Jiří Bicek: Hráli jsme týmově a takto se vyhrává!

Ve třetím duelu s Pardubicemi byla šťastnější Energie po výhře 2:1. Energetici proměňovali přesilovky a podle Jiřího Bicka hráli jako tým. Doufá, že takto budou bojovat i v dalších zápasech a budou sbírat potřebné body.

Jiří, porazili jste Pardubice 2:1 a v utkání rozhodovaly přesilovky. Byl to rozhodující faktor?
Jsem rád, že nám vyšly dvě přesilovky. V dnešní době přesilovky a oslabení rozhodují zápasy. Samozdřejmě jsme měli více přesilovek, které nám nevyšly. Nějvetší pozitivum pro nás je, že jsme vstřelily 2 branky v přesilových hrách a vyhráli.

Pardubice měli celkem osm vyloučených hráčů, což je relativně dost, že?
To už je na rozhodčích. My jsme bojovali, hodně bruslili. Tím pádem byly Pardubice nuceni nás faulovat a z toho vyplývala vyloučení.

V utkání jste prohrávali, ale dokázali jste během několika minut vyrovnat...
Gól padl na začátku třetiny. Každý hráč se vzchopil a nevěsil hlavu dolů. Stále jsme bojovali, tlačili se do brány a z toho také padla branka. Jsem rád, že jsme vyrovnali hned ze začátku třetiny. Zápas se dostal do jiného stadia a při přesilovce pět na tři jsme zápas vyrovnali.

Při předešlém utkání s Litvínovem jste vedli 2:0 a z ničeho nic jste se sesypali jako domeček z karet. V tomto zápase Pardubice vedli 1:0, ale postupně jste si dokázali dojít pro tři body, co se mezi zápasy stalo?
Musím přiznat, že jsme měli mezi svátky náročné tréninky. Trénovali jsme den před Vánoci a po Vánocích. Každý hráč odevzdal na tréninku sto procent. Proti Litvínovu jsme vyhrávali 2:0. Od té doby jsme nechali hrátpouze Litvínov a my se spíše jen dívali. S Pardubicemi jsme celý zápas šlapali jako tým. Momentálně nevyhrává individualita, ale tým. Musíme se jako celek zvednout a pokud budeme hrát jako s Pardubicemi, zápasy vyhrávat můžeme.

Říkáte, že zápasy nevyhrává individualita. Na druhou stranu, vy v každém zápase máte kanadský bod...
Někdy to do branky spadne, někdy ne. Já jsem také neměl proti Litvínovu vydařený zápas. Samozdřejmě, pokud vstřelím branku, jsem rád. Na druhou stranu, ať dá kdokoliv další gól, hrajeme všichni za Karlovy Vary. Potřebujeme tahat všichni za jeden konec. V tomto utkání jsme vyhráli jako celek. Pokud budeme hrát takto dále, věřím, že vyhrajeme další zápasy.

První třetina vypadala ospale, dlouho jste se nemohli rozhýbat. Platí to asi pro oba týmy, že?
Zápasy mezi svátky jsou trošku specifické. Člověk je v zátěži a musí nad zápasy stále přemýšlet. Každý si o Vánocích trošku vypne od hokeje hlavu, když vidí jídlo a pohodu u stromečku, ale my na to nemáme čas. Potřebujeme vyhrávat zápasy a sbírat body. Před zápasem byl každý nabuzený na tři body.

Jak jste strávil Vánoce? Jel jste domů na Slovensko?
Neodjel jsem, měli jsme jen jeden den volna. Zůstal jsem v Kladně. Potřeboval jsem si odtud odnést ještě nějaké věci. Dnes mi přijela přítelkyně, takže to pravděpodobně oslavíme teď.