Dorost válí, ostatní mládež zdatně sekunduje

K a r l o v y  V a r y - Výborný vstup do soutěže potvrdili karlovarští dorostenci v minulém týdnu ziskem dalších cenných bodů. Druhá nejstarší mládežnická kategorie se již propracovala na druhou příčku své extraligové skupiny. Jedno vítězství si připsali i junioři, které střelecky táhne především rodina Bauerů. Proti Hradci Králově zaznamenal mladší Jan hattrick, o něco zkušenější Jakub Bauer byl zase jediným kanonýrem týmu v souboji na litvínovském ledě. Stoprocentní bilancí se mohou proti slabším soupeřům pyšnit i žákovské výběry.

Extraliga juniorů

HC Chemopetrol Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: Jakub Bauer 2. Asistence: Gasparik 2, Sedláček 2.

Hostům se nepodařilo využít několika samostatných nájezdů včetně trestného střílení. Chemici naopak dokázali z minima vytěžit maximum. O jejich výhře rozhodla využitá přesilová hra po zbytečném faulu karlovarského hráče.

HC Energie Karlovy Vary – HC Hradec Králové 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Branky: Jan Bauer 3, Sláma, Sedláček. Asistence: Jakub Bauer 3, Kuběna 2, Gasparik, Sedláček, Jan Bauer.

V úvodu zápasu se dostal do vedení nováček soutěže, ale Energii se podařilo rychle srovnat. Rozhodla druhá třetina, ve které soupeře Karlovarští jednoznačně přehráli a rozhodli tak o svém vítězství.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Moeller Pardubice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: Ryžuk, Novák. Asistenci: T. Rohan,Topinka.

Po herně vyrovnané první třetině zatlačily Pardubice Energii do defenzívy, skvělý brankář Benda ale udržel svůj tým ve hře. Do poslední třetiny šli Karlovarští s cílem zlepšit celkově hru, zvláště pak obrannou fázi, což se jim podařilo. Navíc Energie využila přesilovou hru, která jí nakonec zajistila velmi vydřené, ale o to cennější body.

HC Chemopetrol Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)
Branka: Mareček.

V prvních dvou třetinách si dokázali karlovarští mladíci vytvořit více brankových příležitostí než jejich soupeř, ale jak už to bývá, do vedení se dostali Severočeši po rychlém brejku. Nakonec se přeci jen hokejová spravedlnost ukázala, když energetici šťastnou brankou Marečka vyrovnali.

Liga starších žáků - 9. třída

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Karlovy Vary 1:12 (1:5, 0:5, 0:2)
Branky: Flieger 3, Vachovec 2, Putyera 2, Záhora 2, Fusek 2, Mohl. Asistence: Flieger 3, Fusek 3, Vachovec, Záhora, Putyera, Vaněk, Šik, Schopf.

Domácí v okleštěné sestavě na dobře bruslící Západočechy nestačili. Čestný úspěch se jim podařilo zaznamenat ve vlastním oslabení po hrubé chybě karlovarského hostujícího mužstva. Energetici si s chutí zastříleli a zaslouženě si odvezli dva body za vítězství.

Liga starších žáků - 8. třída

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Karlovy Vary 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)
Branky: Vrána 2, Mareček, Fejtl, Baar, Frk, Funk. Asistence: Fišar, Táborský, Frk, Vrána, Troška.

Na ledě Jindřichova Hradce předvedla 8. třída Karlových Varů dobrý výkon. V první třetině si vypracovala dostatečný náskok, který v dalším průběhu zápasu zvyšovala a svého soupeře jednoznačně přehrála.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 13:7 (5:1, 4:4, 4:2)
Branky: Frk 4, Táborský 2, Hluchý 2, Formánek 2, Liška, Troška, Vrána. Asistence: Frk 4, Táborský 2, Lengö, Vrávna, Červenka.

Domácím se povedl nástup do utkání, ve kterém si nátlakovou hrou získali rozhodující náskok. Pod dojmem výrazného vedení přišlo podcenění několika herních situací a soupeř se vrátil v prostřední části do zápasu. Až třetí třetina přinesla další branky v síti Jihočechů a klid na hokejky Energie.

Liga mladších žáků - 6 třída

6. třída HC Energie Karlovy Vary - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:0 (2:0, 2:0, 4:0)
Branky: Brodský 2, Bečka 2, Kádě, Flegl. Asistence: Šaling 2, Vrána 2, Bečka, Duda.

Karlovarská 6. třída svého soupeře po celých šedesát minut výrazně přehrávala, ale první dvě třetiny se proměnily ve festival zahozených šancí. Hráčům chyběl důraz v koncovce i vtipnější řešení finální fáze zakončení. Až v závěrečné dvacetiminutovce se brankově dokázali domácí prosadit, avšak jejich herní převaha si zasloužila výraznější vítězství.

Severočeský regionální přebor elévů – 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Klášterec 8:1 (4:0, 4:0, 0:1)
Branky: Krejsa 2, Černý, Opatrný, Suchý, Vrána, Kalčík, Hanák. Asistence: Opatrný 2, Vrána 2, Klíma, Bečka, Zajíček, Krejsa.

V tomto utkání hráli hosté s mladšími hráči. Domácí po jasném vedení po dvou třetinách ve svém nasazení polevili, čehož Klášterec využil k zastavení inkasovaných branek a sám vstřelil čestný úspěch.

Severočeský regionální přebor elévů – 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Klášterec 17:0 ( 7:0, 6:0, 4:0)
Branky: Rubeš 3, Kovářík 3, Řezníček 3, Buchar 2, Michálek 2, Kodl, Binias, Bláha, Fencl. Asistence: Rubeš 2, Michálek 2, Kovářík, Binias, Řezníček, Bláha, Obodzynskyy.

I do tohoto zápasu Klášterec nastoupil s mladšími hráči a pro Karlovarské se tak utkání stalo snadnou záležitostí.