Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

David Zucker: Náročná příprava? Pro nás je to jen dobře

David Zucker: Náročná příprava? Pro nás je to jen dobře

19.6.2010 | Tereza Janovská

Konec sezony nepotěšil snad nikoho. Hráči karlovarské Energie o to víc trénují na začátek nové sezony, aby mohli fanouškům ukázat, že nezapomněli vítězit. Letní příprava je náročná sama o sobě a většina hráčů jí moc nemají v lásce. Ve čtvrtek karlovarští hokejisté odehráli fotbalový zápas se Sedlecem. Po utkání jsme se zeptali třiadvacetiletého útočníka Davida Zuckera na jeho dojmy z letní přípravy.

Hráči Karlových Varů zrovna podstupují část sezony, kterou mají většinou nejméně rádi. Je jí letní příprava na další sezonu, která obnáší hlavně posilování a nabírání kondičky. Poslední dva ročníky tuto přípravu absolvovali hráči s trenérem Josefem Palečkem, letos však mají nového trenéra, kterým se po konci sezony stal Antonín Stavjaňa. Jsou nynější tréninky nějak odlišné? „Nemyslím si, že by příprava byla v něčem jiná. Každý trenér má své metody, ale určitě nám přinese to, co potřebujeme, což je kondička a herní taktika,“ uvědomuje si Zucker.

Jako každý rok, tak i letos se mužstvo vydalo v rámci letní přípravy do horského prostředí, kde nabírali hlavně fyzičku. Oproti rušnému městu je to velká změna. Jak hráči změnu podmínek vnímali „Určitě to bylo náročnější než tady, ale naštěstí nám skvěle vyšlo počasí. Bylo to lepší, protože nepršelo a ani nebylo nějaké velké vedro. Měli jsme tam hlavně cyklistiku. Jak říkám, je to pro nás jen dobře,“ shledává mladý útočník na týdnu dřiny jen samá pozitiva a upřesňuje konkrétní obsah soustředění. „Ráno jsme většinou měli tréninky zaměřené na sílu, jako je třeba cvičení s činkami nebo s míčem. Odpoledne pak byla vždy jízda na kole.“

Pomalu ale jistě se hráčům blíží letní dovolená. Někdo pojede na dovolenou do zahraničí, jiný se zase bude plně věnovat rodině. Jaké plány má dvaadvacetiletý sympaťák? „První týden si vyhradím na nějakou dovolenou, objedu hlavně známé, které mám na Slovensku. Potom bych se již chtěl pomalu připravovat na další sezonu. Chtěl bych zkusit zajít třeba na led, jestli někdo se mnou půjde,“ prozrazuje svou pracovně-odpočinkovou náplň volných dní.

Loňská sezona karlovarským hráčům nevyšla podle jejich představ. Místo obhajoby mistrovského titulu se Energie potácela na spodku tabulky a nejenže nepostoupila do play off, ale nakonec byla ráda za vyhnutí se baráži. Jak vidí šance svého mužstva David do další sezony? „Máme dobré mužstvo, které se většinou udrželo pohromadě. Vloni jsme odehráli velmi špatnou sezonu, tak se to letos pokusíme co nejlépe napravit,“ slibuje na závěr našeho rozhovoru.