hráči upozorňováni na zodpovědný vstup do poslední části, jenže snížení na rozdíl jediné branky přišlo hned při druhém střídání. Až dvě trefy v závěrečných pěti minutách ukončily snažení kadaňského týmu.

Marariánské Lázně - Karlovy Vary 2:13 (0:3, 1:5, 1:5)

Branky: Slovák 3, Fišar 2, Sláma 2, Zucker 2, Louthan 2, Pichl, Kouba.

Protože nás další den čekalo utkání přeboru dorostu, odehráli jsme celé utkání na čtyři komletní formace. I přesto jeme si s chutí zahráli a uštědřili soupeři vysokou porážku.

8.třída

Karlovy Vary - Kadaň 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Branky: Schmidt 2, Majer, Klcso, Erneker, Fišar.

Odměnou za aktivní a agresivní vstup do zápasu nám byl úvodní gól. Do konce třetiny se však podařilo hostujícím po ojedinělé chybě vyrovnat. Rozhodnutí o vítězi přinesla druhá část hry, ve které podali osmáci výborný výkon podtržený dvěma přesnými zásahy.

Marariánské Lázně - Karlovy Vary 0:12 (0:4, 0:4, 0:4)

Branky: Schmidt 5, Klcso 3, Juriš 3, Erneker.

Osmáci nepřipustili žádné drama. Proti slabému soupeři šlo spíše o trénink, než o utkání o body.

7.třída

Louny – Karlovy Vary 9:2

Branky: Šíma, Petr Hodek.

Základ pro vysoké vítězství položili domácí již v první třetině, kterou vyhráli 5:0. Po zbytek hrací doby svůj náskok pohodlně zvyšovali. Louny mají v této věkové kategorii velmi kvalitní mužstvo, s nímž se pravidelně dostávají do finálových kol republikových přeborů.

Karlovy Vary - Rokycany 12:0

Branky: Zíka 3, Richter 2, Hodek, Chodounský, Biel, Všetečka, Tyrk.

Sedmá třída držela soupeře pod soustavným tlakem, jenž zužitkovala ve velmi výrazné vítězství.

6. třída

Louny – Karlovy Vary 2:2

Branky: Král, Schusser.

Konečný výsledek velmi výstižně popisuje rozložení sil na ledě.

Karlovy Vary - Rokycany 6:0

Branky: Šaling 3, Pavlů 2, Schusser.

Po nejistotě v úvodu zápasu se šesťáci probudili, vyvinuli tlak na soupeře a dotáhli výsledek do vítězného konce.

5. třída

Karlovy Vary - Mariánské Lázně 12:4 (4:0, 2:2, 6:2)

Branky: Kverka 4, Orlich 2, Vrzal 2, Frank, Schopf, Baar, Fejtl.

Velmi dobrou a hlavně kombinační hrou od počátku utkání přehrávali karlovarští páťáci svého soupeře. Na rozdíl od minulých utkání důrazně a hlavně přesně zakončovali.

Sokolov - Karlovy Vary 1:1

Branka: Schopf.

Špatná koncovka, množství neproměněných šancí a v závěru štastné vyrovnání domácích způsobili první bodovou ztrátu karlovarských páťáků v soutěži.

4. třída

Karlovy Vary - Mariánské Lázně 14:1

Branky: Kysela 4, Frk 2, Kovařík 2, Martinovský 2, Vrána 2, Táborský, Miškovský.

Proti slabému soupeři nasadili trenéři i pět třeťáků.

Sokolov - Karlovy Vary 1:5

Branky: Frk 2, Hluchý, Kysela, Červenka.

Utkání mělo jednoznačný průběh, soupeř skóroval až v poslední minutě. Negativem zůstává opět několik neproměněných nájezdů.