Hráli jsme naši hru, chválí Martin Kohout

Ve středečím utkání WSM Ligy porazili Energetici v divácky atraktivní přestřelce Prostějov 6:3, mimo jiné díky třem gólům těsně po sobě ve druhé periodě. My jsme si pro vás připravili rozhovor s autorem druhé karlovarské branky Martinem Kohoutem.
Po výhře 6:3 zůstávají všechny tři body doma, jak jste s vývojem utkání spokojen?

První třetina začala dobře, prvních deset minut jsme vedli 3:0, což bylo super. Bohužel potom jsme začali hrát něco, co jsme hrát neměli, bylo to 3:2, naštěstí jsme to uhráli do konce třetiny. Pak jsme začali hrát to, co jsme měli, hokej vypadal úplně jinak a myslím si, že jsme hráli tak, jak jsme hráli předchozí domácí zápasy.

V první třetině padlo neobvyklé množství gólů. Jaký to mělo vliv na zbývající průběh utkání?

Gólů padlo dost, naštěstí jsme si v šatně řekli, co máme hrát. Začali jsme to plnit a vyhráli jsme zápas. To, že padlo hodně branek, bylo určitě zajímavé pro diváky, ale pro nás už tolik ne, hlavně ne pro trenéry.

Také jste se poprvé v této sezóně gólově prosadil. Jaké z toho máte pocity?

Jsem určitě rád, protože čekat dvanáct zápasů na první gól, z toho jsem byl docela nervózní. Jsem rád, že to tam konečně padlo.

Ve druhé třetině jste soupeři odskočili na rozdíl čtyř branek, co stálo za touto povedenou dvacetiminutovkou?

My jsme si v šatně řekli, co bylo špatně, začali jsme hrát to, co jsme měli. Hráli jsme ten náš důrazný nátlakový hokej a šance přišly, proměnili jsme je, padly čtyři góly a vedli jsme 6:2, což bylo super. Vyhraný zápas doma je důležitý po prohře v Budějovicích.

Viděli jsme také mnoho gólů při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě. Byly přesilovky dnes klíčovým aspektem?

V první třetině jsme měli tři přesilovky a dali jsme dva góly, což bylo super. Dohromady bylo asi pět přesilovek a dva góly, já si myslím, že to bylo dnes důležité.

Zápas byl plný tvrdých hitů a postupně také gradovala agresivita mezi hráči. Co je důležité při takovém stylu hry?

Pro nás je hlavní nenechat se vyprovokovat a hrát pořád svůj hokej, abychom to dotáhli do vítězného konce. Oni (hráči Prostějova, pozn. red.) prohrávali o čtyři góly, neměli co ztratit, tak to zkusili. Hlavně že jsme se nenechali vyprovokovat a dohráli jsme to všichni zdraví za tři body.

Po třech venkovních zápasech se vracíte do Karlových Varů, jaké je to znovu cítit podporu fanoušků?

Je to určitě super, v Havířově moc fanoušků nebylo, tedy méně než tady, v Budějovicích bylo plno, ale domácí atmosféra je domácí atmosféra a doma se hraje vždycky lépe než venku.

Jaké poznatky si můžete z dnešního utkání přenést do dalších klání?

Vyhráli jsme za tři body a doufám, že to tak bude pokračovat i v dalších zápasech.