Důležitější je týmový výsledek, říká Ondřej Kuchař po premiéře

Píše se 49. minuta čtvrtečního souboje s Kladnem a v karlovarské brance střídá Tomáše Závorku dvacetiletý Ondřej Kuchař, jenž tak poprvé nastupuje za karlovarský A-tým. Gólman, který v minulosti prošel i mládežnickými reprezentacemi, předvedl několik povedených zákroků a přispěl k výhře 4:1.
Ondro, při vítězství nad Kladnem jste zažil svou premiéru v karlovarském A-týmu. Co to pro vás znamená a jak jste se cítil?

Moc jsem si to užil. Skočil jsem tam jako ryba do vody, ale byl jsem připravený celé utkání naskočit, kdykoliv mi trenér řekne. Jsem rád, že to takto dopadlo a především, že zápas skončil výhrou 4:1, což je důležitější než mých deset minut v bráně.

Věděl jste už dopředu, že se dostanete do hry?

Věděl jsem, že nastoupím. Řešili jsme to den před zápasem, že bych měl jít alespoň na jednu třetinu, když se bude utkání vyvíjet dobře. Nakonec je z toho deset minut, kterých si neskutečně vážím. Vždy budu vděčný za každou minutu ať už tady v áčku, nebo někde jinde.

Bavil jste se před utkáním s Tomášem Závorkou a Filipem Novotným? Dali vám nějaké rady?

Žádné rady jsem nedostal. Tomáš mi hodně pomáhá na trénincích, třeba když si říkáme nějaká cvičení. Filip je spíše takový, že si z toho děláme legraci, smějeme se. Troufám si říct, že jsme tu nejlepší kamarádi. Trávíme spolu veškerý volný čas. Tomáš mi po zápase řekl, že je rád i za mě, že se mi start povedl, což mě těší. Musím říct, že s oběma vycházím skvěle.

Cítil jste nervozitu?

Ano, byl jsem nervózní celé utkání. Já jsem nervózní v každém zápase, snažím se připravovat na každý duel, jako kdyby byl mistrovský. Nervozita tam byla, ale zvládl jsem to a za to jsem rád.

Schoval jste si puk? Navíc jste ani jednou neinkasoval...

Neschoval, já to příliš neřeším, možná děda bude zklamaný, tomu jsem je vždy dával nebo si o ně řekl. Já se tím nezabývám. Teď si užiji do půlnoci, že jsem chytal. Dáme si s rodinou dobrou večeři a to je vše.

Jaká nyní bude vaše budoucnost? Zůstanete zde nebo vaše kroky povedou jinam?

S Energií budu trénovat a střídavé starty mám vyřízené do Bíliny, která hraje druhou ligu. Dostanu prostor na ledě, pro mě je důležité chytat, navíc tým a pár kluků z Bíliny znám. Je tam určitě zajímavé prostředí. Severní Čechy mám rád, stejně jako celé Čechy a Českou republiku, takže se na to moc těším.