Derby nevyšlo ani juniorům

HC Energie - HC Plzeň 1929 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Poté, co sehráli v KV Areně derby A-mužstva celků HC Energie Karlovy Vary a Škody Plzně, dorazili v rámci juniorské přípravy do Karlových Varů také hráči HC Plzně 1929. Ti vkročili do utkání skvěle a už brzy vedli, domácí je pak ale jasně přehráli, především ve druhé třetině, ale trápili se v koncovce a Plzeň toho využila. Ve třetí třetině si náskok pojistila a zajistila, že i podruhé se v KV Areně radovala v derby Plzeň.
Příprava juniorů na sezonu, přát., út 25.8.2015
Plzeň
0:3
0:1, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 1. Beneš (Petráš), 51. Petráš (Polívka), 57. Beneš. Rozhodčí: Červenka. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 60.
Karlovy Vary: Frček – Pajk, Michálek, Beer, Rulík, Vodička, Dudek – Nguyen, Procházka, Zikmund – Hauzr, Hendrych, Janata – Babka, Vrána, Svoboda
Plzeň: Štekr – Polívka, Krystl, Rajal, Šmíd, Kvasnička, Kačena – Beneš, Jakubec, Opava – Švarc, Vlček, Petráš – Stránský, Kokoška, Vavřička – Hajšman, Kučera

Hosté měli perfektní vstup do utkání. Dokázali totiž využít hned své první příležitosti a od pětačtyřicáté sekundy vedli 1:0. V přečíslení Martina Beneše uvolnil Šimon Petráš a první jmenovaný z mezikruží překonal Frčka střelou tahem na bližší tyč. Domácí rychlé inkasování opařilo a dlouho se téměř na nic nezmohli. Jasně aktivnější byli Plzeňští, kteří lépe bruslili a těžili ze skvělého pohybu a přehledu o hře. Asi až po první desetiminutovce se dokázali do hry opět dostat domácí, kteří byli velmi nebezpeční a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Asi největší měl Ladislav Zikmund, který se dostal k vyraženému kotouči po teči, objel chumel hráčů a poté nedokázal překonat ležícího brankáře. Gólově se však, s velkým štěstím pro soupeře, domácí prosadit nedokázali. A tak první dějství okořenila alespoň závěrečná bitka, v níž Rulík doslova smetl Milana Švarce. Domácí měli poté dvouminutovou přesilovku, ale ani ta jim nepomohla.

Ve druhé třetině byla hra poměrně vyrovnaná, ale co se šancí týče, měli více ze hry asi domácí. Nejprve samostatný únik nevyřešil správně Jakub Vrána. Poté Babka nevyužil perfektní možnosti dorážky do prázdné branky. Samostatný únik po levém křídle pak nevyužil ani Jiří Janata a v závěru třetiny měl v krátkém sledu tři obrovské šance opět Vrána. Nejprve nevyužil další samostatný únik, poté ani dorážku a následně ani tu další, když nedokázal ve skvělé pozici v mezikruží brankáře prostřelit. Tím však druhé dějství skončilo, a hosté si tak stále drželi vedení z první minuty utkání.

Ve třetí třetině Plzeň začala opět trochu aktivněji, ale domácí byli stále o něco málo snaživější. Z kraje třetiny také energetici málem vyrovnali, když Kamil Svoboda unikl po pravém křídle a bekhendem protlačil puk za gólmana, ten se ale zastavil na doslova brankové čáře a plzeňský obránce ho stačil včas odklidit. Vše ale nakonec změnila jedna přesilová hra, kterou hned z kraje využil Šimon Petráš, který se v chumlu hráčů v mezikruží zorientoval nejlépe. Inkasovaná branka srazila Energii do kolen a od té doby už byli domácí na ledové ploše až druzí. Přitvrdili hru a začalo se i více vylučovat a pošťuchovat. Domácí už se tedy herně na nic víc nezmohli, a tak hosté své vítězství pojistili ještě jedním zásahem. Martin Beneš nahazoval puk na teč, ale před brankářem Frčkem skvěle clonil plzeňský útočník a puk tak zapadl za gólmanova záda. Na 4:0 mohl poté v samostatném úniku zvýšit ještě Vavřička, ale nedokázal puk zasunout mezi Frčkovy betony, a tak stav zůstal nepozměněn. Netrefili se už ani domácí, kteří tak ponechali Štekrovi čisté konto a Plzni vítězství.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): Měli jsme velmi špatný úvod zápasu, když jsme špatně střídali a dostali jsme gól. A celkově první a třetí třetina se nám vůbec nevyvedly, podle mých představ. Neudrželi jsme puk, prohrávali jsme osobní souboje a jen díky Frčkovi to skončilo pouze 0:3. Druhá byla dobrá, ale nedávali jsme góly, a to se nám vymstilo. Kdybychom nějakého dali, hrálo by se nám určitě jinak. Celkově byla ale naše hra velmi laxní a nedisciplinovaná, což jsem nečekal. Dnes totiž hráli hráči na hranici základní sestavy a já jsem očekával, že se budou chtít prezentovat v dobrém světle a dají do toho vše. To se nestalo, své příležitosti nevyužili a svým přístupem mě velmi zklamali.

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): Museli jsme nechat mraky hráčů doma hrát za A-tým, nebo kvůli reprezentaci do devatenácti let. Takže jsme dorazili v kombinované sestavě. První a třetí třetina byla v našem podání v pořádku, druhá se nám ale nepovedla a mohli jsme být rádi, že Vary svých šancí nevyužily. Pochválit bych chtěl především tedy brankáře, který nás hodně podržel.