Doufám, že nebudu nic platit, směje se premiérový střelec David Zucker

Vítězný gól si dnes připsal mladík v karlovarském dresu David Zucker. Když vsítil pátou branku Energie a zvýšil tak náskok na čtyřbrankový, ani ve snu ho zřejmě nenapadlo, že to bude nakonec vítězná trefa celého zápasu. Energetici totiž ve třetí třetině polevili a inkasovali tři branky, díky kterým se museli ještě strachovat o takřka rozhodnutý zápas. Těsné vedení však uhájili a srovnali tak stav série na 2:2.
Davide, vyhráli jste druhé utkání na domácím ledě. Jak byste si zhodnotil dnešní zápas?
Je důležité, že jsme dokázali využít domácího prostředí. Domácí prostředí je totiž důležité a když se vyhraje, tak se pak jede ven lépe.

Druhé třetiny byly v domácích zápasech jednoznačně ve vaší režii. Čím si to vysvětlujete?
Možná je to náhoda. I proti Litvínovu nám druhé třetiny vyšly.

Dnes do českobudějovické branky nastoupil Jan Chábera. Překvapilo to vás jako tým nebo Vás osobně?
Nepřekvapilo nás to. Cháberovi se na nás v sezoně dařilo, tak to zkusili i v play off. Dostal pět branek a nevím, koho nasadí v Budějovicích.

Vidíte nějaký rozhodující moment utkání?
Hlavně to, že jsme ve druhé třetině nasázeli čtyři branky a udělali si slušný náskok, který jsme pak naštěstí dokázali udržet.

Jak byste popsal svoji vstřelenou branku?
Parádní práci předvedl Lukáš Pech, který mě našel samotného před bránou. Mně se tam podařilo prostřelit Cháberu, když si kleknul a nechal tam místo u vyrážečky.

Byla to vaše první branka v play off a ještě k tomu vítězná. Půjde něco do klubové kasy?
Ani nevím, ještě jsem nic neslyšel, tak doufám, že ne. (smích)

Třetí třetinu jste vypustili, aby se diváci nenudili? To bylo tedy drama…
Možná jsme do třetí třetiny nastoupili laxně. Jejich druhý a třetí gól byl opravdu šťastný a to je nakoplo. Využili přesilovku, ale je důležité, že jsme to ubránili.

Pojedete do Budějovic se stejnou hrou, kterou jste hráli dva domácí zápasy? Se zajištěnou obranou a vystrčenými růžky směrem dopředu?
Musíme hrát svoji hru. Důrazně se tlačit do brány a proměňovat šance. Dáme nějaký gól a zkusíme tam vyhrát.

Myslíte si, že domácí prostředí hodně pomáhá? V Českých Budějovicích se fandí, ale zvuk se nerozléhá jako v karlovarské „Plecharéně“.
Hraje se tu parádně a diváci nás ženou dopředu. Strašně nám pomáhají.