Energie přivítá adrenalinem nabitou Spartu

Karlovy Vary mají před sebou poslední trojici zápasů v základní části na domácím ledě. V tom prvním nastoupí proti pražské Spartě. Poslední vzájemné utkání vyšlo lépe energetikům, když si po výhře 2:1 odvezli z hlavního města tři body. Přijďte je podpořit, aby i tentokrát zůstaly body na západočeské půdě. Utkání startuje v obvyklých 18:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Arena Radio | Video přenos.
Vstupenky: Rezervace na Ticketportal.cz

O soupeři

Sparta se svým posledním zápasem, který odehrála na ledě Zlína, zapsala do historie. Ne však v pozitivním smyslu slova. V utkání rozhodčí rozdali 439 trestných minut. Proto se musí pražský celek z nepodařeného duelu vzpamatovat a do Karlových Varů přijet s jinou taktikou. I přesto, že si Sparta drží svou šestou příčku s náskokem devíti bodů na tým z Liberce, dá do zápasu vše, aby alespoň trošku napravila svou reputaci z posledního kola.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveń nejlepším střelcem pražského kádru je Petr Ton. Sparťanský odchovanec, který několikrát navlékl i dres české reprezentace, je v současnosti nejlepším střelcem ligy. Ve svých dvaačtyřiceti zápasech se mu podařilo devětadvacetkrát překonat soupeřova gólmana. Nejlepším nahrávačem je doposud David Výborný. Hráč, který dres českých barev téměř pravidelně navlékal již od roku 1992, přispěl svým spoluhráčům k úspěchu šestadvacetkrát. Ačkoliv nejtrestanější hráš Sparty má na svém kontě o 45 trestných minut méně než karlovarský Václav Skuhravý, celkově je trestanější pražský celek, který sesbíral dohromady 925 odpykaných minut.

Poslední kolo

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:1pp. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Polák (Růžička, Kohn), 65. Kohn (Růžička) - 19. Hřebejk (Loginov).

PSG Zlín - HC Sparta Praha 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Vlach (Kubiš), 4. Köhler (Balaštík), 8. Záhorovský (Švrček, Kristek), 33. Záhorovský (Důras, Kristek) - 13. Gulaši (Kratěna, Vykoukal.