Do Varů míří Bílí Tygři i s Karlem Mlejnkem

Konečně se dočkají všichni karlovarští fanoušci, extraliga míří do KV Areny! Začátek to bude veliký, soupeřem energetiků totiž bude úřadující mistr Tipsport extraligy, Bílí Tygři Liberec. První utkání sezony na venkovním ledě bylo pěkné, bojovné, ale po několika smolných situacích nakonec vítězně neskončilo. Energetici určitě budou chtít toto napravit a na domácí půdě urvat všechny tři body. Utkání začíná v karlovarské KV Areně začíná v tradičních nedělních 15:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos |Video přenos
Kde koupit vstupneky: Online prodej

Tygři budou pořádně kousat, hrají poprvé

Jestliže energetici mají již jeden zápas odehraný, tak pro Liberec to bude letošní premiéra. Páteční utkání totiž bylo odloženo z důvodu účasti jejich soupeře, Plzně, v CHL – tedy hokejové obdobě ligy mistrů. Určitě tak přijedou do KV Areny dostatečně odpočatí a připravení, času na to měli dostatek, ačkoliv ho také vyplnili zápasy CHL. Ty jim poměrně výrazně zpestřily přípravu na sezonu a dost ji obohatily, soupeře nikterak slabé totiž neměli. Dvakrát sice Tygři podlehli TPS, avšak také dvakrát porazili norský Lørenskog, díky čemuž se jim podařilo postoupit do play-off, které začíná v říjnu. Další přátelské zápasy pak odehráli Tygři také čtyři, z čehož opět vyhráli dva – s Mladou Boleslaví a Chabarovskem, podlehli pak Chomutovu a v druhém utkání Mladé Boleslavi.

Úřadující mistři po zisku titulu zaznamenali dost změn v kádru. Hlavními byly odchody kapitána Jana Výtiska, Martina Bakoše, Michala Birnera, Petra Vampoly a brankáře Marka Schwarze. Vedení týmu tak zalovilo v mladých hráčích, když si stáhlo z Ameriky Roman Willa, Filipa Pyrochtu a Matouše Bělohorského, dále pak získalo Lukáše Vantucha, Vladimíra Svačinu (hostování), Josefa Mikysku a Milana Bartoviče. Určitě to nejsou jména neznámá, a tak na to jak kvalitní hráči odešli, tak našli i úměrnou náhradu. Důležitý je pak ještě jeden příchod a to na lavičku, po bok trenéra Filipa Pešána se postaví bývalý trenér Karlových Varů Karel Mlejnek.

Bojovné utkání skončilo neúspěchem

Někteří fanoušci možná doufali, že první soutěžní utkání dopadne jako jedno z přátelských, kdy energetici rozstříleli velmi oslabený Chomutov šesti brankami, to se ale opravdu mýlili. Od počátku byl zápas velmi vyrovnaný, ačkoliv se podařilo Karlovarským dostat do vedení. “Dali jsme prvního góla, to jsme chtěli, soupeř se z toho vzpamatovával deset minut. Paradox je, že ve druhé třetině, kdy jsme soupeře přehrávali, jsme v závěru dostali góla,“ hodnotil bezprostředně po zápase duel s Chomutovem trenér Jan Tlačil.

Měl svatou pravdu. Energetikům často dělaly prostřední třetiny problémy, v tomto zápase ale byli hokejisté mnohem lepší a soupeře často přehrávali, nakonec ale stejně inkasovali. Po zmatku před bránou se puk dostal za čáru pouhých devět vteřin před sirénou, což nakonec asi rozhodlo, jelikož to zcela změnilo průběh třetí třetiny.

V poslední části se energetici dlouho nemohli dostat k nějakému silnějšímu souvislejšímu tlaku, ačkoliv měli dostatek příležitostí včetně přesilových her. "Zápas byl vyrovnaný, myslím, že Chomutov byl ke konci trochu nervózní, měli jsme přesilovky, které nám tak ještě úplně nejdou, jak bychom chtěli," dodal k situaci střelec první letošní branky Denis Kindl. Doufejme tedy, že do neděle se energetikům podaří přesilovky vypilovat, aby Liberec třeba i díky nim porazili.