Jedna branka nás nesmí takto složit, zlobil se obránce Nosek

Důležité utkání s Brnem energetikům nevyšlo a po prohře 2:4 budou o účast v letošním play off muset ještě tvrdě bojovat. Nedělní zápas rozhodovaly především přesilové hry a nadprůměrně zaplněná KV Arena jejich využití viděla hned pětkrát. Častého pobytu na ledě si tak užíval klíčový bek karlovarských přesilovek David Nosek. „Jako každý hráč jsem i já raději, když se na led dostávám často, i když v závěru zápasu už pak síly pochopitelně ubývají,“ svěřil se v posmutnělé atmosféře devětadvacetiletý obránce.

Davide, jak zhodnotíte dnešní utkání?
Zápas se mi hodnotí velmi těžko. Začali jsme dnes výborně a vytvořili si velký tlak a šance. Bohužel se nám je opět nepodařilo jakýmkoli způsobem zužitkovat a vstřelit alespoň jednu branku. Poté jsme dostali nešťastný gól, kdy se střela obránce odrazila od zadního mantinelu a pak od gólmana do branky. Padla na nás obrovská deka, ze které pramenil druhý gól. Hodně těžko se nám zvedalo a v první třetině jsme se do toho už nedokázali dostat. Ve druhé třetině už jsme zase začali hrát a v té třetí se nám povedlo dostat Brno pod tlak. Dotáhli jsme se na kontaktní gól, ale měli jsme dnes bohužel hodně vyloučených a soupeř nám v další přesilovce zase odskočil. Tento náskok už se nám bohužel nepodařilo stáhnout.

Musí to být rána pro psychiku, začít náporem a stejně první třetinu prohrát o dva góly…
Jak jsem řekl, padla na nás po těch brankách deka. Na sedm osm minut nás to zcela uzemnilo a do konce první třetiny už jsme se nevzpamatovali. Stávat by se nám to ale nemělo, abychom se po brance takovým způsobem položili. I po inkasovaném gólu jsme se měli dál soustředit a pokračovat v nátlaku. V hokeji prostě branky padají na obou stranách.

Kometa pak svůj náskok dobře bránila, prosadit se v útoku muselo být těžké, že?
Samozřejmě jsme věděli, že pokud Kometa v posledních zápasech bodovala, bylo to vždy proto, že hrála ze zabezpečené obrany a nikam se nehrnula. Když doma musí útočit, je na tom hůř. Právě tím, že jsme si nechali dát dva rychlé góly, jsme vlili bodu na jejich mlýn. Mohli pak bránit a vyrážet do rychlých protiútoků, což jim vyloženě svědčí. Myslím, že to bylo i vidět, jak těžko jsme se dostávali do tlaku. Trochu více napadat a tlačit se nám povedlo až ve třetí třetině.

S Brnem jste letos prohráli vůbec poprvé. Zdálo se vám, že třeba i pod vlivem série porážek nějak změnili svou hru?
Těžko říct. Brno jsme shodou okolností třikrát porazili, když hráli výborně a dařilo se jim. Tentokrát přijeli v horší situaci. Zřejmě tomu přizpůsobili i svou hru, maximálně ji zjednodušili, a to nám tolik nevyhovovalo. Věděli jsme, jak je pro nás zápas důležitý, na Kometu jsme si věřili, ale nakonec se nám to nepovedlo.

Jak vám vyhovoval velký prostor, který vám dnes trenér na ledě dal. Neměl jste toho v závěru už plné zuby?
Každý hráč je raději, když hraje víc, a já samozřejmě také. Maximálně mi to vyhovuje. Síly ke konci zápasu pochopitelně ubývají, o to víc, že v hale je trochu tepleji, ale člověk se s tím musí vyrovnat.

Probíráte se spoluhráči aktuální problémy karlovarského hokeje? Čtete si o nich v novinách?
Samozřejmě všichni víme, co se děje, protože v médiích je toho opravdu hodně. Řekli jsme si ale, že se to budeme snažit nevnímat a necháme to na vedení. Nám jako hráčům by to mohlo jen uškodit, pokud bychom se soustředili na něco jiného, než na hokej. Musíme myslet především na to, abychom se dostali do play off, ať už do šestky, nebo do předkola.

Mělo k hráčům v této souvislosti vedení klubu nějaký proslov?
Byl za námi několikrát pan Vaněk. Celou situaci se nám snažil vysvětlit a radil nám, ať všechno necháme na něm a dalších lidech z vedení a ať se soustředíme jen na hokej.