Junioři zabrali, dorost poprvé prohrál

K a r l o v y  V a r y - První bod z domácího stadionu získali karlovarští junioři za remízu 1:1 s pražskou Spartou. Výborný herní projev z poslední části čtvrtečního duelu přenesla záloha HC Energie i do západočeského derby, po kterém z Plzně veze druhé vítězství sezóny. To dorostu se v západočeské metropoli tolik nedařilo a i přes obrovskou bojovnost zanechala oba body u „pramene“ Berounky. Dojem si výběr trenéra Karla Mlejnka spravil vysokou výhrou nad píseckými vrstevníky.

Extraliga juniorů:

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 1:1 (1:1, 0:0, 0:0)
Branky: 8. Zaťovič. Asistence: Jakub Bauer.

Hosté s sebou přivezli loňského nejlepšího nováčka extraligy mužů Jakuba Šindela, ale tento reprezentant do 20. let jim výhru nezajistil. V bojovném a vyrovnaném utkání se přelévaly šance ze strany na stranu. Více jich měli v závěru utkání Karlovarští, ale zradila „tradičně“ neplodná koncovka.

Juniorům závěrečný drtivý tlak k vítězství nepomohl (podrobná reportáž)

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 17. Bušta, 18. Jakub Bauer, 44. Hamerle. Asistence: Chyba 2, Zaťovič 2, Kuběna, Bušta.

Plzeň začala zápas aktivně, vynutila si přesilovky, ale nevyužila ani ty největší šance. Naopak v závěru první části se na trestné lavici sešli plzeňští hráči Tytl s Lodrem a hosté v dvojnásobné převaze dvakrát skórovali. Naději Plzni vrátil na konci druhé třetiny Suchý, ale další gól již brankář Jirkův za svá záda nepustil. Naopak další přesilovku využily na začátku poslední třetiny Karlovy Vary a výsledek si bez větších problémů pohlídaly až do konce zápasu.

Trenér hostů Mikuláš Antonik: "Rozhodujícím momentem ke konečnému výsledku určitě byla přesilovka v závěru první třetiny. My jsme v zápase využili hned tři přesilové hry, což je pro nás velmi pozitivní. Plzeň hraje důrazný tvrdý hokej, my to víme a byli jsme na to připraveni. Byl to těžký boj, nám to v poslední době moc nejde, tak jsme potřebovali přehrát soupeře bojovností. Nám se podařilo dobře ubránit oslabení a sehrát dobře přesilovky. Chtěl bych celý tým pochválit za předvedený výkon a bojovnost," poděkoval hráčům trenér.

Junioři vezou z Plzně výhru (podrobná reportáž)

Extraliga dorostu:

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:0, 0:0, 2:3)
Branky: Sláma 2, Zmeškal. Asistence: Zmeškal, Sláma, Budínský, Šnajdr.

Hosté vůbec nezachytili úvodní třetinu. Po trenérské bouři v kabině poté odehráli minimálně vyrovnané utkání. Je velkou devízou mužstva, že dokázalo srovnat téměř ztracený zápas z 3:0 na 3:3. Bohužel v poslední minutě soupeř získal dva body na svou stranu zpět při přesilovce za chybu karlovarské střídačky. Po vyrovnávacím gólu skočilo z radosti na led více karlovarských hráčů, za což jim rozhodčí udělil dvě minuty.

Trenér Karel Mlejnek: "Začátek vyšel lépe Plzni, přesto si myslím, že po celý zápas jsme byli více než důstojným soupeřem. Podařilo se nám vyrovnat, to ukázalo sílu mužstva, ale přestože se nechci pozastavovat nad výkonem rozhodčího, tak musím říct, že nechápu, za co nás v závěru poslal do čtyř. Za celou svojí kariéru jsem ještě nic podobného nezažil. I tak ale musím Plzni pogratulovat k vítězství."

Drama do poslední vteřiny se smutným koncem (podrobná reportáž)

HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: Smolík 2, Sláma, Satora, Zmeškal. Asistence: Tollinger, Sláma, Záhora, Budínský, Dudek, Schmidt, Šnajdr.

Do úvodu utkání si karlovarští hráči přinesli nervozitu, neboť šlo o utkání, kde zisk 2 bodů byl jakousi povinností. Herní převahu zúročili domácí těsně před koncem úvodní třetiny. Ve druhé části přidali druhou branku, ale bojující hosté snížili. Až v poslední třetině dokázali domácí svoji převahu vyjádřit brankově a rozhodli zaslouženém vítězství.

Dorostenci doma ještě neprohráli (podrobná reportáž)

Liga starších žáků – 9. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (0:2, 1:0, 1:0)
Branky: Chaljavin, Kroupa. Asistence: Hudák, Chaljavin.

Na ledě jednoho z favoritů soutěže nepřinesl nakonec zisk jednoho bodu tu pravou radost, i když jeho cena má svoji váhu. Po velmi dobrém vstupu do utkání vrátilo soupeře do hry několik promarněných šancí karlovarských hráčů. Domácí vstřelili obě své branky v početních výhodách, tu druhou těsně před koncem, kdy odvolali brankáře a hráli v šesti proti čtyřem. I přes ztrátu výhry v závěru si za bojovný výkon Karlovarští zaslouží velkou pochvalu.

Liga starších žáků – 8. třída

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branka: Balšan. Asistence: Vedral. Zásahy brankaře: Grundler: 34.

Mírnou převahu z první třetiny nedokázali hosté zužitkovat ve vedení. Do druhé části Slavia Praha nastoupila s důraznou hrou do těla. Tento styl hry hosty zaskočil a ti inkasovali rozhodující branku zápasu. Ve třetím dějství, se šance střídaly na obou stranách, ale oba výborně chytající brankáři již nekapitulovali.

Liga mladších žáků – 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 7:4 (5:1, 1:2, 1:1)
Branky: Frank 3, Kverka 2, Vachovec, Fejtl.

Karlovarským „sedmákům“ vyšel nástup do utkání, ve kterém se dostali rychle do výrazného vedení. Od poloviny utkání převzali aktivitu slávisté a po zbytek utkání byli lepším týmem, přesto se domácím podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce.

Liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:4 (0:2, 2:1, 2:1)
Branky: Formánek 2, Martinovský, Frk.

V oboustranně kvalitním utkání museli domácí opakovaně dotahovat dvoubrankové vedení slávistů. O vítězství se karlovarští žáčci připravili neproměněním velkého počtu šancí.