Jestli budeme hrát stejně, tak nemám žádné obavy, říká o rozhodujícím utkání Lukáš Pech

Ač si nepřipsal v zápase žádný kanadský bod, byl velmi platným hráčem na hřišti. Neukázal se jen herně, ale dal najevo, že i malí hráči se umějí zaplést do šarvátky a ochránit svého hráče. Lukáš Pech byl se zápasem spokojený. Energetici totiž dokázali zvítězit i ve třetím utkání na svém ledě a tak se v úterý bude rozhodovat o postupujícím mužstvu do finálové série.
Jak byste zhodnotil utkání? Spokojenost nebude asi jen s výsledkem, ale také s předvedenou hrou.
Určitě. Není důležité o kolik jsme vyhráli, ale že jsme vyhráli a jak jsme vyhráli. Budějovice jsme do ničeho nepustili a nevytvořili si tu skoro žádnou šanci. Když už si ji vytvořili, tak je vychytal skvělý Lukáš Mensator.

Vidíte tam někde rozhodující moment utkání?
Rozhodující asi bylo, že jsme dali na 2:0 a vyhráli jsme první třetinu. Tím jsme se uklidnili a podařilo se nám ještě vstřelit třetí branku a to už bylo rozhodnuto. Hráli jsme výborně.

První třetinu jste vyhráli, druhou taktéž. Ve třetí třetině se Mountfield chvíli pokoušel bojovat, ale pak asi uznali za vhodné, že to nepůjde a začalo se to mydlit…
Neměli co ztratit a my jsme věděli, že když budeme hrát tak, jak jsme hráli doma všechny zápasy, tak tu neměli žádnou šanci.

Jedete do Budějovic na rozhodující zápas. Může být výhoda, že vy vlastně můžete a Budějovice musí, protože je to vítěz základní části?
Uvidíme. Nedá se to říct. Jsou to vítězové základní části a doufám, že to na nich bude ležet. Jestli budeme hrát jako dnes, tak nemám žádný strach.

Ve třetí třetině bylo několik zajímavých šarvátek…
Vyprovokovalo se to tam a to k play off patří. Asi to bylo v pořádku, ale kdyby se to dřív písklo, tak se to možná nemuselo stát. Ale kdyby je kdyby a my jsme rádi, že jsme vyhráli.