Energie se s Vervou vrací do KV Areny

Po sérii třech venkovních utkání čeká karlovarské hokejisty stejný počet vystoupení v jejich domovské aréně. Z trojice soupeřů ze skupiny o umístění jako první přivítají Vervu Litvínov, na jejímž ledě v minulém týdnu zaznamenali cenné vítězství. Uspějí v podkrušnohorském derby i na domácí půdě? Přijďte je podpořit v neděli od 17:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Aktuálně

Po posledním vzájemném utkání, ve kterém energetici otočili nepříznivé skóre a zvítězili 4:3, to se Severočechy nevypadalo nejlépe. Od poslední Mladé Boleslavi je dělily pouhé tři body a další účastníci skupiny o umístění se zdáli v nedohlednu. Po dalších dvou kolech však mohou být ve městě petrochemie o něco klidnější.

Chemici o dva dny později nastoupili proti Slavii, se kterou po 63 minut vedli bezbrankovou bitvu. Brankář Martin Volke naplno odčinil některá zaváhání proti Energii, ustál střeleckou převahu Pražanů a díky trefě Viktora Hübla nakonec mohl slavit vítězství v prodloužení.

Dva body ovšem získala ve stejném kole i Mladá Boleslav, a rozestup mezi oběma celky tak měnilo až páteční vzájemné střetnutí. Bruslaři na stadionu Ivana Hlinky vedli už 3:1 a 4:2, o výsledku však rozhodla až poslední třetina. Severočeši tváří v tvář pádu na dno zabrali, vyhráli ji 3:0, a aktuálně tak disponují šestibodovou rezervou.

Hokejisté Energie se do KV Areny vrací po třízápasové sérii venku. Z té přivezli 4 body za vítězství v Litvínově a prohru v nájezdech v Mladé Boleslavi. Karlovarské zatím trápí poměrně vysoký počet inkasovaných branek. V dosavadních pěti zápasech play-out za záda Lukáše Mensatora zamířilo už 19 puků a jeden technický gól navrch. Na poslední příčku drží Energie náskok 8 bodů.

Poslední kolo

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Doležal (Kadlec), 11. Šulc (Růžička), 23. Jaškin (Sklenář, Kolařík), 46. Jelínek (Krejčík, Doležal) - 26. Gründling (Skladaný), 44. Gřegořek (Pech), 53. Pech (Kumstát).

HC VERVA Litvínov - BK Mladá Boleslav 5:4 (1:1, 1:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 20. Brejčák, 37. Lukeš (Černošek, Černý), 46. Lukeš (Černošek, Ručinský), 47. Jenáček (Brejčák, Gerhát), 55. Kubát (Černošek) - 10. Tomas (Čutta, Výborný), 22. Nouza, 36. Balaštík (Výborný, Mozík), 39. Balaštík (Beňovič).