Dařily se nám začátky třetin, zhodnotil zápas Pavel Kuběna

V zápase s Českými Budějovicemi se dvakrát gólově zapsal a po zásluze byl zvolen hráčem utkání za tým Karlových Varů. I přesto, že je v kabině jedním z nejmladších hráčů, na ledě v posledních kolech nejde přehlédnout. "Snažím se makat naplno a v zápasech nechávat všechno", tvrdí Pavel Kuběna, kterého jsme poprosili o krátké zhodnocení zápasu.

Utkání dopadlo dobře nejen pro tým, ale i pro Vás. Dovedl byste v kostce svými slovy zápas zhodnotit?
Před zápasem jsme si řekli, že se pokusíme o co nejlepší začátek, vynutíme si nějaký tlak, když hrajeme doma. To se nám povedlo a padl z toho vlastně první gól. Pak nás ale trochu zabrzdilo prasklé plexisklo a dostali jsme gól na 1:1. Do druhé třetiny jsme dobře nastoupili a dali jsme dva góly. Myslím si, že je důležité, že se nám dařily začátky třetin, od těch se to odvíjelo celé.

Vzpomenete si na situace, ze kterých padly Vaše dvě branky?
U té prvního jsem dával puk za bránu Rasťovi Dejovi, ten s ním vyjížděl, hostující gólman kotouč vypíchnul ke mně. Já už měl jenom práci s tím, abych střelu nadzvednul, což se podařilo. A ten druhý. To byl vlastně vyhozený puk od Budějovic, před bránu to tam nahazoval Martin Zaťovič. Já jsem brankářovi clonil, kotouč mi šel do hokejky a pro gólmana to bylo do protipohybu.

Jak Vy přistupujete ke změně trenérů?
Já si myslím, že pracuji pořád stejně. Je vlastně jedno, jestli na střídačce stojí starý trenér nebo nový trenér. Snažím se makat naplno a nechávat v těch zápasech všechno a to je pro mě nejdůležitější.

Za áčko nenastupujete dlouho. Jak se cítíte mezi staršími kluky v kabině?
S tím nemám problém. Tři roky zpátky jsem pendloval mezi juniorkou a áčkem. Loni jsem v áčku začal, pak jsem se zranil. Přípravu letos jsem taky odehrál za Karlovy Vary, až pak přišel přesun do Kadaně. V kabině tedy problém nemám.

Nastoupili jste po více jak týdenní pauze. Jak přestávka vypadala?
Dobře jsme potrénovali, byla tam i nějaká kondiční cvičení, herní situace s novým trenérem, ale také dva dny odpočinku. Klasická reprezentační pauza, kdy jsme se připravovali na to, aby to dneska mohlo vypuknout a aby to vypadalo tak, jak vypadalo.