Daniel Hroch: Ve finále bychom si přáli hrát s Třincem

Ještě téměř minutu před koncem druhého semifinálového zápasu vedly Karlovy Vary o dvě branky. Pak se ukázalo, jak z pohledu hostů může být hokej krutý a během chvíle opět krásný. Dukla totiž v tu dobu již hrála power-play a podařilo se jí srovnat stav zápasu. Domácí nejprve 39 vteřin před koncem snížili a deset vteřin před koncem poslali zápas do prodloužení. Daniel Hroch však po minutě a půl prodloužení rozhodl celou sérii. „Ve finále jsme schopni všeho," burcuje a zároveň věří ve schopnosti svého týmu. Právě u něj okamžiky smutku a slávy platí dvojnásob. První březnový den při zápase staršího dorostu v Jihlavě byl zraněn a odvezen do nemocnice. Nyní poslal Duklu z play-off ven.

Dane, vstřelil jsi rozhodující branku v prodloužení na 4:3. Byl to tvůj nejdůležitější gól v sezoně?
Určitě. Celý zápas mi tam nic nechtělo padnout a pak jsem v prodloužení dostal výbornou přihrávku od Martina Kohouta a spadlo to tam.

Jak bys svou trefu popsal?
Bylo to z náhody. Nastřelili jsme puk do pásma, kde se to odrazilo před bránu a dal jsem to gólmanovi do protipohybu.

Vy jste první třetinu působili trošku zakřiknutě, ale od druhé třetiny jste se zlepšili a měli jste navrch. Měl k vám trenér nějaký proslov po první třetině?
My jsme byli překvapení nebo spíše zaskočení z atmosféry, která tady byla. Bylo tady dost lidí a povzbuzovali domácí, tak jsme byli takoví zakřiknutí. Ve druhé třetině jsme se z toho pomalu oklepali.

V závěru jste pustili de facto jasné vítězství. Ještě čtyřicet vteřin před koncem jste vedli o dvě branky a byli jste téměř oběma nohama ve finále. Pak se ale Dukla dvakrát prosadila. Co se tam stalo?
Měli jsme na holi kotouč a mohli jsme puk dostat z pásma, ale nepokryli jsme střely od beků a nějak jim to tam náhodně napadalo.

Nakonec jsi ale rozhodl v prodloužení a zajistil svému týmu finále. O soupeři ještě není rozhodnuto, protože Třinec porazil v druhém zápase Písek a srovnal stav série na 1:1. Koho by sis raději do finále přál?
Asi bychom chtěli Třinec, protože Písek doma ještě neprohrál. Myslím si, že my jsme nyní schopni všeho!

Shodou okolností jsi první březnový den v posledním zápase Varů na Dukle skončil poraněný v nemocnici. Nyní jsi se Jihlavě dokonale pomstil...
Jo, jo, těší mě to (úsměv). Minule se mi tady stalo nepříjemné zranění a vypadl jsem skoro na tři týdny ze zápasů. Teď jsem se vrátil do play-off a jsem rád, že mi to tam padlo zrovna tady.

Děkuji za rozhovor a ať se Vám ve finále daří.